Archiv pro rubriku: 2013

Další kolo oblastní ligy, tentokrát ve Staré Boleslavi, dne 14. Prosince 2013

Startovali:
Volodymyr Zaychenko
Jindřich Krupička
Vojtěch Hataš
Trenéři: Jan Balog, Jakub Majzel

První utkání:
Volodymyr Zaychenko – Hejda, 54, Baník Sokolov, TKO
Vláďa boxoval s o dva roky starším a o hodně zkušenějším boxerem. První kolo zaboxoval na výbornou, držel vzdálenost a pěkně povoloval na nohou. Druhé kolo začal chodit do provazů a zbytečně inkasoval údery. Ve třetím kole nezvládl nástup soupeře a nechal se zbytečně odpočítat rozhodčím. Stačilo unikat ze soupeřových útoků, a to prací na nohou, a mohl celá tři kola doboxovat. Prohráli jsme právem.

Druhé utkání:
Jindřich Krupička – Špičák, váha 57, NB
Jindra se opravdu snažil, ovšem ten den to na výhru nestačilo. Je třeba zlepšit fyzickou zdatnost a zapracovat na obraně a odchodech z útoků. Prohráli jsme právem

Třetí utkání:
Vojtěch Hataš – Chmelík, váha 81 kg, BC Plzeň, TKO
Vojta boxoval tak, jak jsme mu řekli, držel si soupeře na distanc, pěkně pracoval na nohou, a z toho pěkně kontroval. Celý zápas byl Vojta lepší, ve třetím kole se ovšem střetli hlavami, což způsobilo soupeřovi zranění. Toto zranění také bylo důvodem předčasného konce zápasu.

Galavečer boxu v německém Zittau dne 23. listopadu 2013

Startovali:
Volodymyr Zaychenko
Jindřich Krupička
Eugeni Sichevsky
Vojtěch Hataš
Trenéři: Jan Balog, Jakub Majzel

První utkání:
Volodymyr Zaychenko – Saidow, BC Berlin, váha 46 kg, NB
Vláďa zaboxoval tři kola s lepším soupeřem. První dvě kola se snažil soupeře trefit ze střední vzdálenosti, ale bohužel se špatným odhadem vzdálenosti. Ve třetím kole odešel Vláďa fyzicky, to se projevilo na obraně a čas od času inkasoval čistý úder. Vláďa zaboxoval po dlouhé době s lepším soupeřem a viděl, že je pořád co zlepšovat. Je nutné se na tréninku soustředit na práci nohou, odhad vzdálenosti a přidat na disciplíně v boji.

Druhé utkání:
Jindřich Krupička – CenanUnol, BC Berlin, váha 60 kg, TKO 1
Jindra nastoupil proti velmi silnému soupeři. Přestože měl Jindra obrovskou snahu boxovat, na tohoto soupeře prostě neměl. Po prvním počítání jsme zápas ukončili. Oceňuji snahu nic nevzdat a bojovnost. Prohráli jsme právem.

Třetí utkání:
Eugeni Sichevsky – DokkoMontoew, BC Berlin, váha 70 kg, NB
Tři kola velmi bojovného zápasu, ze kterého si odnášíme mnoho cenných zkušeností, ale také prohru. Žeňa v tomto zápase prokázal obrovskou bojovnost, taktickou vyzrálost a chuť vyhrávat. Přestože soupeř byl o hodně zkušenější, Žeňa mu dobře konkuroval. Každé kolo jsme byli o něco málo horší než soupeř. Přesto jsme ze zápasu měli velkou radost, neboť Žeňa zaboxoval na výbornou. Je třeba zlepšit odhad vzdálenosti a dotažení úderu. Prohráli jsme právem.

