Archiv pro rubriku: 2008

Mezinárodní turnaj školní mládeže v polském Štětíně pořádaném místním oddílem BKS SKORPION ve dnech 12. – 14. 12. 2008

Mezinárodní turnaj školní mládeže v polském Štětíně pořádaném místním oddílem BKS SKORPION ve dnech 12. – 14. 12. 2008

Tohoto turnaje za Českou republiku a náš oddíl BC Palaestra se zúčastnili Alexi Telvák a Patrik Balog.

Trenér: Jan Balog

V pátečním losování, kdy v našich vahách se sešlo 5 borců, vylosovali našim klukům číslo 3, a tak se oba dostali do nedělních finálových bojů.

První finále:
Alexi Telvák – PetrovViktor Ukrajina váha 38 kg. RCS.
Po prvním velmi pěkném kole se Alexi začal zbytečně bát a přestal boxovat to, co jinak velmi dobře umí. Ukrajinský borec byl velmi silný a tvrdě útočil. Je škoda, že náš borec jeho útoky nezastavoval zadními kontry. Ve třetím kole inkasoval poměrně čistý úder a rozhodčí zápas ukončil. Prohráli jsme právem.

Druhé finále:
Patrik Balog – Cyrklaff Norbert Polsko váha 62kg. RSC.
Polský mistr republiky na našeho reprezentanta nestačil. Patrik v prvním kole zápas ukončil velmi tvrdým úderem na bradu. Rozhodčí zápas ukončil po necelé minutě. Patrik potvrdil, že je ve své kategorii absolutní špičkou v Evropě. Vyhráli jsme právem.

Z tohoto turnaje na kterém se sešlo 65 boxerů z Polska, Německa, Ukrajiny a Čech si odnášíme jedno zlato a jedno stříbro. Turnaj byl velmi dobře organizován a pořadatelé se o nás skvěle postarali, za což jim děkujeme. Oba naši borci obdrželi medaile,diplomy a mp3 přehrávače a další věcné dary.

Pořadatelům děkuji za pozvání a našim borcům za reprezentaci naší republiky.

Další kolo juniorské ligy tentokráte v Libčicích nad Vltavou konané dne 8. 11. 2008

Startovali:
Aleksi Telvák
Patrik Balog
Alexander Andrle
Jakub Majzl

Trenér: Jan Balog

První utkání :
Aleksi Telvák – Křivatec, Bc Plzeň váha 39kg. N
Velmi průměrný výkon, tak by se dal charakterizovat tento zápas. Oba borci nic mimořádného nepředvedli. Po ukončení zápasu jsme se dohodli s trenérem BC Plzeň panem Stachem, že již tyto borce proti sobě nepostavíme. Remíza byla na místě.

Druhý zápas:
Alexandr Andrle – Pytel, BC Plzeň váha 63 kg. NB.

Saša byl již před zápasem neuvěřitelně nervózní. Nervozita pak Sašu provázela po celý zápas. Velmi nepřesné a nedůrazné údery byly tím důvodem, proč jsme zápas prohráli. Vůbec tomu nerozumím, snad se to již nebude opakovat. Prohra byla na místě.

Třetí zápas:
Jakub Majzel – Radič, SAC Praga váha 57kg. RSC.

Jakub závodil po dlouhé přestávce a bylo to také znát na jeho projevu. První kolo byl podstatně techničtější, ovšem toho nedokázal využívat ve svůj prospěch. Ve druhém kole nedokázal eliminovat soupeřův tlak, a tak se nechal zahnat do provazů, kde byl posléze počítán. Kuba potřebuje víc boxovat a víc jezdit po turnajích. Doufám, že se Kuba probere a opět začne vážně přistupovat k tréninkům a celkové přípravě. Prohra byla na místě.

Patrik Balog nenalezl v tomto zápase soupeře.

