Archiv pro rubriku: 2016

Juniorské kolo v Novém Strašecí, 16.10.2016

Startovali:
Michal Kolek
Jan Hašek

Trenéři: Jan Balog

Jan Hašek – Bernáček, BC Loko Trutnov, váha do 34 kg, nerozhodně
Honza boxoval svůj třetí zápas v pořadí, boxoval s klukem, který byl k poražení, ovšem Jenda ten den boxoval poměrně nervózně a nejasně. Příliš se pouštěl do výměn a zapomněl na to, co se učíme v tréninku. Přesto byl zápas velmi vyrovnaný a bojovný. Je třeba zlepšit přípravu na útok a odchody z útoku. Remíza byla na místě.

Michal Kolek v tomto kole nenalezl soupeře.

Závěr:
Z tohoto kola si odnášíme jednu cennou remízu. Doufáme, že příště to bude lepší.

Mistrovství ČR juniorů konané 8.4. 2016, České Budějovice

Startovali:

Petr Asim

 

Trenéři: Jan Balog

 

Vyřazovací boje:

První zápas:

Petr Asim – Novák, TJ Bílina, váha do 64 kg, WP prohra 2:1

Bohužel Petr první kolo zaboxoval s velkou opatrností a spíše dělal obranu, než útok. Z mého pohledu byl příliš pasivní a to byl také důvod, proč jsme toto kolo prohráli. Druhé kolo se Petr nechal zatlačit soupeřovým nástupem a bylo evidentní, že toto kolo jsme prohráli. Třetí kolo Petr zaboxoval a byl lepší, než soupeř, ovšem to na celkové vítězství nestačilo. Těsná prohra nás velmi mrzí, ale byla na místě.

Mistrovství ČR školní mládeže a kadetů, 11.- 13. 3. 2016, Jičín

Startovali:

Samir Inam

Bui Hoang Long

Michal Kolek

Vasyl Rishko

 

Trenéři: Jan Balog

 

První den:

První zápas:

Vasyl Rishko – Řezníček, Dukla Olomouc, WP prohra

Bohužel Vasyl na tohoto zkušeného soupeře nestačil, a tak jsem hned v prvním kole tento zápas vzdal. Prohra vzdáním se.

 

Druhý zápas:

Bui Hoang Long – Dočekal, BC Chlumec, WP prohra

Lukáš nastoupil roti velmi zkušenému borci, který již v minulosti obsadil na tomto turnaji jednou druhé a první místo. Náš borec se nechal zaskočit soupeřem, který boxoval velmi technicky nutno říct, že i přesně. Po necelé minutě jsem zápas vzdal, neboť náš borec se soustředil pouze na obranu a i v ní nebyl schopen zápas zvládnout. Prohráli jsme vzdáním se.

 

Třetí zápas:

Michal Kolek – Linhart, BC Třeboň, WP prohra

Po velmi ostrém nástupu našeho soupeře byl Michal poslán do počítání a posléze zápas rozhodčí ukončil. Michal bohužel nedokázal ani jedním úderem soupeře zastavit, čímž by se eliminoval nasazený útok. Také chci podotknout, že zapomněl chodit do stran, kde by se vyhnul soupeřovým útokům.

 

Čtvrtý zápas:

Samir Inam – Hrbáček, Dukla Olomouc, WP výhra

Samir se v tomto zápase opravdu překonal, dokázal o hodně zkušenějšího borce technickým způsobem boje vybodovat. Boxoval s rozumem a s přehledem. Pochvala za práci na nohou a úniky do stran. Oceňuji chuť a vůli po vítězství.

 

Druhý den:

Boj o postup do finále:

Samir Inam – Gloser, BC Vítkovice, WP prohra

Bohužel Samir svůj předešlý výkon nezopakoval. Nechal se zaskočit nasazením soupeře a v podstatě celá tři kola jenom chodil do stran a nevracel údery. Celá tři kola jsme byli horší, než soupeř. Prohra na body.

 

Z tohoto turnaje si odvážíme cenné zkušenosti a jednu bronzovou medaili, kterou získal Samir. Celkově musím konstatovat, že je to pro náš oddíl zklamáním, neboť jsme původně měli v plánu získat více medailí.

 

Další kolo juniorké ligy konané 27.2.2016 v Praze

Startovali:

Vasil Ryshko

Vladislav Protovshanskiy

Samir Inam

Petr Asim

Michal Kolek

 

Trenéři: Jan Balog, Eva Krtková, Alexander Verchkayzer

 

První zápas:

Petr Asim – Petr Šinller, BC České Budějovice, WP prohra

Tři kola v naší režii, Petr byl z našeho hlediska a mnohých dalších v každém kole o něco lepší. Velkým překvapením bylo pro nás to, když rozhodčí zvedl ruku našemu soupeři. Proti tomuto verdiktu jsme se podle nových pravidel AIBA nemohli odvolat. Proto jsme se po diskuzi s rodiči našich borců a následně i po diskuzi se šéftrenérem SCM Praha a pořadateli tohoto turnaje rozhodli na protest proti nejmenovaným dvěma rozhodčím, kteří tento zápas nezvládli, že odejdeme.

