Archiv pro rubriku: 2012

Juniorská liga ve Staré Boleslavi dne 1.12.2012

Za náš oddíl startovali:

Lukáš Farabauer
Volodymyr Zaychenko
Petr Asim
Filip Vastág
Jakub Vitula
Trenéři: Jan Balog

První utkání:

Lukáš Farabauer – Bartůněk BC Příbram váha 26kg.NB

Lukáš vše vsadil na jeden úder a to se mu nevyplatilo. Tři kola velmi vyrovnaného boje, ve kterém se náš borec snažil zasahovat soupeře jen zadním hákem. Druhé kolo měl mírně na vrh náš soupeř, a to rozhodlo. Je třeba více pracovat na nohou a používat i přední ruku. Prohra nebyla na místě.

Druhé utkání:

Volodymyr Zaychenko – Petr Asim oba z našeho oddílu váha 42kg. N

Pěkný zápas, který po právu skončil nerozhodně. Oba naši borci předvedli, že box je baví a vyplácí se jim tvrdě trénovat. Je třeba ještě zlepšit odhad vzdálenosti jinak, nemám k tomuto zápasu co dodat.

Třetí utkání:

Filip Vastág – Mouška TJ TZ Rakovník váha 64kg. RSC 1.

Jednoznačná výhra z naší strany. Filip velmi pěkně a tvrdě zaútočil v prvních vteřinách na soupeře, kterého poslal do počítání a tím zápas ukončil před limitem. Pochvala za nasazení a čistotu jednotlivých úderů. Vyhráli jsme právem.

Čtvrté utkání:

Jakub Vitula – Pelinisky BC Kaczor Boks Polsko váha 63kg. RSC1

Opět jednoznačná výhra z naší strany. Jakub velmi čistě a přesně trefil soupeře na bradu, a ten musel být po úderu počítán rozhodčím. Protože se jedná o přípravku, ve které se počítá jen jednou, musel i tento zápas být ukončen před limitem. Pochvala za nasazení a čistotu úderu.

Z tohoto kola si odnášíme jednu prohru, jednu remízu a dvě krásné výhry. Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Juniorská liga v Dešenicích na Šumavě dne 17.11.2012

Za náš oddíl startovali:

Lukáš Farabauer
Vlodymyr Zaychenko
Petr Asim
Jiří Zákostelecký
Jakub Vitula
Michal Burian
Trenéři: Jan Balog, Petr Novák
Doprovod: Děda a maminka Jirky Zákosteleckého

První utkání:
Vodymyr Zaychenko – Petr Asim oba z našeho oddílu váha 44kg. N
Tři kola pěkného boxu. Oba borci předvedli, že boxovat umí, a že se boxem dobře baví. U Petra je třeba ještě zlepšit zadní direkt a odhad vzdálenosti. U Ládi je třeba zapracovat na přípravě na útok. Velmi vyrovnaný zápas, který skončil po právu nerozhodně.

Druhé utkání:
Jiří Zákostelecký- Šindel BC Táty Němce ČB váha 50kg. N
O dvě váhy těžší borec si na Jirku hodně věřil. Jirka se ovšem nezalekl a tvrdě eliminoval všechny soupeřovy útoky. Musím v tomto zápase vyzdvihnout u našeho borce bojovnost a odvahu. Velmi vyrovnaný zápas, ve kterém místy měl navrh náš borec. Je třeba ještě malinko zlepšit odhad vzdálenosti a přesnost úderu. Remíza nebyla na místě.

Třetí utkání:
Jakub Vitula – Mouška TJ TZ Rakovník váha 64kg. RSC 1.
Jakub se nezalekl nástupu soupeře a to bylo pro další vývoj zápasu důležité. Po první půl minutě soupeř zapomněl na obranu a to bylo to, co jsme potřebovali. Po krásném a čistém zvedáku soupeř pustil ruce, tím otevřel obranu hlavy. Kuba posléze krásným a čistým hákem poslal soupeře na zem. Po počítání rozhodčí zápas ukončil. Pochvala za klid a disciplínu v boji. Vyhráli jsme právem.

Lukáš Farabauer bohužel v tomto kole nenalezl soupeře.

