Brandenburg Cup – druhý den

Čtvrtfinálové boje:

Váha 56kg – Viktoru Agateljanu z důvodu nemoci nenastoupil Litevský soupeř Mindaugas Bankaukas a tudíž postoupil do semifinále. Zítra boxuje proti těžkému domácímu soupeři.

Váha 69kg – Patrig Balog boxoval o postup do semifinále a jistou bronzovou medaili s Dánem s africkými kořeny Daysonem Ritti. První kolo kolo bylo v naší režii, drželi jsme střed ringu a nepouštěli se do nebezpečnějších výměn. Podle očekávání toto kolo skončilo ve prospěch našeho boxera 4:2. Ve druhém kole nastoupil soupeř s mnohem větším tlakem a snahou boxovat na blízko. To ovšem sedělo našemu Patrikovi, který toho dokázal využít promyšlenými side stepy a úniky pod rukami, avšak toto kolo vyhrál Dánský boxer o bod. Po tomto kole byl stav 7:6 pro nás. Do třetího kola jsme šli s jasným cílem vyhrát! Tři minuty plné krásných výměn, ve kterých jsme byli my čistější a přesnější! Zaslouženě jsme vyhráli poměrem 11:9! Musím ovšem dodat, že si Patrik sáhl na dno svých sil a od poloviny druhého kola byl poměrně vyčerpán (to přikládám ke 14-ti dennímu soustředení, které má za sebou). Patrika o postup do finále čeká současný Mistr Evropy z Irského Dublinu Rus Igor Kharitonov.