Archiv pro rubriku: 2010

Memoriál Štefana Matějčíka na Slovensku ve dnech 21. – 22. 5. 2011

Za SCM Praha startovali:
Daniel Šafr 46kg BC Brandýs nad Labem žák
Stanislav Bradáč 50 kg BC Brandýs nad Labem kadet
Mykola Ryshko 56 kg BC Palaestra junior
Jan Petráň 60 kg BC SAC Praga junior
Jan Molík 69 kg BC Beroun junior
Jiří Jelen 69 kg BC Zavidov Junior
Kryštof Paleta 75 kg BC Palaestra junior
Patrik Balog 75 kg BC Palaestra junior

Trenér: Jan Balog
Doprovod: Jan Petráň a Milan Jirásek

Vyřazovací boje:
Daniel Šafr – Michál Takáč BC Galanta váha 46kg. NB

Dan se opravdu snažil, ovšem na zkušeného boxera z Galanty nestačil. Tři kola jsme velmi pěkně odolávali tvrdým nástupům našeho soupeře, Dan ale v závěru zápasu odešel kondičně. Je třeba zlepšit práci na nohou a zlepšit tvrdost úderu. Prohráli jsme právem. 9:1

Stanislav Bradáč – Juraj Polák BC Bratislava váha 50 kg. NB
Všechny tři kola jsme jasně vyhráli. Standa se opravdu zlepšil. Soupeře převyšoval hlavně v tvrdosti úderu a práci na nohou. Výhry byla na místě. 11:2. Tímto zápasem se Standa stal vítězem tohoto turnaje, neboť ve váze do 50kg se již nikdo další nezúčastnil.

Mykola Rishko – Roman Formánek ŠKP Bratislava váha 46 kg. NB
Tři kola zajímavého boxu, ve kterém byl lepší náš soupeř. Koljovi schází ještě zkušenosti z mezinárodních soutěží. Je třeba zlepšit tvrdost úderu a úhybné manévry. Prohra byla na místě. 9:6

Jan Petráň – Erik Bočko MŠK Vranov váha 60 kg. VZD.
Honza nastoupil proti velmi silnému soupeří bez respektu. Ovšem reprezentant Slovenska a několika násobný mistr republiky neponechal nic náhodě a velmi tvrdě útočil na Honzův spodek. Převaha byla tak veliká, že jsme tento zápas pro jistotu vzdali ve druhém kole. Honza potřebuje zvednout tvrdost úderu a lépe povolovat na nohou.

René Molík – Tomáš Zold ŠKP Bratislava váha 69 kg. NB
Několikanásobný mistr Slovenska musel tři kola boxovat o vítězství. Renda bojoval jako lev. Přestože bylo jasné, že tento zápas nevyhrajeme, nic nevzdal a až do konce bojoval. Je třeba zlepšit postavení nohou a zpřesnit údery. Pochvala za bojovnost a nasazení. Prohráli jsme právem. 10:6

Jiří Jelen – Sirotek ŠKP Bratislava váha 69 kg. NB
Opět tři kola velmi bojovného boxu. Jirka se snažil, ovšem na zkušeného soupeře dnes neměl. Jirka potřebuje zlepšit postavení nohou a zadní direkt. Prohráli jsme po právu 10:6

Patrik Balog – Ján Džanaj váha BC DCA 75 kg. NB
Patrik jasně vyhrál první kolo, ovšem ve druhém kole si bolestivě narazil ruku, a tak jsme museli začít taktizovat. Přesto jsme tento zápas zvládli a vyhráli těsně 9:8 Patrik musí zlepšit povolení na nohou a přestat spoléhat jen na jeden úder.

Kryštof Paleta – Marcel Havrľa váha 75kg BC Nové město na d Váhom. KO solaris plexus.
Tento zápas Kryštof nezvládl psychicky. Nechal se hned v úvodu vtáhnout do bláznivé výměny, kde náhodou chytil úder na břicho. Po tomto úderu rozhodčí zápas ukonči, protože Kryštofovi se opravdu udělalo špatně. Je třeba na příště boxovat bez obav a s jasnou obranou.