Tímto jsme chtěli dát najevo, kteří nejsou na svém místě, že nenecháme naše borce bezprávně prohrávat. Děkuji Petrovi za vzornou reprezentaci našeho oddílu a ostatním přítomným za účast.

Druhé kolo juniorské ligy konané 13.2. 2016 ve Veselí nad Lužnicí

Startovali:

Vasyl Rishko

Bui Hoang Long

Vladislav Protovshanskiy

Samir Inam

Petr Asim

 

Trenéři: Jan Balog

 

První zápas:

Vladislav Protovshanskiy – Zdeněk, BC Plzeň, WP výhra

Tři kola v naší režii, Vláďa jasně každé kolo vyhrál.  I zde se ukázalo, že Vláďa potřebuje nutně zlepšit fyzickou kondici. Jinak velmi pěkné a pohledné utkání, které jsme vyhráli.

 

Druhý zápas:

Samir Inam – Mráz, SK Boxing Praha, WP výhra

Samir se v tomto zápase opravdu překonal. Přestože prohrál první kolo, dokázal zabojovat a vyhrát zbylá dvě kola. Pochvala za bojovnost a disciplínu v obraně. Vyhráli jsme právem.

 

Třetí zápas:

Bui Hoang Long – Cepa, Gliwicki UKS Carbo, Polsko, WP výhra

Lukáš v tomto zápase byl opravdu lepší. Poslal soupeře dvakrát do počítání. Snaživý soupeř s Polska na našeho Lukáše ten den nestačil. Lukáš předvedl, že je opravdový talent a má chuť na sobě pracovat. Vyhráli jsme právem.

 

Čtvrtý zápas:

Petr Asim – Šuda, BC Broumov, WP Výhra

Zápas, na který čekalo mnoho lidí s velkým očekáváním. Soupeř, který boxuje o váhu níž, přesto velmi známý a v současné době také reprezentant České republiky na našeho Petra neměl. Petr zaboxoval opravdu velmi pěkně a disciplinovaně. Nedal soupeři šanci vyhrát ani jedno kolo. Pochvala za práci na nohou a poslechnutí pokynů trenéra. Výhra byla na místě.

 

Vasyl Rishko v tomto kole nenalezl soupeře.

 

Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

První juniorské kolo konané 16. 1. 2016 v Rakovníku

Startovali:

Bui Hoang Long

Samir Inam

Vlasdislav Protovchanskiy

Petr Asim

Michal Kolek

Trenéři: Jan Balog, Alexandr Verchkayzer

 

První utkání:

Bui Hoang Long – Tykhomyrov, BC Jičín, WP výhra

Tři kole v naší režii, Lukáš předvedl opravdu pěkný výkon, pochvala za práci na nohou a disciplínu v úderech. Vyhráli jsem právem.

 

Druhý zápas:

Vlasdislav Protovchanskiy – Kapr, Baník Sokolov, WP prohra

Vláďa tento zápas těsně prohrál, přestože byl technicky lepší. Bohužel v půli druhého kola a v celom třetím kole došly Vláďovi síly. Je nutné zlepšit fyzickou kondici. Prohra byla na místě.

 

Třetí zápas:

Samir Inam – Karvánek, Baník Most, WP prohra

Samir zaboxoval velmi pěkné utkání se zkušeným boxerem, místy byl i lepší. Přesto jsme prohráli, Samirovi schází lepší odhad vzdálenosti a tvrdší úder. Prohra byla na místě.

 

Čtvrtý zápas:

Michal Kolek – Hanuš, SK 10. ZS Praha, WP prohra

Tři kola velmi zajímavého boxu, kde Michal předvedl, že má charakter, a zápas jen tak nevzdá. Michal potřebuje zlepšit techniku a tvrdost úderu. Jinak pochvala za bojovnost  a nasazení. Prohráli jsme právem.

Pátý zápas:

Petr Asim – Popelka, TJ Baník Sokolov, WP výhra

Tři kola velmi tvrdého a ze soupeřovy strany nečistého boje. Petr se v ten den opravdu překonal, neboť startoval o váhu výš a s opravdu silným soupeřem. Přesto západ zvládl a dokázal vyhrát. Pochvala za technické pojetí zápasu a práci na nohou. Výhra byla na místě.

 

Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu a doufám, že příště budeme o něco lepší.