Jedna remíza a dvě prohry – to je pro náš oddíl tak trochu ostuda. Doufám, že příště to bude lepší. Všem děkuji za reprezentaci našeho oddílu.

Další kolo juniorské ligy v Rakovníku pořádané místním oddílem dne 1.11.2008.

Startovali:
Aleksi Telvák
Patrik Balog
Alexandr Andrle
Sebastián Roch

Trenér: Jan Balog, Tomáš Pollák

První utkání:
Aleksi Telvák – Křivanec BC Plzeň váha 39kg. N

Aleksi v tomto zápase nijak nevynikal. První kolo byl sice lepším borcem, ovšem zbytek zápasu jen tak odskákal a nic zajímavého, na nám již dobře známem soupeře, nevymyslel. Průměrný box, ze kterého nakonec byla remíza. Je třeba přidat na důrazu a tvrdosti úderu.

Druhý zápas:
Sebastián Roch –Korona TZ Rakovník váha 80kg. NB.

Sebastián nastoupil v do svého prvního zápasu a bylo to i znát. Přílišná nervozita a nekoncentrovanost – tak by se dali pojmenovat důvody naší prohry. Co se týče technického pojetí, musím kladně ohodnotit práci přední ruky a také zadního kontru. Je nutno pracovat na zlepšení postavení nohou a také samotné práci na nohou. Jinak velmi bojovné utkání, ze kterého si odnášíme zaslouženou prohru.

Patrik Balog, Alexandr Andrle v tomto kole nenalezli soupeře.

Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Mezinárodní turnaj olympijských nadějí v Ústí nad Labem dne 24 -26.10.2008

Za náš oddíl startovali:
Patrik Balog
Alexandr Andrle

Vyřazovací boje:
Patrik Balog – Chval výběr severočeské oblasti váha 57kg. NB

Patrik zaboxoval opravdu velmi pěkně. Nám již dobře známý soupeř nedostal od Patrika žádnou šanci na výhru. Od prvního kola bylo jasné, kdo je lepší, a kdo je pánem v ringu. V závěru třetího kola Patrik přesně zasáhl spodek soupeře a ten byl dokonce počítán. Jednoznačná výhra nás moc potěšila. Pochvala za práci na nohou. Vyhráli jsme právem.
Saša postupoval na základě losu bez boje.

Boj o finále:
Patrik Balog –Gutmans Lotyšsko váha 57kg. NB

Velmi pěkný zápas, ze kterého si odvážíme mnoho cenných zkušeností ale bohužel i prohru. Vynikající soupeř byl nad naše síly. Patrik se opravdu snažil, ovšem tento soupeř je velmi zkušený, již v minulosti jsme ho mohli vidět na ME jak školní mládeže tak i kadetů. Prohráli jsme právem.

Alexandr Andrle – Saljuka TCM Brno váha 60kg. NB.
Saša se ten den opravdu překonal. Mistr republiky prostě na našeho Sašu ten den neměl, i když se strašně snažil. Saša byl pohyblivější a v závěru kola i přesnější. Vyhráli jsme právem a strašně se radovali.

Finále:
Aleksadr Andle –Sniedze Litva váha 60kg. NB.

Tento soupeř byl nad naše síly. Saša se snažil, ovšem o hodně zkušenější soupeř zápas kontroloval a k ničemu podstatnému nás nepustil. Ukázalo se, že Saša potřebuje mezinárodní zkušenosti. Prohráli jsme právem.

Jedno stříbro a jeden bronz je to co si z tohoto turnaje odvážíme. Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ MLÁDEŽE VE VRANOVĚ NAD ŤOPLOU NA SLOVENSKU 18.10.2008

Za náš oddíl startovali:
Alexi Telvák
Alexandr Andrle
Patrik Balog

Vyřazovací boje:
Alexi Telvák- Zabala Patrik ŠKP Vranov váha 38 kg. RSC.

