Archiv pro rubriku: 2011

Turnaj SCM v Jablonci nad Nisou dne 12 – 13. 11. 2011

Za náš oddíl startoval Patrik Balog ve váze 69kg.

První utkání:
Patrik Balog – Navrátil Bc Brno. Váha 69kg. Vzdáním ve 2. kole.

Patrik boxoval velmi pěkně, soupeře přesně a čistě trefoval přední rukou. Ve druhém kole přidal pravý zvedák, který v podstatě zápas rozhodl. Jednoznačná výhra z naší strany.

Druhý zápas
Patrik Balog – Szele BC Ostrava. Váha 69kg. Vzdáním soupeře ve 2. kole.
Opět velmi jasná výhra z naší strany. Čistě vedené útoky soupeř nevydržel a pro jistotu jeho trenér zápas vzdal.

Patrik se tímto stal již podruhé vítězem tohoto prestižního turnaje. Gratulujeme.

XI. ročník Memoriálu K.Janegy turnaj SCM v Havířově – dne 8.-9.10.2011

Za SCM Praha startovali:
Stanislav Bradáč – 52 kg
Ota Špivák- 56 kg
Ota Rucker – 60 kg
Patrik Balog – 69 kg
Dominik Kuška – 81 kg

Trenéři: Jan Balog, Šimák

Rozhodčí: Stanislav Nechvátal

První den boj o finále:

Stanislav Bradáč – Robin Ďatko SM váha 52kg. NB.
Tři kola velmi pěkného boxu. Standa předvedl výbornou obranu a práci na nohou. Velmi technický soupeř nestačil v závěru tempu našeho reprezentanta. Standa je velmi dobře fyzicky připraven. Je vidět, že boxovat chce a dělá pro to všechno. Vyhráli jsme právem.

Ota Špivák – Mario Widerman SM váha 56kg. RSC II.
Ota je velmi mladý a nezkušený borec. Na tento turnaj jel sbírat zkušenosti. Velmi zkušený soupeř nenechal nic náhodě a našeho reprezentanta doslova převálcoval ve druhém kole. Prohra byla na místě.

Ota Rucker – Petr Masorčič SVČ váha 60kg RSC II.
Silově velmi dobře vybavený soupeř nenechal nic náhodě a tvrdě se pustil do našeho reprezentanta. Ota se snažil soupeře předcházet a soupeřovy útoky eliminovat, ale prostě to nešlo. Soupeř byl lepší. Prohráli jsme právem.

Patrik Balog – Tomáš Hrabák SVČ váha 69kg. RSC II.
Velmi pěkný zápas, ve kterém náš reprezentant potvrdil svojí boxerskou vyzrálost. Každé kolo jsme byli lepší. V půlce třetího kola se Patrik několikrát přesně trefil a zápas rozhodl před limitem. Pochvala za práci přední ruky a práci na nohou. Výhra byla na místě.

Dominik Kuška – Martin Katriniok SM. 81kg NB.
Velmi bojovný zápas, ale ve všech kolech byl lepší náš soupeř. Dominik bojoval jako lev, ovšem na tohoto borce to nestačilo. Je třeba ještě zapracovat na obraně a práci přední ruky. Pochvala za nasazení a bojovnost.

Finále a boj o třetí místo:

Stanislav Bradáč- Viktor Agateljan CVČ váha 52kg. NB
Tři kola velmi pěkného boxu, Standa se opravdu snažil. Pěkně pracoval na nohou a útočil s dobře zajištěné obrany. Ovšem na zkušeného soupeře to ten den stačilo. Přestože jsme byli aktivnější, soupeř o něco málo lépe bodoval ve výměnách. Prohráli jsme právem.

Ota Špivak – Mozga Pavel JM váha 56kg. VZ
Jednoznačná výhra ze strany našeho soupeře. Pavel je velmi zkušený a ostřílený borec. Nemělo cenu nechat našeho mladého reprezentanta zranit. Prohra byla na místě.

Patrik Balog- Marek Szele SM váha 69kg.RCS III.
Houževnatý soupeř vydržel do třetího kola. V každém kole jsme byli jasně lepší. Patrik trefoval soupeře jak potřeboval. Nutno říct, že soupeř spoléhal na dobře zajištěnou obranu a z toho po sléze chtěl těžit. To mu ovšem Patrik nedovolil a ve třetím kole soupeře deklasoval sérií čistých zvedáků. Výhra byla na místě.