Čtvrté utkání:
Michal Burian – Lucak BC Star Plzeň váha 64kg. NB
Michal šel do tohoto zápasu velmi ospale a odevzdaně. V první výměně inkasoval tvrdý úder na hlavu, který v podstatě rozhodl celý zápas. Přestože Michal odboxoval všechna tři kola, zápas vlastně po celou dobu prohrával. Bohužel, zde platí staré boxerské pravidlo: nedáš – dostaneš. Je třeba na příště si víc věřit a mít větší odvahu a disciplínu v boji. Bez obrany se nedá boxovat. Prohráli jsme právem.

S Dešenic si odvážíme mnoho cenných zkušeností, ale také jednu zbytečnou prohru, dvě remízy a jednu krásnou výhru. Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Juniorské kolo naší oblasti v Trutnově dne 3.11.2012

Za náš oddíl startovali:

Jiří Zákostelecký
Filip Vastág
Trenér: Petr Novák
Doprovod: paní Zákostelecká a Vastág starší

První utkání:

Jiří Zákostelecký – Bradáč BC Jičín váha 44kg.NB
Tři kola velmi vyrovnaného boje. Bohužel rozhodčí přiřkli těsnou výhru našemu soupeři. Podle slov trenéra to mohlo dopadnout i obráceně. Jirka potřebuje ještě trochu zapracovat na kondičce. Je třeba také zlepšit práci na nohou. Tomuto zápasu by slušela remíza.

Druhé utkání:

Filip Vastág – Maxa BC Trutnov váha 54kg. N
Opět velmi vyrovnaný zápas, ze kterého si odnášíme cenné zkušenosti a remízu. Filip potřebuje zlepšit odhad vzdálenosti. Je třeba zapracovat na čistotě úderů. Jinak velmi pěkný zápas, který jsme v klidu mohli i vyhrát.

Z toho to kola si odvážíme jednu těsnou prohru a jednu remízu. Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Juniorské kolo konané dne 27.10.2012 v Libčicích

Startovali:

Volodymyr Zaychenko
Jiří Zákostelecký
Filip Vastág
Jakub Vitula
Yevgeniy Sichevskyy
Michal Burian
Patrik Balog

Trenéři : Jan Balog, Petr Novák
Doprovod: Vastág starší, paní Zákostelcká.

První utkání:

Jiří Zákostelecký – Michailenko SK Boxing Praha váha 45kg. VZ.
Jirka se prostě soupeře zalekl a neboxoval. Po úvodní půl minutě jsme do ringu vhodili ručník. Nemělo cenu nechat našeho borce bít. Je třeba na příště nebrat ohledy na to, co jiní říkají a věřit jen sám sobě. Jirka je toho schopen a já mu věřím. Prohráli jsme právem.

Druhé utkání:

Filip Vastág – Šindler BC Č.Budějovice váha 54kg. NB.
Tři kola v naší režii. Filip se tak trochu zapomínal nadechovat do úderu, a to byl důvod, proč se mu špatně dýchalo. Je třeba se před každou sérii nadechnout. Jinak je třeba zlepšit práci nohou. Výhra byla na místě.

Třetí utkání:

Jakub Vitula – SKS Arena Kladno váha 63kg. RSC 2.
Jednoznačná výhra z naší strany. Soupeř o hlavu menší se opravdu snažil, ovšem Jakub si výhru nenechal vzít. Vyhráli jsme právem.

Volodymyr Zaychenko v tomto kole nenalezl soupeře.

Čtvrté utkání:

Yevgeniy Sichevskyy –Klabereš BC Pražský rohovník váha 66kg.NB.
Pěkný zápas, ve kterém jsme byli o něco lepší my. Žeňa, boxoval v klidu a s přehledem. Je třeba zlepšit přípravu na útok a odchody z útoku. Vyhráli jsme právem.

Páté utkání:

Patrik Balog – Dominik Kuška BC Pardubice váha 75kg. N.
Velmi zajímavé a pěkné utkání. Patrik byl dvě kola jasně lepší. Byl techničtější a velmi pěkně odcházel z útoků. Ve třetím kole si Patrik chtěl zkusit boxovat z dvojkrytu, a to byla chyba. Rozhodčí to viděli jako nechuť boxovat a nechali ho třetí kolo prohrát. No, co říct, Patrik prochází krizí pohledu na sebe. Podle mě je až přespříliš citlivý na to, co něm jiní říkají a co od něj očekávají. Je třeba si otevřeně přiznat, že v mužích se už těžko bude vyhrávat před limitem. Přechod do mužů je prostě strašně těžký a není třeba z toho dělat vědu. Box je jen sport a ve sportu se vyhrává, ale také prohrává. Z bodovacích lístků bylo jasně patrné, že nás jeden ze tří rozhodčích jasně poškodil. Hlavní rozhodčí tuto chybu přiznal. Remíza nebyla na místě.