Čtvrté utkání:
Vojtěch Hataš – Schuster, BIW, váha 81 kg, VZD
Vojta nastoupil do zápasu proti domácí hvězdě a o hodně zkušenějšímu boxerovi. První kolo bylo v naší režii, Vojta boxoval z dálky a pěkně se pohyboval na nohou, velmi dobře pracoval přední rukou. Ve druhém kole udělal nepatrnou chybu v obraně a inkasoval čistý úder, po kterém byl počítán. Po zralé úvaze jsme se rozhodli již nepokračovat v boji, neboť úder byl silný a my neměli důvod, proč pokračovat v boji. Vojta se od minulého zápasu opět velmi zlepšil, pochvalu zaslouží hlavně za čisté údery. Na příště je třeba při manévrech v provazech držet obranu.

Závěr

Z tohoto galavečera si odnášíme mnoho výborných zkušeností. Přestože nikdo nevyhrál, odjížděli jsme domů s radostí, že jsme si zaboxovali s novými soupeři a máme nové mezinárodní zkušenosti. Dále nás těší, že němečtí kolegové nás ocenili a pozvali na jejich další turnaje.

Celoslovenská juniorská národní liga boxu v Novom Mestě nad Váhom ve dnech 9.a 10.11.2013

Startovali:
Petr Asim
Volodymyr Zaychenko
Yeugeni Sichevsky
Jakub Vitula
Vojtěch Hataš
Trenéři: Jan Balog, Jakub Majzel

První den – vyřazovací boje

První utkání:
Petr Asim – Triebel, BC Klín, váha 46 kg NB
Tři kola velmi bojovného zápasu, ve kterém jsme my byli techničtější a přesnější. Ovšem musím podotknout, že ten den Petr neposlouchal. Přestože jsme jasně vyhráli, nechali nás slovenští rozhodčí prohrát na body. Petr byl příliš přemotivovaný a nebyl schopný finálního úderu. Na příště je potřeba poslouchat pokyny trenérů a být disciplinovaný v boji.

Druhé utkání:
Volodymyr Zaychenko – Gaďo, BC Vranov, váha 46 kg NB
Vláďa boxoval přesně to, co jsme po něm chtěli, boxoval v klidu a s přehledem. Ve výměnách byl přesnější, Vláďovi je třeba poděkovat za bojovnost a nasazení. Vyhráli jsme právem

Třetí utkání:
Jakub Vitula – Fleischer, BC Bratislava, váha 66 kg,TKO
Kuba nezvládl úvodní nástup soupeře, zápas v podstatě po první minutě vzdal. Z dlouhodobého hlediska nemá cenu Jakuba nutit do zápasů. Domluvili jsme se, že na čas s Kubou přestaneme závodit. Kuba musí zvýšit fyzickou zdatnost a psychickou odolnost.

Čtvrté utkání:
Yeugeni Sychevsky – Pecek, BC Nitra, Váha 70 kg, NB
Žéňa se od minulého zápasu rapidně zlepšil, přesto jeho výkon nebyl optimální. Žéňa je prostě strašný nervák, nechá se zbytečně svázat nervozitou. Jinak velmi zajímavý zápas, který jsme těšně prohráli na body. Je třeba zlepšit obranu a práci na nohou.

Páté utkání:
Vojtěch Hataš – Horňák, BC Nové Město nad váhom, váha 81 kg, NB
Tři kola plná krásného a technického boxu, které jsme bohužel právem prohráli. Soupeř byl v každém kole o chlup lepší. Vojta se velmi zlepšil, a to především v oblasti techniky, obrany a práce na nohou.

Druhý den

První utkání:
Petr Asim – Gaďo, BC Vranov, váha 46 kg, N
Petr se dobře vyspal a bylo to vidět. Nervozitu nechal v šatně a boxoval to, co jsme mu řekli. Tři kola jasné převahy z naší strany, přesto tento zápas skončil remízou. U Petra oceňujeme rychlost a pohyb na nohou. Je ovšem zapotřebí soustředit se na finální úder.

Druhé utkání:
Volodymyr Zaychenko – Triebel, BC Klín, váha 46 kg, NB
Přestože jsme v tomto zápase byli lepší, tak nás rozhodčí viděli prohrát. Musíme podotknout, že Vláďa tento zápas nezvládal, byl příliš emočně nevyrovnaný, chtěl se se soupeřem pořád prát. Přestože jsme byli ve výměnách tvrdší a přesnější, vždy nějakou ránu na hlavu inkasoval, a to zapříčinilo, že jsme prohráli. Na příště je třeba dodržovat pokyny trenérů a nechat emoce v šatně.

