Archiv pro rubriku: 2007

Mezinárodní turnaj o trofej Maria Solinase v Porto Torres na Sardinii 14.a 15. prosince 2007

Mezinárodní turnaj o trofej Maria Solinase v Porto Torres na Sardinii 14.a 15. prosince 2007

Zúčastnili se:
Jakub Majzel
Alexandr Andrle
Patrik Balog

Trenér: Jan Balog

Alexandr Andrle – Marco Fonsa, BC Portotorres, 54kg
Saša boxoval s borcem, který byl přibližně stejné boxerské úrovně jako on. Tři kola zajímavého boxu, ze kterého jsme my odešli jako poražení. Domácí borec byl malinko přesnější v úderu. Saša se opravdu snažil boxovat, ovšem zápas nelze vyhrát jenom přední rukou. Je třeba dále pracovat na tvrdosti úderu a pilovat zadní direkt. Prohráli jsme právem.

Jakub Majzel – Marius Vlad, Rumunsko, 48kg
Kuba postoupil do finálového boje, protože jeho první soupeř vzdal. Předešlý den absolvoval přátelské utkání, ve kterém jasně dominoval. Dominantní byl i v prvních dvou kolech tohoto zápasu, ale na konci druhého kola dostal nečekaný úder švihem. Tento úder byl natolik tvrdý a přesný, že náš borec tento úder neustál. Prohráli jsme KO. Jakub jen na malou chvilku ztratil pozornost a tím vyrovnaný zápas nečekaně prohrál. Po ošetření lékaře a v místní nemocnici se ukázalo, že je vše pořádku. Prohráli jsme právem.

Patrik Balog – Mates Nikolaeu Adrian Rumunsko, 52kg
Patrik do tohoto zápasu postoupil bez boje, protože místní borec mu úvodní zápas vzdal. Rumun byl pro nás velkou neznámou, ovšem po úvodním gongu se ukázalo, že to není tak kvalitní borec jako Jakubův soupeř. Přesto jsme tento zápas prohráli, a to z těchto důvodů. Patrik byl až příliš ovlivněn Jakubovou prohrou. Boxoval příliš opatrně a se zbytečným respektem. Patrik je natolik boxersky vyspělý, že v tomto zápase moc ran neinkasoval ale bohužel ale ani nedal. Soupeř byl dost nečistý avšak bojovný. Prohráli jsme právem.

Z turnaje si odvážíme dvě stříbra a jeden bronz.

Tento turnaj byl pro nás cennou zkušeností, protože probíhal jinak než jsme zvyklí – byli jsme součástí výpravy profesionálních boxerů Vítězslavy Petrukové. Turnaj byl zároveň velkou show, a to si myslím naše borce dost znervóznilo. Jejich motivace byla mnohdy až taková, že zapomínali boxovat.

Byla to zkušenost za kterou děkujeme manažerce Vítěslavě Petrukové a trenérovi Milanu Mikotovi. Po celou dobu bylo o nás skvěle postaráno, za což děkuje.

Memoriál Júlia Thormy konaný ve dnech 1. – 2. prosince 2007

Memoriál Júlia Thormy konaný ve dnech 1. – 2. prosince 2007

Startovali:
Jakub Majzel
Alexandr Andrle

Trenér: Jan Balog

Vyřazovací boje:
Alexandr Andrle- Jiří Štádler, Star Plzeň, do 50kg NB
Saša se opravdu snažil, bohužel to zkušeného borce z Plzně nestačilo. Je nutné ovšem podoknout, že Saša odboxoval všechny 3 kola v plném tempo. Tímto jej chci pochválit. Opět se prokázalo, jak velkou nadějí pro nás Saša je. Je třeba nadále pracovat na tvrdosti úderů. Jinak- z takticko-technického hlediska- bylo vše OK. Prohráli jsme právem.