Boj o třetí místo:
Mykola Rishko – Adam Rigo BC Galanta váha 56 kg . RSC

Kolja je opravdoví talent. Přestože má jen pět zápasů, je schopen boxovat se zkušenějším soupeřem, a ještě ho porazit. Tento zápas Kolja zvládl na jedničku. Soupeře v prvním kole trefil na spodek po kterém byl počítán. Ve druhém přesně trefil soupeřovu bradu a tím zápas ukončil. RSC ve 2. kole.

Boj o zlato:
Patrik Balog – Marcel Havla váha 75kg BC Nové město nad Váhom. RSC

Jednoznačná výhra z naší strany. Patrik na začátku druhého kola poslal soupeře levým zvedákem na zem. Podruhé se trefil v polovině druhého kola. Rozhodčí zápas ukončil verdiktem RSC ve 2 kole.

Na tomto turnaji se oceňovala jen první místa, a tak v naší výpravě cenu získali Stanislav Bradáč a Patrik Balog. Naši borci si odnášejí z tohoto turnaje mnoho cenných zkušeností, které určitě využijí v dalších bojích.

Všem děkuji za vzornou reprezentaci SCM Praha.

Turnaj 4 SCM, konaný ve dnech 6. – 7. 11. 2010 v Havířově.

Za středočeskou SCM startovali:
52 – neobsazeno
56- Denis Telvák BC Palaestra – obsadil 3. místo
60- neobsazeno
64-Karel Nečesánek Pražský Rohovník – vítěz turnaje 1. místo
69-Patrik Jiráček BOX Třeboň – obsadil 2. místo
75-Patrik Balog BC Palaestra – vítěz turnaje 1. místo
81-Daniel Táborský SKB Boxing Praha – obsadil 3. místo
+81 Vít Štelzer BK Loko Trutnov – obsadil 3. místo

Trenér Jan Balog
Asistent Miroslav Jiráček

První den boj o finále:

Denis Telvák – Tomáš Hrabák SVČ váha 56 kg NB .
Denis tento zápas nezvládl. Boxoval příliš jednoduše a to na zkušeného borce nestačilo. Tři kola, ve kterých měl navrch náš soupeř. Je třeba pracovat na práci nohou a fyzičce.

Patrik Balog – Štefan Gábor SM váha 75 kg. NB
Velmi zajímavý zápas. Nepříjemný borec, který se našeho boxera nezalekl. První kolo bylo vyrovnané. Ovšem druhé a třetí byl Patrik minimálně o třídu lepší. Výhra byla na místě.

Druhý den:

Boj o třetí místo:
Denis Telvák – Vozár Jakub vaha 56 kg. VZD v 1kole.
Po včerejší prohře se Denis na tento zápas opravdu soustředil. Bojoval tvrdě a čistě. Několikrát tvrdě zasáhl soupeře na spodek a to rozhodlo. Do druhého kola soupeř nenastoupil.

Finále:
Patrik Balog – Vladimír Drtina váha 75 kg. NB
Tři kola v naší režii. Patrik boxoval jak potřeboval, v prvních dvou kolech byl místy o třídu lepší. Vyhráli jsme právem

Celkově naše SCM obsadila na tomto turnaji 3. místo.

Tento turnaj si zasloužil bodovat na klasických strojcích s možností vidět, jak vypadá zápas po jednotlivých kolech. Bohužel rozhodčí, kteří většinou neměli kvality, tento turnaj nezvládli a to je škoda. Napříště by bylo lepší zvolil jiné prostředí. (šatna,sprcha, klasický ring).
Jinak organizačně vše v nejlepším pořádku. Poděkování panu Gatnarovi do Havířova.

Turnaj o pohár města Ústí nad Labem, který se konal ve dnech 22. – 24. 10. 2010

Za náš oddíl a českou reprezentaci startoval Patrik Balog ve váze 70 kg.

Bohužel tuto váhu obsadila pouze reprezentace Slovenska, a tak Patrik postoupil rovnou do finále.