Na Slovensku jsme ukázali, že boxovat umíme. Soupeři a trenéři nám poděkovali za náš sportovní výkon a byli rádi, že jsme se jejich soutěže zúčastnili. My děkujeme za pozvání, pohoštění a skvělou organizaci celého turnaje.

Další juniorské kolo v Dřetovicích u Kladna dne 2.11.2013

Tohoto kola se zúčastnili:
VolodymyrZaychenko
Petr Asim
Jindřich Krupička
Jakub Vitula
YevgenijSichevski
Vojtěch Hataš
Trenér: Jan Balog, Jakub Majzel

První utkání:
Volodymyr Zaychenko – Danko, BC Kroměříž, váha 48 kg TKO 3
Necelá tři kola v naší režii. Vláďa byl ten den k neporažení. Boxoval v klidu a s rozvahou, poslouchal pokyny trenérů. První kolo jsme jasně vyhráli, druhé jsme nepatrně vyhráli a ve třetím kole Vláďa potvrdil svoji naprostou převahu sérií čistých úderů, které soupeř neustál a šel k podlaze ringu. Po odpočítání rozhodčího jsme vyhráli TKO. Vláďa zaslouží pochvalu za nasazení, pohyb na nohou a zlepšení zadního direktu. Vyhráli jsme právem.

Druhé utkání:
Jindřich Krupička – Hamid, Kutil gym, váha 57 kg N
Tři kola velmi smutného trápení. Jindra se celá tři kola ploužil po ringu a nechával se trefovat. U Jindry bohužel nedochází k zlepšení v oblasti psychiky. Remíza byla na místě.

Třetí utkání:
YevgeniySichevskyy – Liška, BC Kutil Gym,váha 70 kg, NB
Tři kola poměrně smutného boxu ze strany našeho borce. Žéňa se nedokáže odprostit od strachu, který ho brzdí v utkání. Je příliš svázaný a neschopný dodržovat žádnou disciplínu v boji. Prohra byla na místě.

Čtvrté utkání:
Vojtěch Hataš – Elčner, BC Dynamo Svitavy, váha 81 kg TKO 2
Vojta se první kolo trápil, přestože to bylo velmi vyrovnané kolo. Při první pauze jsme mu jasně řekli, co má dělat, a on to poslechl. Krásný zadní direkt rozhodl vývoj veškerého dění v ringu. Vojta se prostě osvobodil od strachu a přílišné nervozity. Vyhráli jsme právem. Vojta zaslouží pochvalu za nasazení a chuť být disciplinovaný v boji.

Petr Asim a Jakub Vitula v tomto kole nenalezli soupeře.

Z těchto závodů si odnášíme dvě nepěkné remízy a jednu zbytečnou prohru. Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Turnaj talentované mládeže v Ústí nad Labem ve dnech 25.– 27.10.2013

Tohoto kola se zúčastnili:
Petr Asim
Volodymyr Zaychenko
Jakub Vitula
Trenér: Jan Balog

První den

První utkání:
Volodymyr Zaychenko – Zinkovskij,LTU NB
Vláďa ten den zaboxoval na výbornou. Poslouchal všechny pokyny, které jsem mu poradil. První kolo bylo spíše pro soupeře, druhé kolo Vláďa srovnal a ve třetím kole jasně vyhrál. Pochvala za práci na nohou a odchody z útoků. Je třeba ještě zlepšit finální úder.

Druhý den

První utkání:
VolodymyrZaychenko – Petr Asim, oba BC Palaestra NB Velmi krásný zápas, Petr v tomto zápase předvedl výbornou práci na nohou a práci přední ruky. Vláďa nepracoval na nohou, špatně odhadoval útoky a celkově byl pomalejší. Petr těžil především z rychlého předního direktu. Vyrovnaný zápas, který právem vyhrál Petr.