Jakub Majzel- Karel Hejda, Baník Sokolov, do 50kg. NB
3 kola zajímavé bitvy, ze které jsme my odešli jako vítězové. Kuba podal svůj standardní výkon. Přestože již v minulosti tohoto soupeře porazil, překvapil mě svou velkou nervozitou. Vyhráli jsme právem.

Boj o 3. místo
Alexandr Andrle – Karel Hejda, Baník Sokolov, do 50 kg. NB

Tři kola pěkného zápasu kde oba borci byli vyrovnaní. Přesto o tři roky starší soupeř měl v závěru více sil a zápas vyhrál o dva body. Sašovi schází ještě malinko zkušeností a bude k neporažení. Pochvala za bojovnost. Prohráli jsme právem.

Finále:
Jakub Majzel – Jiří Štádler, Star Plzeň, do 50 kg. NB
Jakub se opravdu snažil ovšem ten den to bylo málo. Tak trochu se dá říci, že Jakub byl až příliš stereotypní. Nedokázal na soupeře, kterého již v minulosti porazil nic vymyslet. Pouštěl se podle mne do zbytečných výměn. V těch to výměnách zbytečně inkasoval a rozhodčí vždy situaci posoudili o bod lépe soupeři.Kuby musí víc přemýšlet a více spárovat se zkušenými
borci. Prohráli jsme právem.

Z tohoto turnaje si odvážíme jedno stříbro a jedno čtvrté ohodnocené místo. V sobotu nám ještě udělal velkou radost Patrik Balog, který si přivezl velký pohár za první místo z turnaje v Dánsku.

Všem moc děkuji za snahu a předvedené výkony.

Další kolo juniorské ligy konané dne 17.11.2007 v Plzni

Startovali:
Patrik Balog
Alexandr Andrle
Aleksi Telvák
Vitalit Nahoyev

Trenér: Jan Balog

První zápas:
Aleksi Telvák- Štádler BC Star Plzeň, váha 30kg N.
Soupeř o 8kg lehčí zjevně neměl proti našemu borci šanci. Proto jsem nechtěl, aby náš borec boxoval naplno a on tento pokyn respektoval. 3 kola zajímavého boxu, která skončila nerozhodně. Aleks předvedl, že je rytíř a že nemusí za každou cenu vyhrávat. Remíza byla na místě.

Druhý zápas:
Patrik Balog- Bartoš TZ Rakovník, váha 48kg RSC.
Jasné výhra z naší strany, Páťa boxoval o váha níž se soupeřem, který je ve své váze opravdu dobrý. Bohužel na našeho borce ten den neměl.Po dvaceti vteřinách byl rozhodčím počítán a ten zápas po sléze ukončil pro naprostou převahu. Našemu borci není co vytknout boxoval tak jak se na borce z Palestry sluší. Vyhráli jsme právem.

Třetí zápas:
Alexandr Andrle – Hejda Karel Baník Sokolov, váha 52kg NB.

Abych se přiznal, nevěřil jsem, že bychom mohli tento zápas vyhrát. Saša tento zápas zvládl na výbornou. 3 kola ukrutné bitvy, ze kterých jsme my vyšli jako vítězové. Saša boxoval s přehledem a velmi pěkně používal zadního direktu. Pochvalu také zaslouží za práci přední ruky a pohybu na nohou. Je třeba dále pracovat na tvrdosti úderu. Vyhráli jsme zaslouženě.

Čtvrtý zápas:
Vitalit Nahoyev- Mirzaev SKB Praha, váha do 75kg NB.

3 kola tvrdé bitvy, ze které jsme my odešli jako poražení. Osobně si myslím, že tomuto zápasu by slušela remíza. Ovšem ringový rozhodčí si všímal chyb pouze u našeho borce, hlavně sklánění hlavy. Je pravdou, že Vitalij ve 3 případech toto nedovolené uhnutí provedl, ale myslím si, že to nebylo na to, aby ho dvakrát napomenul. Vitalit musí lépe používat přední ruku a je třeba zlepšit práci na nohou. Prohra nebyla na místě.