Miška postoupil volným losem do finále. Nutno říct, že tento finálový zápas se mu podařil na výbornou. Porazil domácího soupeře všemi hlasy rozhodčích. Předvedl velmi technický , bojovný box a není mu co vytýkat. Pochvala za předvedený výkon.

Patrik Balog-Herceg, Slovensko, 60kg, RSC v 1. Kole
Páťa vyhrál jednoznačným způsobem, nedal soupeři žádnou šanci. Tady není co komentovat.

Alexandr Andrle- Halaj Slov. Košice váha 60kg. NB
Saša byl zbytečně nervózní, a to poznamenala jeho výkon- byl nepřesný a celkový výkon byl jen průměrný. Vyhráli jsme právem.

Finále:
Patrik Balog- Čistovač Litva váha 60kg. NB
Mistr Litvy neměl na našeho Páťu nárok, Páťa podal výborný výkon a deklasoval soupeře. Převaha se projevila v technické stránce a boxerské vyzrálosti. Vyhráli jsme právem.

Alexandr Andrle- Gulyáš, Slovensko BC agent 007, Slovenské Nové Město, 60kg. NB
Saša nastoupil proti velmi silnému borci, kterého s ale nezalekl a poradil si s ním. Boxoval to, co jsem mu řekl, ovšem i zde se projevila mírná nervozita, která poznamenávala Sašův výkon. Saša v boji málo používal zadní direkt vytažený ze zadní nohy. Boj probíhal za naší režie a skončil vítězně.

Účast všech třech našich borců skončila vítězstvím! 3 zlaté medaile jsou velmi potěšujícím úspěchem. Všem blahopřeji a děkuji za vzornou reprezentaci oddílu.

TURNAJ TRÉNINKOVÝCH CENTER MLÁDEŽE V HAVÍŘOVĚ DNE 11.-12.10.2008

Startovali:
Patrik Balog
Alexandr Andrle
Vitalij Nahojev

První zápas:
Patrik Balog – Macháček TCM Brno váha 57kg. NB

3 kola v naší režii, Patrik boxoval velmi pěkně, čistě a s přehledem. Vyhrál všemi hlasy rozhodčích.

Druhý zápas:
Alexandr Andrle – Petr Baláž, TCM Ústí nad Labem, 60kg, RSC

Saša nastoupil do boje s velmi velkou chutí, ovšem na o 2 roky staršího a vyzrálého Baláže neměl. Saša musí přitvrdit úder, zlepšit postavení zadní nohy. Pochvala za bojovnost.

Třetí zápas:
Vitalij Nahojev – Škeřík TCM Ústí nad Labem, 75kg. NB

Viti 3 kola bojoval jako lev. Soupeře doslova honil po ringu, ale v zápalu boje zapomínal na obranu, a tak zbytečně inkasoval. Na konci třetího kola špatně zatočil ruku při úderu a zlomil si palec. Přesto dokázal tento zápas vyhrát.

Finále:
Patrik Balog- Mário Baláž, TCM Severní Morava, 57kg, NB

3 kola krásného technického boxu, ze kterého my odcházíme s těsnou prohrou. O 2 roky starší soupeř je velmi technicky vybaven a je velkou nadějí našeho boxu. Patrik se mu byl po celou dobu dobrým protivníkem, a v některých momentech dokonce dominoval. Prohru 2:1 na body v domácím prostředí bereme s rezervou.
Ve druhém finále měl nastoupit Vitalij Nahojev, ale pro zranění nenastoupil.

Boj o 3. Místo:
Alexandr Andrle –Matějíček TCM Brno. NB
3 kola v naší režii, Saša tento zápas zvládnul na výbornou. Boxoval čistě a s přehledem, pochvala za dobrý odhad vzdálenosti a přesné údery. Vyhráli jsme právem.

2 druhá a 1 třetí místo je to co si náš oddíl odváží z tohoto turnaje a s tím jsem celkem spokojeni. S čím spokojeni nejsme, je fungování TCM jako celku. Naše TCM neabsolvovalo žádnou přípravu, a tím pádem nebylo na takovýto turnaj připraveno.