Patrik Balog – David Zubko Slovensko váha 70 kg. RSC 1 kole.
Jednoznačná výhra z naší strany. Patrik soupeři nedovolil nic a zápas ukončil tvrdou sérií úderů na spodek. K tomuto výkonu není co dodat. Patrik je zkušený a ostřílený borec, který je schopen rozhodnout zápas po dvaceti vteřinách.

Tohoto turnaje se zúčastnili reprezentace Maďarska, Německa, Slovenska, Izraele.Velmi pěkný turnaj, ve kterém se ukázalo, že náš reprezentant je opravdovou špičkou evropského boxu.

Mezinárodní turnaj kadetů Ahmet Comer – Istanbul – Turecko. 20-25.7.2010

Mezinárodní turnaj kadetů Ahmet Comer – Istanbul – Turecko. 20-25.7.2010

Tohoto turnaje se celkem zúčastnilo 112 boxerů z jedenácti zemí (Indie, Rusko, Turecko, Turkmenistán, Kazachstán, Ázerbájdžán, Uzbekistán, Sýrie, Irák, Řecko, Česká republika).

Za Českou republiku startoval Patrik Balog – reprezentant ve váze do 70kg.

Trenér: Jan Balog
Rozhodčí: Jaroslav Novotný

Naše výprava veze z tohoto turnaje stříbro díky vzorné reprezentaci Patrika Baloga. Ve vyřazovacím boji porazil Syřana 4:1 na pomocné body. V boji o bronz porazil reprezentanta Turkmenistánu 5:1 na body. V boji o finále porazil reprezentanta Turecka 4:1 na body.

Ve finálovém duelu prohrál s reprezentantem Ázerbajdžánu RSC v prvním kole.

Naší republiku také výborně reprezentoval rozhodčí Jaroslav Novotný. Odvedl zde pro nás neocenitelnou práci, za kterou mu moc děkuji.

Byl to velmi silný turnaj, na kterém se potvrdilo, že náš juniorský box je v dobré kondici. Potřebujeme s sebou na každý turnaj vozit kvalitního rozhodčího (jako v tomto případě) a budeme vozit domů medaile.

Všem zúčastněným děkuji.

Mistrovství Evropy Lvov na Ukrajině dne 20. – 27. 6. 2010

Tohoto mistrovství se celkem zúčastnilo 6 borců z naší republiky.

Za náš oddíl startoval Patrik Balog – váha 66 kg

Vyřazovací boje:
Patrik Balog – Herman Andreas Německo, váha 66 kg . NB
1. kolo – bylo vyrovnané v útocích i obraně 0:0.
2. kolo – Patrik začal boxovat z dvojitého krytu, tlačil soupeře, byl aktivnější a dával silnější údery, bohužel to všechno padalo na perfektní dvojitý kryt soupeře. V jednom z útoků se nestihl vrátit do dvojitého krytu a toho Němec využil, 0:1 prohráváme.
3. kolo – Patrik přidal na aktivitě, boxuje o hodně lépe než soupeř, ale bohužel nedokáže rozbít soupeřův dvojitý kryt. Němec boxuje o udržení jednobodového náskoku. Patnáct vteřin před koncem vypadla v hale elektřina a zhasly počítače. Patrik doboxoval 15 vteřin „naslepo“, když skončilo utkání, nevěděli jsme konečný stav, vítězství ale bylo vyhlášeno ve prospěch Němce 1:0.
Trenéři šli za delegátem světové boxerské asociace se stížností, ale pochopili jsme, že by bylo nesmyslné podávat protest, protože by ho neuznali. Bohužel, tohle utkání se slabším soupeřem jsme prohráli. Smůla.

Více na o ME kadetů ve Lvově si můžete přečíst na www.barkas.cz.

Mezinárodní turnaj evropské mládeže v Třeboni dne 4 – 5. 6. 2010

Tohoto turnaje se za náš oddíl zúčastnili:
Patrik Balog
Denis Telvák
Aleksi Telvák

Vyřazovací boje:
Patrik a Denis postoupily bez boje.

Aleksi Telvák – Afanasjev Litva váha 50kg. NB
Aleksi zabojoval na výbornou. Zkušeného soupeře předčil především svojí perfektní prací na nohou a přesným kontra úderem. Tři kola velmi pěkného boxu, ze kterého jsme odešli jako vítězové. Výhra byla na místě.