Druhé utkání:
Jindřich Krupička – Lehr, BC Chlumec Jakub Vitula – Baltys, LTU TKO
Kuba v prvním kole prokázal, že je opravdu odhodlaný se zkušeným boxerem bojovat. Přesto jsem koncem prvního kola hodil ručník, a to z důvodu jasné převahy ze strany soupeře. Kuba potřebuje ještě sbírat zkušenosti. Příští rok budeme myslet na lepší umístění.

Z tohoto turnaje si odvážíme jedno zlato a dvě stříbra, a mnoho zkušeností, které budeme do budoucna potřebovat.

Oblastní kolo Severočeské oblasti v Mostě dne 19.10.2013

Tohoto kola se zúčastnili:
Petr Asim
Volodymyr Zaychenko
Jindřich Krupička
Jakub Vitula
Trenér: Jan Balog, Jakub Majzel

První utkání:
Petr Asim – Knor, BC Chlumec, váha 48 RSC
Péťa nezvládl úvod zápasu, pouštěl se příliš do útoků, úplně zapomněl na odchody z útoků a obranu. Přílišná nervozita byla důvodem předčasného ukončení tohoto jinak dobře vypadajícího zápasu. Petr se ve druhém kole nechal zbytečně počítat, a to znamenalo konec zápasu. Na příště nechat nervozitu doma. Prohráli jsme právem

Druhé utkání:
Volodymyr Zaychenko – Šachbazjan, SKP Ústí nad Labem TKO
Příliš veliké obavy ze soupeře znamenaly prohru už v šatně. Vláďa tento zápas vůbec nezvládl, předem zápas vzdal. Po deseti vteřinách jsme byli nucení hodit do ringu ručník. Je pravda, že soupeř byl nad naše síly, ovšem to neznamenalo, že bychom to měli vzdát bez boje.

Třetí utkání:
Jindřich Krupička – Lehr, BC ChlumecTKO
Opět příliš velké obavy a stres zapříčinily velké problémy v úvodním kole. Ve druhém kole bohužel došly síly, to neznamenalo nic jiného, než prohru. Po odpočítání rozhodčím byl tento zápas ukončen předčasně. I zde se ukázalo, že strach a přílišná nervozita nejsou dobrým kamarádem pro boxera. Prohráli jsme právem.

Čtvrté utkání:
Jakub Vitula – Novotný, Veki box Chomutov TKO
Příliš velké sebevědomí a zbytečně přehnané emoce zapříčinily to, že Jakub tento zápas nezvládl. Po prvém kole, které Jakub bezhlavě předimenzoval, zákonitě nezvládl také druhé kolo. Chodil do útoků bez obrany a s přílišnou silou. Po několika inkasovaných úderech byl na počítání. Tento zápas jsme ukončili z důvodů nestability rovnátek. Přesto si myslíme, že Kuba by třetí kolo nezvládl. Na příště radíme rozložit efektivně síly na tři kola.

Z tohoto kola si odnášíme samé prohry, ovšem také spousty neocenitelných zkušeností, které naši mladí boxeři potřebují. Doufáme, že na příště, až opět přijedeme do jiné oblasti, naši závodníci budou boxovat to, co umí, a nechají nervozitu a stres doma.

Další juniorské kolo v Dřetovicích u Kladna dne 5.10.2013

Tohoto kola se zúčastnili:
Volodymyr Zaychenko
Jindřich Krupička
Vojtěch Hataš
Trenér: Jan Balog

První utkání:
Volodymyr Zaychenko – Vitvar, Kutil gym, váha 46 kg N
Vláďa nastoupil do zápasu s velkou nervozitou a s obavou o vítězství. Boxoval takticky špatně, chodil zbytečně do výměn. Ve druhém kole zlepšil přípravu na útok, útok, ale pořád dělal chyby v odchodech z útoků. Ve třetím kole přidal na přesnosti a v zápase získal převahu. Přesto zápas skončil remízou. Je třeba na příště zlepšit přípravu na útok, útok a odchod z útoků. Dále doporučuju nechat nervozitu a strach z vývoje utkání doma.