Závěr:

Na tomto turnaji jsme obsadili jedno první místo, jedno druhé, jedno třetí a dvě čtvrtá místa. Tento turnaj se boxoval na 3x3minuty. Na některých borcích bylo vidět, že po prvním kole již nemohou. Je třeba posílit váhy 56, 60, 64 a obsadit váhu +81. Jinak velmi dobře organizačně zvládnutý turnaj. Poděkování panu Gatnárovi a panu Nevrlovi za přátelské přivítání a kamarádskou atmosféru po celou dobu turnaje.

Juniorské kolo konané v Mělníku dne 24. 9. 2011

Startoval:
Mykola Rishko

Trenér: Jan Balog

Mykola Rishko – Stanislav Bradáč BC Brandýs N/M . Váha 54 kg. NB
Krásný zápas, který jsme ale právem prohráli. Kolja boxoval se zkušeným boxerem, účastníkem letošního ME kadetů. Tři kola pěkných výměn, ve kterých byl lepší náš soupeř. Kolja potřebuje zpřesnit údery a postavení nohou. Jinak jeden z nejhezčích zápasů toho dne.

SCM Praha v Ostravě

SCM Praha v Ostravě

Dne 17. 9.2011 se SCM Praha na pozvání zúčastnila oblastního kola talentované mládeže pořádaného Severomoravskou oblastí v Ostravě. Kolo pořádal oddíl Boxing club Poruba.

Startovali:
Daniel Šafr
Stanislav Bradáč
Mykola Ryshko
René Molík
Josef Čavajda

Trenéři: Jan Balog, Jindřich Šindelář

První zápas:
Daniel Šafr – Ištok BC Dukla Olomouc váha 50 kg. Nerozhodně
Dan nezaboxoval to co umí. Byl až příliš opatrný. Bylo vidět, že nové prostředí ho trochu zaskočilo. Soupeř byl k poražení, ovšem to by se musel Dan zbavit zbytečné nervozity. První dvě kola jsme spíše prohráli a třetí jasně vyhráli. Z remízy jsme se neradovali, spíše jsme čekali prohru.

Druhý zápas:
Stanislav Bradáč – Gábor Daniel BC Boxing Poruba. Váha 52 kg. Prohra NB.

Tři kola tvrdých a pěkných výměn, ve kterých jsme měli na vrh my. Ovšem to si nemysleli místní rozhodčí. Zápas, který se boxoval po jedné minutě, byl opravdu vypjatý. Domácí vycházející hvězda měla v hledišti opravdu velkou podporu. Standa bohužel v tomto zápase málo povoloval na nohou a z toho netvořil. Ve druhém kole to párkrát udělal a velmi přesně a tvrdě trefoval soupeře, který každým kolem odcházel fyzicky. Ve třetím kolo jsme byli jasně lepší, čistě jsme vedli útoky a soupeř se neustale skláněl. To ovšem ringový rozhodčí neviděl. Prohra nebyla na místě.

Třetí zápas:
Mykola Ryshko – Czekay BC Boxing Poruba . Váha 54 kg. Prohra NB.

Tři kola jsme jasně vedli. Verdikt prohra na body jsem opravdu nepochopil a musím konstatovat, že ani mnozí další trenéři. Kolja mohl tento zápas ukončit před limitem, ovšem to by musel víc boxovat. Spoléhat na to, že vyhraju na body, je prostě riskantní. Je třeba boxovat na turnaji tvrdě a bez respektu.

Čtvrtý zápas:
René Molík – Scele BC Baník Karviná. Váha 69. Prohra NB

Opět velmi vyrovnaný zápas, ve kterém byl náš soupeř o něco málo lepší. Renda potřebuje zlepšit práci na nohou a zlepšit odhad vzdálenosti. Jinak s výkonem, který Renda v tomto zápase předvedl, jsem v celku spokojen. Prohra byla na místě.

Pátý zápas :
Josef Čavajda – Odehnal BC Baník Karviná. Váha 75kg. Výhra RSC 2 kole.

První kolo z naší strany nebylo nejlepší, přesto jsme jasně vedli. V pauze jsme udělili pokyny, které Josef splnil na sto procent. Tvrdým zadním direktem deklasoval soupeře. Po prvním počítání trenéři zápas vzdali. Pochvala za práci přední ruky a čistý tvrdý direkt.Výhra byla na místě.