Finále:
Aleksi Telvák – Smolka Polsko váha 50kg.NB

Bohužel Aleksi tento zápas vypustil. Prostě neboxoval. Ten den nechtěl vyhrát. Boxoval z ústupu a jen občas zaútočil. Soupeř z Polska se dal s přehledem porazit. Jde o to, že Aleksi občas zápas prostě vzdá předem. Škoda. Prohra byla na místě.

Denis Telvák – Coufal BC Sokolov váha 54kg. NB.
Jednoznačná výhra z naší strany. Denis chtěl vyhrát, a také proto vše udělal. Boxoval tvrdě a čistě. Pochvala za práci přední ruky. Výhra byla na místě.

Patrik Balog – Swedowicz Polsko váha70kg. NB
Patrik boxoval s Polským mistrem republiky a borcem, který se také připravuje na mistrovství Evropy. Tři kola velmi pěkného boxu. Patrik byl ve druhém kole o čtyři body lepší. Je také nutno říct, že byl technicky lepší. Ve třetím kole se soupeř opravdu snažil, ovšem Patrik si vítězství nenechal vzít. Je třeba ještě doladit práci ve třetím kole. Tam se Patrikovi stává, že jej soupeř bodově dohání. To by se na ME nemuselo vyplatit. Je třeba ve třetím kole povolovat na nohou a tvrdě kontrovat. Výhra byla na místě.

S tohoto mezinárodního turnaje si náš oddíl odnáší dvě první místa a jedno druhé. Celkově to byl velmi pěkný turnaj. Pochvalu zaslouží místní oddíl BC Třeboň, který skvěle vše zvládl.
Našim borcům děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu

Turnaj OLYMPIJSKÝCH NADĚJÍ na Slovensku – Nitra ve dnech 22 – 23.5.2010

Za náš oddíl startoval Patrik Balog ve váze 66kg.

Vyřazovací boje:
Patrik Balog – Michal Kirsch Slovensko. NB
Patrik boxoval s nováčkem a byl jasně lepší. Výhra 10:4 to jen potvrdila. Patrik ale málo pracoval přední rukou, měl velký tlak, ale málo zasahoval. Výhra byla na místě.

Finále:
Patrik Balog – Tomáš Zold Slovensko. NB.
Nám dobře známý soupeř se na Patrika opravdu dobře připravil. První kolo jsme vyhráli 1:0, po druhém kole jsme prohrávali o tři body. To podle mne nebyla pravda a rozhodčí pomohli našemu soupeři. Ve třetím jsme byli jasně lepší a přesto jsme prohráli 7:4. Hlavní příčinou prohry bylo to, že Patrik ve třetím kole trochu pustil ruce a dal tím šanci rozhodčím bodovat proti nám. To se již příště nesmí opakovat.

Patrik obsadil druhé místo a do Česka přivezl stříbro.

Velmi pěkný turnaj ze kterého si česká kadetská reprezentace odváží mnoho cenných zkušeností a také mnoho medailí.

Mistrovství republiky juniorů dne 7. – 9. 5. 2010 v Povrlech u Ústí nad Labem.

Za náš oddíl startovali:
Aleksi Telvák – 51kg
Denis Telvák- 54kg
Patrik Balog – 75kg

Vyřazovací boje:

Aleksi Telvák – Dušan Chromý BC Tonka Chánov RSC.
Aleksi měl smůlu při losování. Narazil na nejsilnějšího juniora v Čechách, reprezentanta, který přivezl bronz s mistrovství Evropy a účastníka mistrovství světa.Tento borec byl nad naše síly. Pochvala Aleksiho za nasazení v prvním kole, kde se do obávaného soupeře třikrát trefil. Tři body byly úspěchem já si toho velmi vážím. Prohra byla na místě.