Dvě výhry, jedna remíza a jedna prohra je výsledek, za který si naši borci zaslouží pochvalu. Velmi pěkné boxerské odpoledne, ze kterého mám radost. Tímto děkuji všem, kteří se o to zasloužili.

Účast našeho oddílu na celoslovenské lize v Trnavě konané ve dnech 10. – 11. 11. 2007

Účast našeho oddílu na celoslovenské lize v Trnavě konané ve dnech 10. – 11. 11. 2007

Startovali:
Jakub Majzel
Patrik Balog
Alexandr Andrle

Trenér: Jan Balog

První den

Jakub Majzel- Strakoš BC Galanta, váha do 48kg RSC v prvním kole
Jakub nedal soupeři od první chvíle žádnou šanci. Po 20s tvrdě zasáhnul soupeře, který byl posléze počítán. Rozhodčí zápas ukončil pro naprostou převahu.

Patrik Balog – Herzeg OBK Tomáškovo, váha do 50kg, RSC v prvním kole
Náš borec s tímto soupeřem již boxoval minulý rok, kdy ho porazil. Převahu projevoval od samého začátku a po 30s boje soupeře trefil pravým zvedákem, po kterém byl soupeř počítán. Ovšem soupeř už nebyl schopen boje a o druhém počítání rozhodčí zápas ukončil.

Alexandr Andrle- Katriňák NSK Vranov, váha do 52kg, RSC ve druhém kole
Saša tento zápas zvládl na výbornou, soupeř byl ve druhém kole dvakrát počítán a zápas byl ukončen předčasně. Pochvala za práci přední ruky a poslechnutí pokynů trenéru.

Druhý den – finále

Jakub Majzel – Boleskei Czabu BC Komárno NB
Dvojnásobný mistr Slovenska ten den na našeho Jakuba neměl. Jakub od prvního kola jasně vedl, nenechal se do ničeho vtáhnout, boxoval v klidu a s přehledem. Jinak bojovný soupeř se opravdu snažil zasáhnout našeho borce. Jakub velmi pěkně povoloval a používal zadní kontr. Vyhráli jsme zaslouženě.

Patrik Balog – Auszten Czaba SKB Komárno NB
3 kola probíhala v Patrikově režii. Páťa projevoval naprostou převahu. Pochvalu zaslouží obzvláště za práci nohou a za používání zadního direktu, kterým soupeře velmi čistě a nekompromisně zasahoval. Výhra o 15 bodů toto jenom potvrzuje.

Alexandr Andrle- Psotka Tomas BC Galanta NB
Saša byl v prvním kole zbytečně nervózní, nechal soupeře pracovat uprostřed ringu a sám létal kolem provazů. Ale uposlechl výtku trenéra a začal boxovat jako předešlý den. Zápas poté jasně vyhrál o 10 bodů. Pochvalu zaslouží Saša za poslechnutí pokynů trenéra. Je třeba zlepšit práci zadní ruky a zvýšit tvrdost úderu.

Náš oddíl vyslal na tuto soutěž tři boxery, kteří odboxovali šest zápasů. Mám obrovskou radost, že jsme všechny zápasy vyhráli. Dále chci poděkovat Filipu Roztočovi za to, že nás odvezl do místa konání. Další dík patří pořádajícímu oddílu, konkrétně Brunu Hauerovi, který se o nás velmi pečlivě staral.

Mezinárodní turnaj Olympijských nadějí v Ústí nad Labem

Startovali:
Jiří Púčik – 44Kg
Patrik Balog – 52 Kg
Jakub Majzel – 48 Kg

Trenér: Jan Balog

Vyřazovací boje:

Jiří Púčik postoupil bez boje.

Jakub Majzel – Záborský BC Jihlava Váha 48 Kg. NB.
Nám dobře známý soupeř se pustil do Jakuba od první vteřiny opravdu naplno. Nenechal ani chvilku našeho borce na pokoji. Borec, který do váhy 48 kg shazoval pět kilogramů, byl příliš tvrdým oříškem pro našeho borce. Jakub se opravdu snažil, ale nestačilo to. Soupeř byl prostě tvrdší. Prohru na body jsme brali jako lepší variantu prohry. Pochvala Jakuba za bojovnost a nasazení. Prohráli jsme právem.