Další kolo juniorské ligy v Hradci Králové dne 4.10.2008

Startovali:
Aleksi Telvák
Patrik Balog
Alexandr Andrle
Vitalej Nahojev

Trenér: Jan Balog

První zápas:
Aleksi Telvák – Kovář BC Star Plzeň váha 38 kg. NB

Aleksi zaboxoval na výbornou. Nenechal se do ničeho vtáhnout boxoval s klidem a s přehledem. Bylo patrné, že se opět zlepšil. Jeho práce na nohou je opravdu velmi pěkná. Je třeba ještě zvednout úder a bude to opět lepší. Pochvala za hru na nohou.

Druhý zápas:
Patrik Balog – Pytela BC Plzeň váha 64kg. NB.

Patrik boxoval o dvě váhy víš přesto dokázal vyhrát. Boxoval s klukem o dva roky starším a vyzrálejším. Je vidět , že Patrik získává sílu a s tou velmi dobře pracuje. Jeho kontry jsou čisté a přesné. Práce přední ruky je byz chyb. Jsem velmi spokojen s jeho pojetím boje. Přesto jsou ještě malé rezervy v přechodech z ústupu do útoku. Jinak velmi pěkné utkání ve kterém jsme my byli lepší.

Třetí utkání:
Alexandr Andrle – Lázňovský Bc SAC Praga váha 60kg. NB.

Saša předvedl velmi pěkný výkon. Jeho práce přední ruky neměla ten den žádnou chybu. Pochvalu zaslouží také měnění garde. Jinak velmi dobře připravený soupeř ten den na našeho borce nestačil a tahal za kratší konec. Tři kola pěkného boje ze kterého my odcházíme jako vítězové.

Čtvrté utkání:
Vitalij Nahojev – Kalous SAC Praga váha 75kg.NB.

Vity boxoval s kamarádem , který navštěvuje stejnou školu jako on. Denis Kalous je velmi hodný a dobrý kamarád. V prvním kole se oba snažili boxovat spíše přední rukou. Ve druhém přidali kluci i zadní direkt. Ve třetím kole se už normálně boxovalo. Bylo to poměrně náročné ovšem pro oba velmi přínosné. Zápas, který měl být spíše v poklidu se opět trochu zvrtlo v nesmyslný boj a to díky nezkušenému rozhodčímu ale hlavně otci jedno z borců který nesmyslným fanděním hnal Denise do útoku. Je to již podruhé co tento člověk spíše děla ostudu oddílu kde je velmi mnoho dobrých a talentovaných borců.

V tomto kole nikdo neprohrál. Všem děkuji za předvedené výkony.

První kolo oblastní soutěže v novém ročníku konané v Plzni dne 20.9.2008

Startovali:
Aleksi Telvák
Patrik Balog
Jiří Púčik
Alexandr Andrle
Jakub Majzel
Vitalij Nahoyev

Trenér: Jan Balog

První utkání:
Aleksi Telvák – Křivanec Bc Plzeň váha 38 kg. N.

Tři kola poměrně zajímavého boxu. Náš borec boxoval pěkně z dálky a s přehledem. Soupeř se snažil chodit do výměn, ovšem my jsme z nich velmi pěkně unikali a čistě zasahovali. Remíz, s nám již dobře známým soupeřem, byla na místě. Pochvala za technické pojetí boje a hru na nohou.

Druhé utkání:
Jiří Púčik – Gorol BC Didi České Budějovice váha 52kg. N.

Jirka boxoval s borcem, který má dvanáct zápasů. Tento soupeř se dal porazit, ale to by Jirka musel užívat více rozum a nepouštět se do zbytečných výměn. Tři kola tvrdého boje, ze kterého neodešel nikdo jako vítěz. Myslím, že rozhodčí verdiktem nerozhodně udělali Jirkovi velkou radost. Je třeba pracovat na přesnosti úderů a lepší stabilitě na nohou.

