Archiv pro rubriku: 2009

Juniorské kolo pořádané místním oddílem BC J. Tormy v Radotíně dne 6. 2. 2010

Tohoto kola se za náš oddíl zúčastnili:
Julius Vasil
Aleksi Telvák
Martin Pollák
Aleš Pollák
Denis Telvák

Julius Vasil a Aleksi Telvák v tomto kole nenalezli soupeře.

První utkání:
Martin Pollák – Kučera Samson ČB váha 64kg. VZD.

Martin nastoupil do svého prvního utkání a bylo to znát. Byl příliš nervózní a zapomněl dýchat. Nechal se hnát od jednoho rohu k druhému, a tak jsem raději tento zápas ukončil sám. Martin je velmi talentovaný a doufám, že začne na sobě opravdu pracovat, aby příště, až opět půjde reprezentovat náš oddíl, zápas vyhrál.

Druhé utkání:
Aleš Pollák –Mazur BC Rakovník váha 70kg. VZD.

Aleš po delší pauze začal opět trénovat a chtěl zkusit zápas. No, první kolo se mu docela povedlo, a místy se dokonce zdálo, že tento zápas skončí předčasně v náš prospěch. Bohužel soupeř doboxoval a nastoupil do druhého kola, na které náš Aleš už neměl. Problém byl v to, že opět zapomněl dýchat. I tento zápas jsem předčasně ukončil já vhozením ručníku do ringu. Je třeba trénovat a bude to lepší.

Třetí utkání:
Denis Telvák – Vrzal BC Žižkov váha 54kg.NB

Krásné utkání, které jsme neprávem prohráli.Denis velmi pěkně povoloval a opětovně se vracel s úderem. Byl ten den prostě lepší, ovšem rozhodčí, který nebyl z nám spřáteleného oddílu, výhru našemu borci upřel. Bohužel ani protest nám nepomohl. Prohráli jsme neprávem.

Dlouhé odpoledne plné zmatku, a ošklivého prostředí. Boxovat v restauraci je prostě nemožné a já doufám, že již se to nebude opakovat. Po zápase, se kluci nemají kde umýt a ani převléct. Všichni tři startující si odnášejí z tohoto kola prohru. Doufám, že se to příště zlepší.

Mezinárodní turnaj Rudá Šlonska – Polsko dne 18. – 20.12.2009

Tohoto mezinárodního turnaje se za náš oddíl zúčastnili:
Aleksi Telvák
Patrik Balog
Denis Telvák

Aleksi Tevák – Smolka Polsko váha 48 kg. NB
Aleksi se ten den moc nesnažil. Boxoval velmi opatrně a z ústupu. Po technické strance byl o třídu lepší než soupeř, ovšem to se neboduje. Škoda, mohli jsme tento zápas s přehledem vyhrát. Prohra byla na místě.

Patrik Balog – Furmanial Polsko váha 63kg. NB
Patrik soupeře převyšoval místy o dvě třídy. Byl lepší po všech stránkách. Po dvou počítáních zápas skončil na body. Patrik v závěru byl poněkud unavený, to je jediné, co jsem Patrikovi vytkl. Vyhráli jsme právem a postoupili do finále.

Denis Telvák – Jawiček Polsko váha 54 kg. NB
Tři kola tvrdého boje ze kterého jsme my odešli jako poražení. Denis se opravdu snaži,l ovšem v některých situacích se projevoval jako začátečník. Není to výtka jen konstatování. Denis potřebuje sbírat zkušenosti a to se také stalo. Prohráli jsme na body.

Finále:
Patrik Balog – Nechnidichnik Urajina váha 63kg. NB

Patrik tento zápas vyhrá,l ale já jsem nebyl moc spokojen s jeho výkonem. Tak trochu divný výkon, ne že by Patrik nebyl v tomto zápase lepší, ale spíš my jde o to, aby když boxujeme venku chlapci v zápase odevzdali úplné maximum. A to Patrik neudělal, boxoval příliš vlažně. Ve třetím kole sice zabral a jasně strhl výhru na svojí stranu, ale co kdyby to rozhodčí nechtěli vidět? Bodovalo se na lístky a to je vždy tak trochu nebezbečné!

Z toho to turnaje si náš oddíl odnáší jedno první a dvě druhá místa. Pořadatelům děkuji za vzornou organizaci a zázemí, které nám zabezpečili. Byl to velmi pěkný výlet.

