Archiv pro rubriku: Kronika Palaestry

Další kolo středočeské oblasti v Praze dne 3.12.2022

za náš oddíl startoval :

Jan Kočka

Jan Kočka – J.Kardoš BC Králuv Dvůr  váha 36 kg  WP

Tento zápas se odehrával ve velmi vypjaté atmosféře neboť tohoto kola se zúčastnil rekordní počet boxerů. Došlo ke mnoha posunům v zápasech i my jsme tímto značně byli ovlivněni. Sopeř, který byl o něco težší a zkušenější tuto situaci dobře pro sebe využil a našeho borce jednoznačně porazil. Jenda se opravdu snažil, ovšem ten den na tohoto soupeře to nestačilo. Prohráli jsme právem.

Mistrovství Republiky školní mládeže v Karviné ve dnech 7-9.10.2022

Za náš oddíl startovali :

Jan Kočka

Marek Kováč.

Vyřazovací boje :

Marek Kováč – M.Capico SABL.Nad Nisou váha 48 kg   WP

Bohužel tento zápas Marek jednoduše odevzdal soupeři. Slabší a nezkušenější soupeř porazil Marka  jen tím, že chtěl víc vyhrát. Tři kola ve kterých soupeř byl vždy o něco málo lepší a topředevší svojí snahou než konkrétními údery. Prohra byla na místě.

Jan Kočka – postoupil do dalšího kola bez boje.

Jan Kočka – P. Kohan BC Darkov váha 32 kg  WP

Jenda tento zápas bohužel nezvládl a právem prohrál se zkušenějším soupeřem. Přesto jsme úplně nesmutnili, neboť náš borec je o dva roky mladší a mnohem nezkušenější. Potřebujeme sbírat zkušennosti to bylo to proč jsme se tohoto turnaje zúčastnili. Prohra byla na místě.

 

Z tohoto turnaje si nakonec odnášíme bronzovou medaili ve váze 32 kg Jan Kočka.

Další kolo středočeské oblasti v Losiné dne 1.10.2022

za náš oddíl startovali :

Jan Kočka, Marek Kováč

Jan Kočka – P. Pospěch BC TNC ČB váha 33 kg. WP

Bohužel tento zápas jsme opět prohráli. Soupeř byl prostě jednoznačně lepší a zkušenější. Prohra na body byla na místě.

Marek Kováč – L. Zoubek SKP Praha váha 51 kg WP.

Markovi se tento zápas opravdu nepovedl. Zbytečně couval a nechal se zatlačovat soupeřem v dvojkritu do provazů. Opět velmi vypjatý zápas, který Marek právem prohrál. Takticky a i technicky prohraný zápas.

Další kolo středočeské oblasti v Radotíně dne 3.9.2022

za náš oddíl startovali :

Marek Kováč a Jan Kočka.

Jan Kočka – M. Bubník SKB Neratovice  váha 36 kg.  WP

Jenda nastoupil do svého prvního utkání s borcem, který byl o 4 kila těžší a o 3 zápasy zkušenější. Tři kola zajímavého boxu. Jenda se opravdu snažíl ovšem na tohoto soupeře ten den neměl. Prohráli jsme právem. Přesto jsme měli z tohoto zápasu radost neboť Jenda si odnášel cenné zkušennosti.

Marek Kováč – N. Maňkoš  BC Chládek  váha 52 kg.   WP

Tvrdý a místy až velmi zbytečně vyhrocený zápas, ze kterého jsme mi odešli jako vítězové. Zbytečná nervozita a stres, který tento zápas prováděli. Marek byl jasně lepší ovšem jako kdyby to nechtěl slyšet. Vítěství na body bylo zcela na místě.

Soutěž ve středočeské oblasti 21.5.2022

Za náš oddíl startoval Marek Kováč.

Marek Kováč – D. Harastey   SK Boxing Praha váha 48 kg.  WP

 

Velmi pěkný zápas kde Marek předvedl , že je schopen boxovat i se zkušeným borcem. Všechna kola jsme jasně vyhráli. Je potřeba zlepšit práci přední ruky a nechat nervozitu doma.

Vyhráli jsme právem na body.

Oblastní soutěž, 12.3.2022 Neratovice

Dne 12.3. 2022 proběhla v Neratovicím naše oblastní soutěž kde startoval za náš oddíl Marek Kováč.

Marek Kováč – Míček Jakub, váha 46 kg, výhra rsc v 1. kole

Tento zápas Marek zvládl na výbornou. Po dlouhé pauze a tvrdém trénování se situace dramaticky změnila. Soupeř nedostal žádnou šanci nás porazit . Marek hned od začátku zápasu byl jasně lepší. Po úvodní minutě se náš soupeř nechal v rohu odpočítat a další boj odmítl.
Výhra v našem případě byla na místě.

Soutěž ve středočeské oblasti 24.10.2021

Dne 24.10.2021 opět proběhla soutěž ve středočeské oblasti kde za náš oddíl startoval Marek Kováč .