Poslední utkání:

Michal Burian – Moskal BC Žižkov váha 69kg. NB Michal byl v tomto zápase jasně lepší. Soupeře přesně a čistě trefoval do hlavy. Po prvním kole doktor tento zápas zastavil. Krvácení z nosu soupeře neumožnilo další pokračování tohoto zápasu. Po sečtení bodů jsme jasně vyhráli. Je třeba se ještě lépe uvolnit a realizovat to co se v tréninku naučím. Vyhráli jsme právem.

Z tohoto kola si odvážíme jednu prohru, jednu remízu a pět výher. Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu. Všem přeji mnoho štěstí v dalších utkáních.

Juniorské kolo konané v Dřetovicích u Kladna dne 29.9.2012

Tohoto kola se zúčastnili:

Lukáš Farabauer
Volodymyr Zaychenko
Petr Asim
Filip Vastág
Jakub Vitula
Yevgeniy Sichevskyy
Michal Burian

První utkání:

Lukáš Farabauer – Bradáč BC Jičín. Váha 25 kg. N.
Lukáš se nezalekl mohutného nástupu našeho soupeře. Boxoval klidně a s přehledem. Osobně si myslím, že jsme tento zápas mněli vyhrát, a to proto, že jsme ve výměnách byli přesnější. Remíza nebyla na místě.

Druhé utkání:

Volodymyr Zaychenko – Forejtek BC Pražský rohovník. N.
Tři kola velmi pěkného boxu, kde oba soupeři prokázali velkou snahu po vítězství a boxerské umění. Láďa ve druhém kole zlepšil práci na nohou a změnil způsob boje. Po velmi vyrovnaném třetím kole zápas skončil zaslouženou remízou. Je nutné zlepšit práci na nohou a přitvrdit zadní direkt.

Třetí utkání:

Petr Asim – Jusko Bc Asfalt Králuv Dvůr. NB. Petr se opravdu hodně zlepšil. Boxoval s přehledem a nepouštěl se do žádných výměn. Tři kola v naší režií. Je třeba zlepšit obranu a přitvrdit zadní direkt. Vyhráli jsme právem.

Filip Vastág nenalezl soupeře v tomto kole.

Čtvrté utkání:

Jakub Vitula –Koldaka SKS Aréna Kladno. RSC.
Kuba trénoval poctivě celé léto a hned v prvním zápase se to projevilo. Celý zápas byl Kuba o hodně lepší než jeho soupeř. Ve třetím kole poslal Kuba soupeře do počítání a tím vyhrál po právu celý zápas před limitem. Pochvala za bojovnost a nasazení. Vyhráli jsme právem.

Páté utkání:

Yevgeniy Sichevskyy – Papežík SK. BOX ČB. NB.
Tři kola v naší režií. Evžen boxoval tak jak potřeboval. Nepouštěl soupeře k ničemu. Pochvala za bojovnost a nasazení. Je třeba zlepšit práci na nohou a přitvrdit zadní direkt. Vyhráli jsme právem.

Šesté utkání:

Michal Burian – Grim BC Slovan Broumov. NB. Opět jsme byli v ringu jasně lepší. Michal na sobě tvrdě pracuje a je to znát. Boxuje na distanc a pěkně pracuje na nohou. Je třeba ještě zlepšit zadní direkt a přidat úhybné manévry. Vyhráli jsme právem.

Z tohoto kola si odnášíme čtyři výhry a dvě remízy. Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Brandenburg Cup – třetí den

Semifinálové boje:

Váha 56kg – Viktor Agateljan boxoval proti domácímu Omaru El Hagovi. První kolo se opravdu náš boxer snažil udržet vyrovnaný výsledek ovšem to se mu nepodařilo. Prohráli jsme 5:1. Soupeř lépe zasahoval tvrdšími údery. Druhé kolo proběhlo v podobném podání, Viktor se snažil o bodování na hlavu ovšem bezúspěšně. Prohrávali jsme 10:5. Ve třetím kole se snažil soupeře zasahovat zadní rukou, ten ale výborně unikal.