Druhé utkání:
Jindřich Krupička – Vetešník, Money servis Kladno, váha 60 kg N
Velmi špatný výkon ze strany našeho borce. Soupeř o hlavu menší neustále útočil a náš borec nebyl schopen zaujmout adekvátní obranu. Tři kola velké ostudy pro náš klub. Jindra byl příliš svázaný strachem, a to je příčinou jeho špatného výkonu. Doporučuji Jindrovi nechat strach a obavy z výsledku doma.

Třetí utkání:
Vojtěch Hataš – Bártl, BC Kladno, váha 69 kg NB
Tři kola velmi vyrovnaného boje, který bohužel spravedlivě skončilo prohrou našeho borce. Vojta v zápase nedotahoval údery a zbytečně přijal soupeřův způsob boje. Neuplatňoval dostatečně odchody z útoků a přespříliš se nechal svázat nervozitou. Doporučuji Vojtovi nechat nervozitu doma. Dále je třeba ještě zapracovat na odchodech z útoků a na větší disciplíně v boji. Prohráli jsme zaslouženě.

Z těchto závodů si odnášíme dvě nepěkné remízy a jednu zbytečnou prohru. Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Juniorská soutěž oblastního kola v Turnově dne 21. 9. 2013

Tohoto kola se zúčastnili:
Petr Asim
Vlodymyr Zaychenko
Jindřich Krupička
Yevgeniy Sichevskyy
Trenér: Jan Balog

První utkání:
Petr Asim – Volodymyr Zaychenko oba BC Palaestra váha 48 kg N
Velmi pěkný zápas, ze kterého jsem měl velkou radost. Naši borci předvedli opravdu pěkný box. Petr byl dle mého názoru malinko techničtější, ovšem Láďa byl tvrdší. Tři kola, pěkných výměn, které diváci odměnili potleskem. Je u obou třeba zlepšit odchody z útoku a zpřesnit zadní direkt. Remíza byla na místě.

Druhé utkání:
Jindřich Krupička – Rezek BC Jičín váha 57kg NB
Velmi bojovné utkání, ze kterého jsme odešli dle mého názoru nezaslouženě těsně poraženi. Jindra byl podle mne přesnější a měl silnější úder. Ovšem je nutné také konstatovat, že ten den měl Jindra problémy s odchodem z útoku. To ho možná stalo zbytečnou prohru. Je třeba zapracovat na kondici a odchodech z útoku. Prohra nebyla na místě,.

Třetí utkání:
Yevgeniy Sichevskyy – Kubát BC Pardubice váha 70kg NB
Evžen tento zápas nezvládl. Boxoval velmi silou a bez jasné koncepce. Přestože jsem jasně udělil pokyny, jak má se soupeřem boxovat, bohužel nestalo se tak. Ve druhém a třetím kole Evžen neměl skoro žádnou obranu a přestal také pracovat na nohou. Prostě a jednoduše takto se nedá boxovat a už vůbec ne vyhrát. Prohra byla na místě.

Z tohoto podzimního kola si odvážíme jednu krásnou remízu a dvě zbytečné prohry. Doufám, že se to na příště zlepší. Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Další juniorské kolo v Dřetovicích u Kladna dne 1. 6. 2013

Tohoto kola se zúčastnili:
Lukáš Farabauer
Volodymyr Zaychenko
Petr Asim
Jindřich Krupička
Jakub Vitula
Trenér: Jan Balog
Asistent:Jiří Zákostelecký
Doprovod:rodina Zákosteleckých

První utkání:
Lukáš Farabauer – Štěpánek, Bc Baník Most, váha: 24 kg NB
Lukáš tento zápas nezvládl. Boxoval nejenom se soupeřem, ale i s velkým strachem ze soupeře. Tři kola, které jsme právem prohráli. Na příště musí Lukáš nechat strach doma a boxovat to, co se naučil na trénincích.