Další kolo juniorské ligy v Roudnici nad Labem dne 5. 12. 2009

Startovali:
Aleksi Telvák
Denis Telvák
Patrik Balog

Aleksi Telvák – Havlena BC Sokolov váha 48kg. RSC
Jednoznačná výhra v prvním kole. Myška se opravdu velmi zlepšil. Je tvrdý a důrazný. Trénuje na 120 procent, v zápase se to prostě musí projevit. Vyhráli jsme právem.

Denis Telvák – Wiesner BC Plzeň váha 54kg. N
Denis tento zápas tak trochu nezvládl. Neprohrál, ale ani nevyhrál. Boxoval velmi obecně. Neposlouchal moje rady, a ani rady našich závodníků. Byl velmi vlažný a troufám si říct i dost odevzdaný. Nevím, třeba se jen špatně vyspal. Doufám, že příště to bude lepší. Remíza byla na místě.

Patrik Balog – Pulicar SKP Pardubice váha 66kg. NB
Patrik se opravdu snažil soupeře zasahovat, ovšem o dvě váhy těžší soupeř vše unesl. Tři kola v naší režii. Velmi zajímavý zápas, ze kterého si odnášíme cenné zkušenosti. Vyhráli jsme právem.

Opět velmi vydařené kolo ze kterého si odnášíme jednu remízu a dvě výhry. Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Přátelské utkání výběru Čech a Moravy proti RTJ Malacky dne 28. 11. 2009

Na tomto přátelském utkání reprezentoval náš oddíl Patrik Balog, 64kg.

Patrik Balog – Krajčovič RTJ Malacky váha 64 kg. NB

Patrik zaboxoval na výbornou. Celé utkání byl jednoznačně lepší. Pochvala za práci přední ruky a provedení akcí, které jsme mu v pauze poradili. Vyhráli jsme na body, ale místy byl soupeř opravdu na počítání a ukončení zápasu. Vyhráli jsme právem.

Celým večerem se nesla velmi pěkná přátelská atmosféra. Kolegové pro nás opravdu připravili velmi pěkné věcné dary, za což jim moc děkujeme.

Mezinárodní turnaj Olympijských nadějí v Ústí nad Labem dne 23.- 25.10.2009

Tohoto turnaje se za náš oddíl zúčastnili:
Aleksi Telvák – 46kg
Patrik Balog – 63kg

Vyřazovací boje:
Aleksi Telvák získal volný los a tím postoupil do sobotních bojů o finále.

Patrik Balog – Ćistovas, Lotyšsko, váha 63kg. NB.
Patrik zaboxoval na výbornou. Boxoval na dištanc a s přehledem. Nedovolil soupeři v zápase vůbec nic.Výhra pět ku nule je toho důkazem. Pochvala za práci na nohou a přesné direkty.Vyhráli jsme právem.

Boj o finále:
Aleksi Telvák – Wiedermann reprezentace Česka váha 63kg. NB.

Aleks se obávaného soupeře nezalekl. Začal boxovat to co umí a co je mu blízké. Práce na nohou úžasně ladný pohyb po ringu. V závěru třetího kola přidal ještě důraz v úderech a nebylo pochyb o tom kdo tento prestižní zápas vyhraje. Myška předčil poněkud unaveného soupeře hlavně ve třetím kole a to rozhodlo.Vyhráli jsme právem.

Patrik Balog – Zold Slovensko váha 63kg. NB.
Patrik nastoupil do boje s jedničkou tohoto turnaje. Ovšem nutno říct, že my jsme byli ti, kdo v tomto zápase byl lepší. Obzvláště ve třetím kole nebylo pochyb o našem vítězství. Patrik se dvě kola šetřil a v třetím kole soupeře překvapil svojí chytrostí a úhybnými manévry. Výhra tři ku jedné byla na místě.

Finále:
Aleksi Telvák – Zupko Slovensko váha 46kg. NB.

Dvě kola jsme jasně vedli o pět bodů. V závěru třetího kola došly našemu borci síly a my byli rádi, že jsme tento zápas dotáhli do vítězného konce.Výhra pět ku dvou byla na místě, ale my byli moc a moc rádi, že jsme to zvládli. Myška svého soupeře převyšoval hlavně v technickém pojetí boxu. Je třeba ještě trochu více pracovat na fyzičce a nebude mít Aleksi v Evropě konkurenci. Vyhráli jsme právem.

Patrik Balog – Pytel Česko váha 63kg. NB.
Deset ku nule, takto dopadlo finále tohoto prestižního turnaje v této váze. Patrik jasně potvrdil, že je jedničkou ve své váze a že v Česku nemá konkurenci. Všem, kteří mu nevěřili poslal jasnou správu, že boxovat umí a s boxem nehodlá končit i když Mistrovství republiky se mu nepovedlo. Výhra byla na místě.