Závěr:
Cílem naší výpravy bylo hlavně nasbírat cenné zkušenosti, a to se také stalo. Tohoto kola se zúčastnili boxeři z Polského oddílu Rybnik. Musím konstatovat, že byli opravdu dobře připraveni, a to po všech stránkách. Pozadu nezůstali ani oddíly z Ostravy. Velkou pochvalu a poděkovaní zaslouží Mirek Torač za pozvání a organizaci turnaje. Další komu chci poděkovat je rozhodčí Pavel Krpec. Když byl na bodech, bylo vše v pořádku, ovšem jakmile se ocitl v ringu, bylo vše jinak a to převážně ke škodě boxu.

Oblastní soutěž středočeské ligy v boxu v Jičíně dne 9. 8. 2011

Za náš oddíl startovali:
Yevgeniy Sichevskyy – váha 70kg
Mykola Risko – váha 56kg

První utkání:
Yevgeniy Sichevskyy – Sláma BC SACPraga Praha váha 70kg. RSC ve 3 kole.

Evžen nastoupil k svému prvnímu utkání. Bojoval jako lev, ovšem ve třetím kole inkasoval poměrně čistý úder a rozhodčí tento zápas po prvním počítání podle pravidel správně ukončil. Evžen potřebuje ještě podstatně zlepšit obranu a odchody z útoku. Jinak s jeho výkonem v tomto zápase jsem moc spokojen. Prohra byla na místě.

Druhý zápas:
Mykola Rishko –Takáč BC SKAŠ Praha váha 56kg. NB.

Kolja tento zápas v podstatě odchodil. V zápase byl málo aktivní a chodil neustále do provazů. Ve třetím kole mohl zápas rozhodnou ve svůj prospěch sérií čistých úderů, ovšem na to neměl dost sil. Prohra na body byla na místě.

Z tohoto kola si odvážíme dvě prohry a spoustu zkušeností. Doufám, že příště přidáme také nějakou výhru. Všem děkuji za reprezentaci našeho oddílu.

Juniorské kolo konané v Rakovníku dne 18.6.2011

Startovali:
Jiří Zákostelecký
Mykola Rishko
Kryštof Paleta

Trenéři: Jan Balog, Petr Novák
Doprovod: Paní Zákostelecká

První utkání:
Jiří Zákostelecký – Kosík BC Libčice váha 45 kg. NB

Jirka boxoval velmi pěkně. Nenechal se strhnout k žádným zbytečným výměnám. Boxoval čistě a s přehledem. Soupeř ač se ze začátku utkání zdál být tvrdším, nakonec zápas nezvládl a to proto,že začal boxovat nečistě. Po dvou veřejných napomínáních bylo jasné, že tento zápas vyhrajeme. Jirka musí zlepšit práci na nohou a odhad vzdálenosti. Vyhráli jsme právem.

Mykola Rishko – Rucker BC Lok. Trutnov váha 57 kg. NB
Tři kola hledal Kolja sám sebe. Bohužel nenašel. Boxoval s respektem a bezmyšlenkovitě. Tento zápas jsme prohráli dřív než začal. Neustálé chození dozadu a práce jen jedné ruky to prostě nestačí. Nevím, co se Koljovi ten den stalo, ale boxoval jen 50 procent toho co umí. Prohra byla na místě.

Kryštof Paleta – Čavajda SŠB Hradec Králové váha 75 kg. RSC
Kryštof byl ten den opravdu hodně nervózní. Začátek boje ukazoval naši převahu, a to po všech stránkách, ovšem v půli kola došlo k výměně kde si Kryštof narazil loket. Rozhodčí si toho všiml a zápas pro zranění ukončil v náš neprospěch. Někdy je třeba prostě bolest překousnout a doboxovat alespoň kolo, aby mohl trenér celou věc posoudit. Prohráli jsme právem.

Z toho kola si odnášíme jednu výhru a dvě divné prohry. Doufám, že se to příště zlepší. Všem děkuji za reprezentaci našeho oddílu.

Memoriál Štefana Matějčíka na Slovensku ve dnech 21. – 22. 5. 2011

Za SCM Praha startovali:
Daniel Šafr 46kg BC Brandýs nad Labem žák
Stanislav Bradáč 50 kg BC Brandýs nad Labem kadet
Mykola Ryshko 56 kg BC Palaestra junior
Jan Petráň 60 kg BC SAC Praga junior
Jan Molík 69 kg BC Beroun junior
Jiří Jelen 69 kg BC Zavidov Junior
Kryštof Paleta 75 kg BC Palaestra junior
Patrik Balog 75 kg BC Palaestra junior