Druhý zápas:
Patrik Balog – Hejda Karel BC Sokolov Váha 52 Kg. NB.

Patrik nastoupil proti soupeři, který byl o 4 roky starší. Tento turnaj byl sice kadetský, ale vešlo se do něj také pár sedmnáctiletých borců. Hejda, který startoval za reprezentaci ČR byl velmi silný, ovšem ten den to na našeho Patrika nestačilo. Patrik boxoval velmi technicky a s rozumem. Nenechal se vtáhnout do žádných výměn a snažil se ze všeho tak zvaně utéct. To se mu dařilo velmi dobře, obzvláště dobré bylo to, že Patrik ještě z toho vytěžil pěkné a čisté údery. Technicky převýšil soupeře minimálně o třídu. Výhra o pět bodů nás velmi potěšila. Vyhráli jsme právem.

Boj o finále:

Jiří Púčik postoupil bez boje.

Patrik Balog – Adrian reprezentace Polska Váha 52 Kg. VZ.
Borec z Polska byl velmi silný. O čtyři roky starší a zkušený borec nedal našemu Patrikovy žádnou šanci. Jeho údery byly silné a přesné. Po prvním kole jsem zápas vzdal. Nebyla to žádná ostuda, náš borec má ještě před sebou mnoho podobných turnajů. Prohráli jsme právem

Finále:
Jiří Púčik – Koryta Barkas Ústí nad Labem Váha 44Kg.
Jirka nastoupil do tohoto finálového zápasu s chutí. Od první sekundy bylo jasné, kdo je pánem v ringu. Soupeř se sice snažil, ale to bylo málo. Náš borec byl ten den jednoznačně lepší, o čemž také vypovídá výhra o 21 bodů. Gratulujeme a doufáme, že to bude příště ještě lepší. Vyhráli jsme právem.

Tohoto turnaje se zúčastnilo skoro sedmdesát kvalitních boxerů z pěti zemí. Jsem nesmírně rád, že se naši borci v tomto turnaji neztratili. Jedno první a jedno třetí místo je pro náš oddíl velmi pěkným umístěním.
Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Mezinárodní turnaj v Rakousku o pohár města Dornbirn

Tohoto turnaje se zúčastnili hlavně borci ze severočeské oblasti pod vedením p. Chocholouška z Mostu.

Za náš oddíl startovali:
Jakub Majzel
Alexandr Andrle

První utkání:
Jakub Majzel – Dedaew Mansur BC Dornbirn Váha 51Kg. NB.
Jakub boxoval v klidu a s přehledem. Poměrně silný soupeř neměl šanci našeho borce ten den trefit. Jakub pěkně pracoval na nohou a hlavně nechodil zbytečně do výměn. Jednoznačná výhra je to co jsme si přáli.

Druhé utkání:
Alexandr Andrle – Probsy Benedikt BC Singen Váha 54Kg. NB.

Opět jednoznačná výhra z naší strany. Tři kola se soupeř snažil, ovšem ten den na našeho Sašu prostě neměl. Pochvala za práci přední ruky a pěkné úniky trupem.

Česká výprava v tomto turnaji celkově prohrála, ale dojem z předvedených výkonu byl velmi dobrý. Pochvalu zaslouží především borci našeho oddílu.

Memoriál J. Markoviče v Jablonci nad Nisou dne 27. 10. 2007

Tohoto turnaje jsme se zúčastnili v následující sestavě:
Alexi Telvák
Patrik Balog
Jiří Púčik

Trenér: Jan Balog

První utkání:
Alexi Telvák – Novák SK Barkas Ústí nad Labem Váha 40 Kg. NB.