Stoprocentní úspěch je velkou radostí pro mne a také pro naše příznivce. Je to poprvé v historii našeho oddílu, kdy si odnášíme z tohoto turnaje hned dvě první místa. Děkuji vzornou reprezentaci našeho oddílu a přeji hodně úspěchů do budoucna.

Dne 10.10.2009 se v Dešenicích konala Noc gladiátorů v ringu.

Za náš oddíl startovali:
Patrik Balog
Denis Telvák
Aleksi Telvák

Aleksi Telvák – Křivanec BC Plzeň váha 45kg. NB
Nám dobře známý soupeř se tentokrát opravdu snažil našeho borce porazit. Ovšem , Aleksi se nenechal zaskočit a boxoval jak ho známe. Celé tři kola byl vždy o něco lepší. Pochvala za krásnou práci na nohou a práci přední ruky. Je třeba ještě pracovat na vzdálenost,i ale to je jen otázka sparingů. Vyhráli jsme právem.

Denis Telvák –Duchoň BC ČB váha 54kg. N
Krásné a bojovné tři kola ze kterých odcházíme s výsledkem který nás potěšil. Denis se zkušeného borce nezalekl a bojoval jako lev. Místy měl vítězství na dosah. Ovšem na závěr třetího kola nestačil s dechem, a tak rozhodčí tomuto zápasu přiřkli remízu. Je třeba ještě víc přidat na tréninku a bude to opět lepší. Pochvala za bojovnost. Remíza byla na místě.

Patrik Balog – Jiráček BC Třeboň váha 69. N
Patrik předvedl standardní výkon. První kolo oba borci taktizovali, druhé Patrik vyhrál a třetí podle mě skončilo nerozhodně. Rozhodčí tento duel rozhodli jako nerozhodný a já s nimi souhlasím. Patrik potřebuje zlepšit provedení kříže. V tomto zápase se spoléhal na přední ruku a to nestačí. Remíza je na místě.

Z tohoto jednodenního velmi pěkného turnaje si odnášíme jednu výhru a dvě remízy. S předvedeným výkonem našim borců jsem docela spokojen. Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Mezinárodní juniorský turnaj o pohár města Sokolova. Tento turnaj se konal ve dnech 26 – 27. 9. 2009

Za náš oddíl se tohoto turnaje zúčastnili:
Denis Telvák – 54kg
Patrik Balog – 64kg

Denis Telvák – Karatsjev Německo váha 54kg. NB
Denis zabojoval, a po zásluze vyhrál nad německým reprezentantem. Čtyři kola jsme byli jasně lepší. Soupeř se místy i nečistě snažil našeho Denise zasahovat přední rukou, ovšem to se mu nedařilo, neboť Denis velmi pěkně povoloval na nohou. Pochvala za práci na nohou a práci přední ruky.

Patrik Balog –Vahrenholt Německo váha 64kg. VZD
Páťa narazil na velmi zkušeného reprezentanta Německa. Výkon našeho soupeře byl opravdu velmi dobrý.O tři roky starší soupeř byl nad naše síly. Patrik se opravdu snažil, tři kola držel těsnou prohru ovšem ve čtvrtém kole inkasoval nečistý úder na ucho a tak jsme zápas ukončili. Není se za co stydět, soupeř byl prostě lepší . Prohráli jsme právem.

Finále:
Denis Telvák – Erik Huliev SKP Praha váha 54kg .RSC.

Erik je známá osobnost ve své váze. Denis na tohoto soupeře prostě neměl. Velmi zkušený borec tento zápas nenechal náhodě a my jsme nenechali trápit našeho nadějného borce. V prvním kole jsme zápas vzdali a tím dali možnost přípravy na další turnaje , které nás čekají. Prohráli jsme právem.

Z tohoto juniorského turnaje si odnášíme jedno stříbro a jedno čtvrté místo. A mnoho zkušeností do dalších bojů. Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Další kolo juniorské ligy v Plzni dne 12.9.2009

Startovali:
Aleksi Telvák
Patrik Balog
Denis Telvák
Jakub Majzl

První zápas:
Denis Telvák – Bartoš P. BC Rakovník váha 54 kg. NB.

Velmi pěkný zápas, ze kterého jsme my odešli jako vítězové. Denis perfektně povoloval na nohou. Skvěle pracoval přední rukou. Ve výměnách byl vždy důraznější a čistší. Pochvala za práci přední ruky a celkový projev. Vyhráli jsme právem.

Druhý zápas:
Patrik Balog – Šejnoha P. BC ČB váha 66 kg. NB.