Váha 69kg – Patrig Balog boxoval s úřadujícím Mistrem Evropy Juniorů Igorem Kharitonovem. Před nástupem k zápasu byl psychicky Patrik velice vyrovnaný a dobře naladěn. První kolo proběhlo z obou stran taktizováním a snaze bodovat na základě chybování druhého. Toto kolo skončilo 0:0. Oba boxeři byli v tomto kole upozorněni na to aby více boxovali. Ve druhém kole se Patrik snažil o zasažení ze zadní ruky, což se mu i několikrát povedlo. Podle hodnocení Pavla Krpce, který byl velice příjemně překvapen Patrikovým výkonem, skončilo toto kolo 2:2. Přesto jsme prohrávali 2:1. V této pauze šel technický delegát k ringovému rozhodčímu a nakázal mu, aby hned ze začátku třetího kola veřejně napomenul oba boxery za malou aktivitu. Ringový rozhodčí takto ač nechápavě učinil pouze na naší straně. Tudíž jsme přišli o možnost nadále taktizovat a Patrik tak šel vabank. Dle nás byl ve výměnách lepší, byl iniciativnější přesto jsme toto kolo prohráli a celkový výsledek byl 5:1. Podle rozhodčích, kteří měli v průběhu tohoto zápasu volno by většina dala toto kolo Patrikovi. Veřejné napomínání se mi viditelně nelíbilo a technický delegát si toho byl vědom. Proto za mnou po zápase přišel s výše uvedeným výsledkem 5:1 a změnil jej na 5:3 se slovy, že pokud chci dát protest stejně jej nevyhraji. S Pavlem jsme se po zápase shodli, že pokud by ringový rozhodčí neudělal chybu s veřejným napomínáním, mohl tento zápas skončit všelijak. Osobně si myslím, že tomuto zápasu slušela remíza, ale i přesto vím, že by Patrik prohrál na pomocné body. Po debatě s trenéry z jiných zemí to bylo předčasné finále.

Z tohoto turnaje si Česká reprezentace odváží 2 bronzové medaile.

Závěr: Tento turnaj byl velmi silně obsazen. Vzhledem k blížícímu se MS v Thajsku se zde účastnili juniorské špičky z celé Evropy a přijela také reprezentace Kanady. Příjemně zde překvapil talentovaný Vojtěch Hataš. Solidní výkon zde předvedl Viktor Agateljan, kterému bohužel chybí důraz v úderech a síla. Fyzicky je ovšem velice dobře připraven. Evropskou boxerskou špičku včetně jejich trenérů a nás dvou příjemně překvapil svými výkony Patrik. Je vidět, že když je Patrik v plném tréninku a pod dohledem, dokáže ze sebe dostat více než si myslí.

K organizaci turnaje mám dvě výhrady. Tou první je ubytování. Problémem je hlavně to, že nás ubytovali 12km od místa, kde se boxuje a stravuje. To byl pro nás velký problém, vzhledem k tomu, že s námi byl i rozhodčí Pavel Krpec. Jeho denní program se totiž neslučoval s naším. Vyřazovací boje byly rozděleny na tři část ( 11:00,15:00 a 19:00). To vše jsme museli skloubit a tím pádem jsme strávili mnoho času cestováním. Druhou je rozhodování a nevídaným nadržováním domácím boxerů. Pokud chceme vážně držet krok s Evropou musíme na takovéto turnaje vozit celou reprezentaci včetně zástupce ČBA. Doporučuji trenérské radě, aby co nejdříve schválila nominaci reprezentantů na MS a stanovila pevný plán přípravy (2×10 dni soustředění).

Se sportovním pozdravem Jan Balog a Pavel Krpec

Brandenburg Cup – druhý den

Čtvrtfinálové boje:

Váha 56kg – Viktoru Agateljanu z důvodu nemoci nenastoupil Litevský soupeř Mindaugas Bankaukas a tudíž postoupil do semifinále. Zítra boxuje proti těžkému domácímu soupeři.