Druhé utkání:
Volodymyr Zaychenko – Petr Asim, oba BC Palaestra, váha: 45 kg N
Velmi krásný zápas našich borců. Tři kola pěkných a čistých výměn. Oba naši borci prokazují zvyšující se výkonnost a jsou velkým příslibem do budoucna, nejen pro náš oddíl, ale i pro celý český box.

Třetí utkání:
Jindřich Krupička – Think, SKP Pardubice, váha: 57 kg. NB
Tři kola velmi pěkného boxu, ze kterého jsme my vyšli jako vítězové. Jindra boxoval v klidu a s plným nasazením. Bylo vidět, že chce vyhrát a že je ochoten se všemu podřídit. Pochvala za disciplínu v obraně a práci na nohou. Vyhráli jsme právem.

Čtvrté utkání:
Jakub Vitula – Šafr, BC Brandýs nad Labem, váha: 64 kg NB
Jakub zvládl velmi pěkně dvě kola, ovšem ve třetím kole odešel fyzicky i psychicky a to byl důvod, proč jsme tento zápas prohráli. Jakub si prostě málo věří, přitom má obrovský talent a možnost být dobrým boxerem. Doufám, že se Jakub nad sebou zamyslí a začne intenzivně trénovat. Prohráli jsme právem

Z tohoto kola si odvážíme jednu výhru, jednu remízu a dvě prohry. Všem zúčastněným děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Další kolo juniorské ligy v Kralupech nad Vltavou dne 27.4.2013

Tohoto kola se zúčastnili:
Jiří Zákostelecký
Volodymyr Zaychenko
Petr Asim
Jindřich Krupička
Jakub Vitula
Evžen Sichevsky
Trenér: Jan Balog
Doprovod: Zaychenko st.

První utkání:
Jiří Zákostelecký – Pinc, BC České Budějovice váha 42 kg. NB
Tři kola pěkného boxu z obou stran. Přesto jednoznačná výhra z naší strany. Jirka pěkně pracoval na nohou, nechodil zbytečně do výměn. Velmi pěkně dělal úhybné manévry jak na nohou, tak i na trupu. Přesto ještě pořád Jirkovi schází finální úder. Vyhráli jsme právem.

Druhé utkání:
Petr Asim – Cína, BC Žižkov váha 44kg VZ
Bohužel v tomto zápase nepadl ani jeden úder. Soupeř nezvládl svůj psychický stav a zápas vzdal hned po úvodním gongu. V tomto případě není co hodnotit. Vyhráli jsme právem.

Zaychenko nenašel v tomto kole soupeře.

Třetí utkání:
Jindřich Krupička – Špičák, BC Pražský rohovník váha 57 kg RSC2
Jindra tento zápas nezvládl psychicky. Celé dvě kola se strašně bál. Boxoval jen třetinu toho, co předvádí na tréninku. Pokud by se jeho stav na příště nezlepšoval, museli bychom se s Jindrou rozloučit. Prohráli jsme právem.

Čtvrté utkání:
Jakub Vitula – Ambrůžek, SAC Praga Praha váha 69kg RSC2
Opět totální selhání. Jakub prostě nechtěl boxovat. Chodil od roku k rohu a nechal do sebe mlátit. Pokud by se to mělo ještě jednou opakovat, budeme se muset s Jakubem rozloučit. Prohra byla na místě.

Páté utkání:
Evžen Sichevsky – Kubát, BC Pardubice váha 70 kg NB
Oba soupeři se velmi dobře znají. Boxovali spolu už mnohokrát. Přesto musím říct, že se oba lepší a že boxovat spolu jim jen prospívá. Přesto, že jsme opět prohráli, vnímal jsem tento zápas jako jeden z nejlepších v tomto kole. Oba boxovali velmi technicky a s nutnou dávkou tvrdosti. Náš borec potřebuje ještě zlepšit obranu a přesnost v útoku. Prohráli jsme právem.

Z tohoto kola si odvážíme tři výhry a tři prohry. Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.