Marek Kováč – Kuki Vojtěch váha 46 kg školní mládež. Prohra rsc 1kolo

Marek tento zápas nezvládl. Před samotným utkáním se dostal do tak velké nepohody, že jsem myslel na to, že bude lepší do tohoto zápasu raději vůbec nenastupovat. Nakonec mě rodiče i samotný Marek přesvědčili a do zápasu jsme nastoupili . Bohužel jsem měl pravdu. Marek tento zápas vůbec nezvládl a hned v začátku zápasu se nechal soupeřem zahnat do rohu a tam se nechal rozhodčím odpočítat. Zbytečná prohra zaviněná přílišným strachem. Prohráli jsme právem.

 

Mistrovství republiky juniorů, Třeboň, 24.-26.9.2021

Startovali:
Marcel Misar, 60 kg

Trenéři: Jan Balog

Vyřazovací boje:

Postoupili jsme bez boje.

Semifinále:

Marcel Misár – Patrik Halt, BC Kroměříž
Velmi těžká tři kola, která bohužel nepřinesla očekávánou výhru. Marcel sice bojoval jako lev, ale bez taktiky a bez toho, aby poslouchal moje rady. Soupeř ten den byl o něco silnější a nutno i říci více kondičně připravený. Přesto, že jsme boxovali lépe, Marcel odešel kondičně ve třetím kole a to rozhodlo. Je potřeba začít víc běhat a víc posilovat. Prohra byla na místě.

Z tohoto turnaje si odvážíme bronzovou medaili a to je také úspěch. Příště to bude snad lepší.

 

Oblastní kolo juniorské ligy, Praha, 18.9.

Startovali:
Marek Kováč
Marcel Misar

Trenéři: Jan Balog

Asistent trenéra: Karel Missár

Dne 18.9.2021 se po dlouhé covidové pauze opět konala oblastní soutěž juniorské ligy  na které startovali naši borci a to Marek Kováč a Marcel Misár.

 

Marek Kováč – Hauer P. BC Žižkov, 44 kg, NB výhra
Marek, boxoval svůj první zápas a nutno říci, že se mu opravdu povedl. Boxoval o skoro o dva roky starším soupeřem a přesto nebylo o jeho výhře pochyb. Krásné 3 kola, kde jsme jasně dominovali . Pochvala za nasazení a chuť vyhrát. také chválim práci na nohou a dobře používaný zadní direkt. Vyhráli jsme právem.

 

Marcel Misar – Otta Tomáš, BC Kutil Gym, 60 kg, NB prohra
Příliš nervů a zbytečného vzruchu. Marcel boxoval s velmi silným a zkušeným borcem. Zde je nutno říci, že Marcel poslouchal jen jedno kolo. Ostatní kola byl mimo moje nařízení a rady. No a to je hlavně důvod proč jsme prohráli. Určitě se tento borec dal porazit ale chtělo to více pokory a disciplíny. Prohra byla na místě.

Závěr:
Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

 

Oblastní kolo juniorské ligy, Praha, 26.1.

Startovali:
Marek Košťák
Khalid Kováče
Dan Batai
Marcel Misar

Trenéři: Jan Balog

Dan Batyi – Tsoy Mikhail, Kutil Gym, 36 kg, WP prohra
Bohužel Dan byl po nemoci a tento zápas se mu opravdu nepovedl. Asi po 20 vteřinách úvodního kola Dan zjistil, že ho bolí v krku a tak jsme zápas pro jistotu vzdali. To se někdy v boxu stane, že se zápas z různých důvodů nepovede, v tomto případě nemoc a přílišná nervozita. Prohráli jsme právem.

Khalid Kováče – Lagron Jaroslav, Pražský Rohovník, 45 kg, WP prohra
Soupeř, který na váze měl 49 kg bohužel byl z hlediska hmotnosti příliš na našeho borce. K tomuto zápasu jsme svolili z důvodu toho, že soupeř byl o rok mladší, než je náš borec. Přesto se ukázalo, že váha byla nad síly našeho borce. Tři kola velmi pěkného boje, který jsme těsně prohráli na body. Khalid si odnáší mnoho zkušeností, které do dalších bojů potřebuje. Prohráli jsme právem.

Marek Košťák – Moravec Lubomír, SKB Dřetovice, 52 kg, RSC výhra
Marek je velmi talentovaný boxer, který dle mého názoru má před sebou slibnou kariéru. Hned v prvním zápase prokázal vysokou disciplinovanost a sílu úderu. Soupeře nepustil do boje a sám zápas tvrdými údery ukončil. Výhra je na místě, d dalšího boje je potřeba vylepšit přípravu na útok.

Marcel Misar – Hančiuta Rafael, SK Box Mělník, 60 kg, WP výhra
Tři kola v naší režii, Marcel ve všech třech kolech prokázat vysokou disciplinovanost, jak fyzickou, tak psychickou, v krizových momentech se choval velmi obezřetně a snažil se boxovat vprostřed ringu, což je to, co jsme potřebovali pro vítězství. Velmi silný soupeř neměl schopnost překonat našeho borce především na technické úrovni. Výhra je na místě.

Závěr:
Všem děkujeme za vzornou reprezentaci našeho oddílu.