Váha 69kg – Patrig Balog boxoval o postup do semifinále a jistou bronzovou medaili s Dánem s africkými kořeny Daysonem Ritti. První kolo kolo bylo v naší režii, drželi jsme střed ringu a nepouštěli se do nebezpečnějších výměn. Podle očekávání toto kolo skončilo ve prospěch našeho boxera 4:2. Ve druhém kole nastoupil soupeř s mnohem větším tlakem a snahou boxovat na blízko. To ovšem sedělo našemu Patrikovi, který toho dokázal využít promyšlenými side stepy a úniky pod rukami, avšak toto kolo vyhrál Dánský boxer o bod. Po tomto kole byl stav 7:6 pro nás. Do třetího kola jsme šli s jasným cílem vyhrát! Tři minuty plné krásných výměn, ve kterých jsme byli my čistější a přesnější! Zaslouženě jsme vyhráli poměrem 11:9! Musím ovšem dodat, že si Patrik sáhl na dno svých sil a od poloviny druhého kola byl poměrně vyčerpán (to přikládám ke 14-ti dennímu soustředení, které má za sebou). Patrika o postup do finále čeká současný Mistr Evropy z Irského Dublinu Rus Igor Kharitonov.

Se sportovním pozdravem Jan Balog a Pavel Krpec

Brandenburg Cup – první den

Vyřazovací boje:

Váha 56kg – Viktor Agateljan postoupil volným losem do čtvrtfinále. Zítra bude boxovat s Litevcem Mindaugasem Bankaukasem od 19:00.

Váha 69kg – Patrik Balog – 12 lidí ve váze. Dnes ve vyřazovacích bojích vyhrál s domácím Němcem Ualikhanovem Janem 11:9. První kolo jsme vyhráli o bod. Soupeře jsme trefovali přes jeho dvojkryt, ale body nenaskočily. Patrik boxoval chytře na distanc, nepouštěl si soupeře k tělu a krásnými side stepy unikal. Druhé kolo pokračovalo ve stejném režimu, avšak Patrikovi začaly docházet ke konci kola síly. Do třetího kola jsme šli se tříbodovým náskokem. Přes obrovskou snahu soupeře a podpory domácích fanoušků jsme přesvědčivě vyhráli. Zítra bude boxovat cca hodinu po Agateljanovi s Dánem s africkými kořeny Daysonem Ritti.

Váha 81kg – Vojtěch Hataš – 12 lidí ve váze. Boxoval dnes s Kanadským Boxerem Taylorem Cyrusem. První kolo se Vojta ničeho nezalekl a na to že byl v mezinárodním ringu poprvé boxoval toto kolo s přehledem. I přesto toto kolo skončilo s údivem 4:1 pro Kanaďana. Ve druhém kole jsme se snažili o přesnější a tvrdší údery na hlavu soupeře i tak jsme jej prohráli 2:6. Ve třetím kole Vojta zabral a ukázal jak má o výsledek bojovat správný reprezentant. Prohra 14:6 neodpovídala průběhu utkání. Vojta prohrál u mě i u Pavla Krpce maximálně o 3-4 body. Společně jsme se shodli, že tento boxer je pro ČBA velice perspektivním co se budoucnosti reprezentace týká a měl by být i nadále pečlivě sledován.

Zítra nás čekají dva zápasy o postup do semifinále.
S pozdravem Honza a Pavel

Turnaj SCM v Těmicích 16-17.6.2012

Za pražskou SCM startoval také náš borec Patrik Balog. První utkání:

Patrik Balog – Lánik SCM Jižní Morava. RSC2

Jednoznačná výhra z naší strany. Velmi pěkně vedené útoky soupeř nezvládl. Patrik boxoval, jak potřeboval. Pochvala za přípravu a lehkost vedení útoku. Vyhráli jsme právem.

Druhé utkání:

Patrik Balog – Sell SCM Severní Morava. NB

Tři kola pod naší kontrolou. Jasná výhra na body nás moc nepotěšila. Patrik boxoval poněkud nekoncepčně a s nejasnou obranou. Myslím, že se na jeho výkonu podepsalo opravdu velké teplo, které bylo na hale. O snídani se raději ani nebudu zmiňovat. Vyhráli jsme právem.

Oblastní kolo v Kladně 9.6.2012

Akci pořádal místní oddíl. Za nás startovali: Lukáš Farabauer, Volodymyr Zaychenko, Jiří Zákostelecký, Petr Asim, Roman Čonka, Filip Vastág.

Trenéři : Petr Novák, Jakub Majzl

Volodymyr Zaychenko – Fratišek Bradáč BC Jičín . NB
Jiří Zákostelecký – Hůla TJ RTZ Rakovník. RSC 2.
Petr Asim – Peztl TJ RTZ Rakovník. VZ.
Roman Čonka – Aleksanyan BC Kutil Gym. RSC 2
Filip Vastág – Julius Vasil BC SKP Praha. RSC 2