Trenér: Jan Balog
Doprovod: Jan Petráň a Milan Jirásek

Vyřazovací boje:
Daniel Šafr – Michál Takáč BC Galanta váha 46kg. NB

Dan se opravdu snažil, ovšem na zkušeného boxera z Galanty nestačil. Tři kola jsme velmi pěkně odolávali tvrdým nástupům našeho soupeře, Dan ale v závěru zápasu odešel kondičně. Je třeba zlepšit práci na nohou a zlepšit tvrdost úderu. Prohráli jsme právem. 9:1

Stanislav Bradáč – Juraj Polák BC Bratislava váha 50 kg. NB
Všechny tři kola jsme jasně vyhráli. Standa se opravdu zlepšil. Soupeře převyšoval hlavně v tvrdosti úderu a práci na nohou. Výhry byla na místě. 11:2. Tímto zápasem se Standa stal vítězem tohoto turnaje, neboť ve váze do 50kg se již nikdo další nezúčastnil.

Mykola Rishko – Roman Formánek ŠKP Bratislava váha 46 kg. NB
Tři kola zajímavého boxu, ve kterém byl lepší náš soupeř. Koljovi schází ještě zkušenosti z mezinárodních soutěží. Je třeba zlepšit tvrdost úderu a úhybné manévry. Prohra byla na místě. 9:6

Jan Petráň – Erik Bočko MŠK Vranov váha 60 kg. VZD.
Honza nastoupil proti velmi silnému soupeří bez respektu. Ovšem reprezentant Slovenska a několika násobný mistr republiky neponechal nic náhodě a velmi tvrdě útočil na Honzův spodek. Převaha byla tak veliká, že jsme tento zápas pro jistotu vzdali ve druhém kole. Honza potřebuje zvednout tvrdost úderu a lépe povolovat na nohou.

René Molík – Tomáš Zold ŠKP Bratislava váha 69 kg. NB
Několikanásobný mistr Slovenska musel tři kola boxovat o vítězství. Renda bojoval jako lev. Přestože bylo jasné, že tento zápas nevyhrajeme, nic nevzdal a až do konce bojoval. Je třeba zlepšit postavení nohou a zpřesnit údery. Pochvala za bojovnost a nasazení. Prohráli jsme právem. 10:6

Jiří Jelen – Sirotek ŠKP Bratislava váha 69 kg. NB
Opět tři kola velmi bojovného boxu. Jirka se snažil, ovšem na zkušeného soupeře dnes neměl. Jirka potřebuje zlepšit postavení nohou a zadní direkt. Prohráli jsme po právu 10:6

Patrik Balog – Ján Džanaj váha BC DCA 75 kg. NB
Patrik jasně vyhrál první kolo, ovšem ve druhém kole si bolestivě narazil ruku, a tak jsme museli začít taktizovat. Přesto jsme tento zápas zvládli a vyhráli těsně 9:8 Patrik musí zlepšit povolení na nohou a přestat spoléhat jen na jeden úder.

Kryštof Paleta – Marcel Havrľa váha 75kg BC Nové město na d Váhom. KO solaris plexus.
Tento zápas Kryštof nezvládl psychicky. Nechal se hned v úvodu vtáhnout do bláznivé výměny, kde náhodou chytil úder na břicho. Po tomto úderu rozhodčí zápas ukonči, protože Kryštofovi se opravdu udělalo špatně. Je třeba na příště boxovat bez obav a s jasnou obranou.

Boj o třetí místo:
Mykola Rishko – Adam Rigo BC Galanta váha 56 kg . RSC

Kolja je opravdoví talent. Přestože má jen pět zápasů, je schopen boxovat se zkušenějším soupeřem, a ještě ho porazit. Tento zápas Kolja zvládl na jedničku. Soupeře v prvním kole trefil na spodek po kterém byl počítán. Ve druhém přesně trefil soupeřovu bradu a tím zápas ukončil. RSC ve 2. kole.

Boj o zlato:
Patrik Balog – Marcel Havla váha 75kg BC Nové město nad Váhom. RSC

Jednoznačná výhra z naší strany. Patrik na začátku druhého kola poslal soupeře levým zvedákem na zem. Podruhé se trefil v polovině druhého kola. Rozhodčí zápas ukončil verdiktem RSC ve 2 kole.

Na tomto turnaji se oceňovala jen první místa, a tak v naší výpravě cenu získali Stanislav Bradáč a Patrik Balog. Naši borci si odnášejí z tohoto turnaje mnoho cenných zkušeností, které určitě využijí v dalších bojích.

Všem děkuji za vzornou reprezentaci SCM Praha.