Alexi v tomto zápase potvrdil, že je opravdový talent. Boxoval o dvě váhové kategorie víš, a přesto se nezalekl a boxoval to, co umí. Byl technický a pěkně uhýbal na nohou. Zápas jsme prohráli, ale já měl velkou radost. Tři kola náš borec ustál a to bylo pro mne moc důležité. Prohráli jsme právem.

Druhé utkání:
Jiří Púčik – Kováč VEKY Box Chomutov Váha 48 Kg. RSC.
Jirka v tomto zápase startoval o váhu víš a bylo to také znát. Velmi zkušený borec se do Jirky pustil hlava nehlava a podařilo se mu ho zasáhnout hlavou do tváře. Jirka to neunesl a tak se nechal rozhodčím odpočítat. Myslím si, že mělo dojít k veřejnému napomenutí borce z Chomutova za faul, ale rozhodčí tak neučinil. Nechtěl jsem rozhodčího upozorňovat na jeho povinnosti, neboť jsme měli ve hře ještě Patrika. Prohráli jsme a nic se s tím nedalo dělat. Příště musí Jirka boxovat pěkně na dlouhou ruku, aby se k němu silový boxer prostě nedostal.

Třetí utkání:
Patrik Balog – Abdužalilov Doprava Děčín Váha 50 kg. NB.
Tři kola krásného boxu. Každé kolo měl Patrik o něco na vrh. Přesto rozhodčí udělili výhru soupeři. Nepochopitelné. Po podání protestu se žirý rozhodla tento verdikt změnit a udělit první místo našemu borci. Patrik boxoval kadet, přestože je ještě žák. Byl dominantní všechny tři kola a udával tempo. Nevím, jak mohli rozhodčí vidět našeho borce prohrát.

Tohoto turnaje se zúčastnilo poměrně málo boxerů, a tak se muselo tak trochu improvizovat. My jme bohužel kvůli tomu měli víc smutku než radosti. Velkou ostudou je práce ringového rozhodčího, ostatně bodový se také moc nepředvedli. Pokud by se měla takováto situace opakovat, už bychom se tohoto turnaje nezúčastňovali.

Všem děkuji za předvedené výkony a vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Další kolo juniorské ligy konané v sobotu 20.10.2007 v Libicích nad Vltavou

Startovali:
Alexi Telvák
Jiří Púčik
Aleš Pollák
Alexandr Andrle
Patrik Balog
Vitalij Nahojev

Trenér: Jan Balog

Patrik Balog, Alexi Telvák v tomto kole nenalezli soupeře.

První utkání:
Aleš Pollák – Klogner BC Rakovník Váha 60 Kg. N.
Tři kola ne moc pěkného boxu ze kterého na konec byla remíza. Aleš vlétl do tohoto zápasu bezhlavě. Boxoval příliš nekoncentrovaně a velkou snahou soupeře za každou cenu trefit. Ani v jednom kole nepředved to, co jinak běžně dělá na tréninku. Velká nervozita a také strach pracovali ten den proti Alešovi. Remíza byla na místě.

Druhé utkání:
Jiří Púčik – Bartoš BC Rakovník Váha 48 Kg. NB.
Velmi pěkný zápas. Jirka předvedl krásný výkon. Boxoval v klidu a s přehledem. Tři kola jasně vyhrál. Nebojácný soupeř se sice snažil, ovšem ten den byl Jirka k neporažení. Vyhráli jsme právem.

Třetí utkání:
Alexandr Andrle – Bartoš M BC Rakovník Váha 54 Kg. NB.
Tři kola zajímavého duelu, ze kterého jsme my odešli jako vítězové. Saša byl na začátku zbytečně nervózní a dělal občas chyby. Ovšem od druhého kola se uklidnil a boxoval s přehledem. Sašovi schází ještě tvrdší úder, aby dokázal v klidu odolávat tlaku ze strany soupeře. Vyhráli jsme právem.