Denis Telvák – Pavel Mozga BC Kroměříž VZD.
Denis dvě a půl kola jasně vedl. Ovšem na konci třetího kola odešel fyzicky. Rozhodčí si toho všimli, a tak začali bodovat jen soupeře, což nebylo spravedlivé. Denis se také trefoval, ale to oni už neviděli a nebo vidět nechtěli. Na konci kola jsem vhodil do ringu ručník. Prohrávali jsme o tři body a já jsem se rozhodl, že Denise nenechám již dál trápit. Tento zápas si prohrál Denis sám. Je třeba ještě přidat na tréninku a víc běhat.

Patrik Balog – Dosedla BTJ Prostějov NB.
Patrik úvod zápasu nezvládl. Nechal se velmi tvrdě trefit. Měl co dělat, aby doboxoval první kolo. Ve druhém kole zápas otočil a třetí jasně vyhrál. Dokonce soupeř byl ve třetím kole po tvrdém levém háku počítán. Výhra byla na místě.

Semifinále:
Patrik Balog – Kuška BC Pardubice NB.
Jasná výhra z naší strany. Výsledek třináct ku nule je opravdu krásný. Patrik si dával velký pozor, aby nic nedostal, a to se vyplatilo. Vyhráli jsme právem.

Finále:
Patrik Balog – Došlý SK MP Děčín NB.
Velmi silný soupeř se do Patrika pustil hned od začátku. Patrik ovšem velmi čistě a s přehledem ze všeho odcházel a nenechal se do ničeho vtáhnout. Boxoval na dálku a velmi pěkně pracoval na nohou. Pochvala za bojovnost a úniky na nohou. Vyhráli jsme právem.

Z tohoto turnaje si odnášíme hodně zkušeností a také jednu zlatou medaili. Junioři naše borce opravdu prověřili. Z tohoto turnaje si Patrik odnáší jasnou nominaci na mistrovství Evropy, které se uskuteční v červnu letošního roku. Všem děkuji za vzornou prezentaci naše oddílu.

Mistrem republiky juniorů ve váze do 75 Kg se stal pro rok 2010 Patrik Balog. Je to jeho druhý titul v letošním roce. Pro rok 2010 se stal také mistrem republiky kadetů ve váze do 66kg.

Gratulujeme a přejeme hodně štěstí na Mistrovství Evropy ve Lvově na Ukrajině.

Další kolo juniorské ligy konané v Třeboni dne 24. 4. 2010

Startovali:
Aleksi Telvák
Patrik Balog
Denis Telvák

Toto kolo bylo nominační na Mistrovství republiky juniorů, které se bude konat v Povrlech dne 7.- 9. 5. 2010 Na zmíněné kolo přijelo poměrně málo oddílů a tím pádem také málo borců. Trenéři, kterých se týkala nominace na MR-J se snažili spíše svého borce nestavět a jen si potvrdit účast na MR-J. Z tohoto důvodu si také nezaboxoval ani nikdo z našeho oddílu, neboť jsme neměli soupeře. Trenéři se zřejmě báli se, že by se jejich borec mohl zranit, a tím by přišel o možnost startu na zmíněném mistrovství.

Z Třeboně si odvážíme alespoň body do tabulky.

Mistrovství České republiky kadetů, dne 26. – 28.2.2010 Děčín

Tohoto turnaje se za náš oddíl zúčastnil Patrik Balog, váha 66kg.

Patrik byl jasnou jedničkou ve své váze. To také ovlivnilo účast v této váhové kategorii. Z celé republiky se našel jen jeden, který se do této váhy nanominoval. To znamenalo, že Patrik postoupil rovnou do finálových bojů.

Finále:
Patrik Balog – Andrýsek BC Kroměříž, váha 66kg. RSC.

Patrik se na tento zápas velmi těšil. Nedal soupeři žádnou šanci. Po dvaceti vteřinách přišlo první počítaní za stavu 7:0 pro nás. Druhé počítaní přišlo v zápětí, a tak Patrik vyhrál v prvním kole RSC. K tomuto zápasu nemám co říct, prostě jednoznačná výhra.

Velmi pěkné sportovní prostředí, perfektně organizovaný turnaj. Za to bych chtěl poděkovat svým kamarádům do Děčína. Velkou škodou pro náš oddíl je onemocnění A. Telváka, který by na tomto turnaji určitě také uspěl.