Juniorská liga dne 21.5.2011 v Praze pořádající oddíl SAC Praga

Za náš oddíl startoval: Jiří Zákostelecký
Trenér: Petr Novák
Doprovod: Rodina Zákostelecká

Jiří Zákostelecký – Forester BC Pražský Rohovník váha 40kg. NB
Tři kola velmi vyrovnaného boxu, ze kterého jsme, bohužel, odešli jako poražení. Jirka celé tři kola tvořil zápas, přesto jsme prohráli. Podle slov osobního trenéra Petra Nováka jsme prohráli neprávem. Tomuto zápasu nehůře slušela remíza. Jirka je velmi talentovaný borec, který se z prohry dokáže poučit. Je třeba ještě pracovat na tvrdosti úderu a práci na nohou.

Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Juniorské kolo konané v Roudnici nad Labem dne 7. 5. 2011

Startovali:
Mykola Rishko
Kryštof Paleta

Trenér: Jan Balog

Doprovod: Rodina Zákosteleckých a Majzlových

První utkání:
Rishko Mykola – Baldrian SKP Pardubice váha 56 kg. NB

Velmi pěkné utkání, ve kterém jsme jasně potvrdili, že jsme lepší. Soupeř se v prvním kole snažil našeho borce trefit tvrdým úderem na hlavu, ovšem Kolja velmi pěkně pracoval na nohou a všemu podstatnému uhnul. Ve druhém a třetím kole začal soupeř faulovat, a tak jej rozhodčí právem dvakrát veřejně napomenul. Výhra na body byla na místě. Pochvala za bojovnost a nasazení. Je třeba zlepšit odhad vzdálenosti a tvrdost úderu.

Druhé utkání:
Kryštof Paleta – Barukčič SAC Praga váha75kg. NB

Kryštof jasně všechny tři kola vyhrál. Místy se jevilo, že je o třídu lepší. Soupeř cele tři kola ustupoval a jen občas trefil našeho borce do rukavic. Pochvala za práci přední ruky a postavení rukou. Výhra na body byla na místě.

Z tohoto kola si odvážíme sto procentní úspěšnost. Oba borci boxovali velmi pěkně.
Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Mistrovství republiky juniorů ve Svitavách dne 15.-17.4.2011

Za náš oddíl startoval pouze Patrik Balog ve váze do 75 kg.

Vyřazovací boje :
Patrik Balog – Pavelka BC Kroměříž váha 75kg. RSC.

Patrik do prvního utkání nastoupil proti začátečníkovi z Kroměříže. První kolo Patrik jen tak chytal vzdálenost a rozboxovával se. Ve druhém kole zápas ukončil tvrdými údery na břicho soupeře. Výhra byla na místě.

Semifinále :
Patrik Balog – Patrik Šala SAC Praga Praha váha 75 kg. NB

Tři kola velmi pěkného boxu. Tento zápas snesl i kritiku evropského rozměru. Oba borci boxovali ve dvojkrytu a s perfektní obranou. Ovšem ve druhém kole náš borec předvedl výborné úhyby tělem a práci na nohou. Vyrobil si bodovou převahu a zápas pak už jen v klidu doboxoval. Krásný box, ze kterého si právem odnášíme výhru my.

Finále:
Patrik Balog – Jan Klikar BC Kamenice váha 75 kg. NB.

Velmi silný soupeř si na našeho borce opravdu věřil. Boxoval tvrdě a bez obav. My jsme zvolili taktiku vyčkání do třetího kola. A tam Patrik zápas rozhodnul v náš prospěch. Patrik boxoval na dlouhou vzdálenost s perfektní obranou a prací na nohou. Na konci druhého kole jsme prohrávali 3:1. O přestávce jsme se rozhodli zápas otevřít a začít tvrdě soupeře trefovat zadním direktem na hlavu. To také vyšlo a my jsme zápas perfektně zvládli. Tuto výhru si moc ceníme, neboť soupeř z Kamenice je úspěšný prvoligový boxer. Vyhráli jsme právem.

Mistrem republiky ve váze do 75kg se stal pro rok 2011 Patrik Balog – BC Palaestra Praha. Tento titul je již 4. v jeho kariéře.

Pořádající oddíl si zaslouží velké poděkování. Velmi pěkně se po celou dobu o všechny sportovce staral. Krásné prostředí místní sportovní haly dala tomuto mistrovství velmi pěknou úroveň.

Patrikovi gratuluju a přeji hodně sportovních úspěchů.