Čtvrté utkání:
Vitalit Nahojev – Mirzajev SK Boxing Praha Váha 75 Kg. N.
Velmi dramatický zápas který nakonec skončil nerozhodně. Vity se pustil do soupeře s plnou vervou a bez obav. Ovšem soupeř byl podobného ražení, a tak z toho byla mela jak se patří. No, osobně si myslím, že Vity byl v tom to zápase o malinko lepší, a to hlavně pro svoji práci přední ruky. Bohužel rozhodčí v ringu ho veřejně napomenul, a to byl ten zlom, kdy se bodoví rozhodčí rozhodli pro remízu. Vity musí ještě přidat na práci nohou a lepší koordinaci jednotlivých úderů a nesklánět hlavu. Remíza nebyla dle mého názoru na místě.

Velmi pěkné odpoledne ze kterého si odnášíme spousty bodů do tabulek. Dvě remízy a dvě prohry je pro mě velmi pěkná reprezentace našeho oddílu. Všem děkuji za předvedený výkon a vzornou reprezentaci našeho oddílu.

V pátek 19. 10. 2007 se konal v Plzni Galavečer amatérského a profesionálního boxu.

Palestru na tomto večeru reprezentoval Patrik Balog.

Proti němu nastoupil obávaný a Plzeňáky milovaný Jiří Štádler.

Patrik Balog – Jiří Štádler BC Stár Plzeň Váha 52 Kg. NB.
Patrik v tomto duelu zastoupil nemocného Jakuba Majzela. Ovšem nutno říct, že Patrik boxoval ten večer velmi pěkně. Necelá tisícovka diváků doslova hnala Jirku Štádlera do útoku. Ovšem Patrik velmi pěkně kontroval a uhýbal. Předvedl, že je to opravdový boxer. Boxoval technicky a čistě. Ač je o dva roky mladší, byl soupeři ten večer vyrovnaným soupeřem. Prohráli jsme na body, ale byl to velmi pěkný zápas. Osobně jsem měl moc velkou radost z předvedeného výkonu našeho borce. Ještě trochu přitvrdit údery a bude to ono. Prohráli jsme právem.

Druhý ročník memoriálu V. Háši v Krupce dne 13.10.2007

Startovali:
Alexi Telvák
Alexandr Andrle
Patrik Balog

Trenér: Jan Balog

První utkání:
Alekxi Telvák – Pollák BC Bratislava, Slovensko Váha 35 Kg. N.
Zajímavý duel ze kterého nakonec byla remíza. Alexi velmi pěkně pracoval přední rukou a také dobře zastavoval útoky soupeře ze Slovenska. Je třeba ještě pracovat na větším důrazu při jednotlivých úderech. Jinak remíza byla na místě.

Druhé utkání:
Patrik Balog – Kováč Jan Veki Box Chomutov Váha 48 Kg. NB.

Soupeř o dvě kila lehčí než náš borec se ničeho nebál a od prvního gongu šel pro výhru. Jenže Patrik velmi pěkně kontroval a bodoval přední rukou. Po technické stránce jsme měli jasně navrch. Ovšem v důrazu to bylo o něco slabší. Pěkné utkání ve kterém zvítězila technika nad silou. Vyhráli jsme právem.

Třetí utkání:
Alexandr Andrle – Horvát Veki Box Chomutov Váha 52Kg. NB.
Mistr úniku- takovou přezdívku dostal Saša od místních příznivců boxu. Tři kola se obávaný soupeř snažil našeho borce poslat na podlahu ringu, ovšem Saša ze všeho utekl, a ještě stačil bodovat. Přestože jsme tento zápas prohráli, tak jsem měl radost z předvedeného výkonu našeho borce. Je třeba pracovat na tvrdosti úderu a bude to opět o něco lepší.
Prohráli jsme právem.

Krásné odpoledne plné dobrého boxu v pěkném prostředí. Jednu výhru, jednu remízu a jednu prohru- to je to co jsme si z Krupky odvezli. Všem moc děkuji za předvedený výkon a opravdu vzornou reprezentaci našeho oddílu.