Jednoznačná výhra z naší strany. Patrik boxoval v klidu a s přehledem. Nutno ovšem pochválit také soupeře, který celé tři kola poctivě bojoval a nebál se. Patrik potřebuje ještě propracovat povolení na nohou a zpřesnit jednotlivé údery. Vyhráli jsme právem.

Třetí utkání:
Jakub Majzl – Vrzal BC Žižkov váha 57 kg. NB.

Jakub bojoval jako lev. Velmi silného soupeře zaskočil především prací přední ruky. Dvě kola jsme jasně vedli a byli pány ringu. Ovšem třetí a čtvrté kolo bylo velmi vyrovnané a nečisté. Kuba prostě neměl fond a tak trochu se trápil. Doufám, že dojde v brzké době ke změně. Je třeba víc posilovat a víc trénovat u nás v boxerně. Atletika je sice fajn, ovšem nenahradí plně trénink u nás. Vyhráli jsme právem.

Toto kolo se nám opravdu povedlo, všichni tři naši startující si odnášejí výhru. Všem moc děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Mezinárodní turnaj v Třeboni – Evropský turnaj mládeže 5. – 6. 6. 2009

Za náš oddíl startovali:
Patrik Balog,69kg
Jakub Majzel, 57kg

Vyřazovací boje:
Patrik Balog – Bacho, Polsko váha 69kg. RSC.
Patrik tento zápas vyhrál s přehledem. Ve druhém kole soupeř inkasoval přesnou sérii úderů, po kterých rozhodčí zápas ukončil. Jednoznačná výhra z naší strany. Pochvala za práci přední ruky a přesně vedené údery.

Jakub Majzel – Pták BC.T.N. ČB. váha 57kg. NB.
Jakub tento zápas vůbec nezvládl. Nechal si od nezkušeného borce vnutit svůj způsob boje. Tři kola zbytečného trápení. Silnější soupeř našeho Jakuba prostě udolal. Stačilo jen pracovat přední rukou a nechodit do výměn. Bohužel nás Jakub neposlechl a zápas si sám prohrál.

Finále:
Patrik Balog – Jiráček BC Třeboň váha 69kg. NB.
Patrik byl celý zápas o hodně lepší než místní soupeř. Pěkně pracoval na nohou a tvrdě zasahoval zadním direktem soupeře. Bohužel na konci prvního kola si zlomil palec přesto zápas odboxoval a jasně vyhrál na body. Pochvala za klid v zápase a přehled při vedení úderů. Vyhráli jsme právem.

Z tohoto turnaje si odnášíme jedno první a jedno třetí místo. Celý turnaj byl skvěle organizován a vládla zde velmi příjemná nálada a pohoda. Všem děkuji vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Mezinárodní turnaj Olympijských nadějí na Slovensku konaný dne 16-17.5.2009 v Slovenskom Novom Meste

Tohoto turnaje se za Českou republiku také zúčastnili dva naši borci a to Alekxi Telvák a Patrik Balog.

Vyřazovací boje:
Aleksi Telvák – Erikas Gubrevicius Litva váha 43kg. NB
Litevský borec byl prostě silnější a to bylo pro celý zápas rozhodující. Myška byl technicky lepší, ale málo bodoval. Nepracoval přední rukou a boxoval s velkým respektem. Prohra byla na místě.

Patrik Balog – Stanislav Gibald Polsko váha 63kg. RSC
Jednoznačná výhra z naší strany. Patrik měl velkou chuť vyhrát. Soupeři nedal žádnou šanci. Přesnými údery soupeře deklasoval. Výhra byla na místě.

Druhý den boj o třetí místo:
Aleksi Telvák – Viktor Agatelian CZ váha 43kg. NB
Velmi vyrovnaný zápas, ve kterém Myška byl o něco lepší. V podstatě šlo o odvetu z letošního mistrovství republiky, kde Myška prohrál o dva body. Na tomto turnaji byl o bod lepší Myška. Krásný zápas oba borci předvedli velmi pěkný box.

Finále:
Patrik Balog –Richard Šupíš Slovensko váha 63kg. NB

Tři kola v naší režii. Patrik byl ten den k nezastavení. Boxoval klidně a s přehledem. Nenechal se do ničeho vtáhnout. V závěru třetího kola byl o dvě třídy lepší než slovenský reprezentant. Výhra byla na místě.

V celkovém součtu česká reprezentace získala jedno zlato, dvě stříbra a čtyři bronzy. Velkou radostí je pro nás fakt, že zlato veze z tohoto turnaje náš borec Patrik Balog a bronz Aleksi Telvák. Všem děkuji za vzornou reprezentaci naší vlasti a našeho oddílu.