Třetí utkání:
Alexandr Andrle – Jakub Chval Box Club Jičín váha 60 kg. Nb.

Saša boxoval opravdu s velkým přehledem. Měl obrovskou chuť vyhrát a to je velmi důležité. Boxoval z přední ruky a velmi pěkně kontroval soupeře. Soupeř tři kola dělal zápas ovšem, vsázel jen na tvrdý úder a to se mu stalo osudným. Vyrovnaný zápas, ze kterého jsme my odešli jako vítězové. Tento zápas vyhrál Saša díky práci přední ruky. Je třeba ještě pracovat na tvrdosti úderu a na lepší fyzické kondici. Vyhráli jsme právem.

Čtvrté utkání:
Patrik Balog – Pavel Lázňovský S.A.C Praha váha 60 kg.RSC.

První a půl druhého kola trval boj, který neměl v podstatě hlavu a ani patu. Patrik eliminoval bezhlavý tlak soupeře, který byl do utkání popoháněn nesmyslným fanděním jednoho otce, jehož syn ze stejného oddílu zápas prohrál. Patrik se zbytečně nechal vtáhnout do výměn, ve kterých byl sice přesnější a tvrdší, ovšem dle mého názoru to bylo zbytečné. Vyhráli jsme RSC ve druhém kole, kdy Patrik velmi tvrdým hákem soupeře deklasoval. Vyhráli jsme právem.

Páté utkání:
Jakub Majzel – Patrik Hejna SK Boxing ČB váha 60kg.NB.

Tři kola ve kterých jsme my byli jasně lepší. Jakub boxoval první dvě kola poněkud zbytečně nervózně. Je pravdou, že Jakub byl v poslední době dost nemocný. Doufáme, že ho už nemoci nechají na pokoji. Je třeba víc spárovat a zlepšit přesnost úderů. Jinak pochvala za poslechnutí pokynu trenéra. Vyhráli jsme právem.

Šesté utkání:
Vitalij Nahojev – Jakub Černička B.C STAR Plzeň váha 75kg. V.

Opět tři kola v naší režii. Vity boxoval v klidu a s přehledem. Předvedl, že umí boxovat a že je nutné s ním počítat. V tomto zápase předvedl Vitalij několik pěkných zadních direktů. Je třeba i nadále pracovat na přesnosti úderů. Vyhráli jsme právem.

Z tohoto kola si odnášíme dvě remizy a čtyři výhry. Naši kluci opět prokázali, že jsou ve velmi dobré formě a že je třeba s nimi počítat. Po tomto utkání jsem se rozhodl navázat užší spolupráci s šéfem brněnského tréninkového centra mládeže panem Kubánkem. Jde mi o přípravu na mistrovství Evropy a světa ročníků 93,94 na příští rok. Za náš oddíl by mohli startovat Patrik Balog a Alexandr Andrle. Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Mistrovství Evropy školní mládeže do 15 let – Novi Sad (Srbsko) – 20. – 27. 7. 2008

Mistrovství Evropy školní mládeže do 15 let – Novi Sad (Srbsko) – 20. – 27. 7. 2008

Startovali:
Viktor Agatelian
Mário Wiederman
Patrik Balog
David Pazdera

Trenér: Jan Balog, Arajk Šachbazijan

Sítem vyřazovacích bojů, které se uskutečnily první den, nepostoupili Mário Wiederman a Viktor Agatelian. Přímo do boje o medaile byli nalosováni Patrik Balog a David Pazdera.

David Pazdera neuspěl ve čtvrtfinále se soupeřem z Ruské federativní republiky. Patrik Balog porazil ve čtvrtfinále anglického reprezentanta. Postup do finále si vybojoval s boxerem z Chorvatska. Ve finále jsme bohužel prohráli těsně o dva body s ukrajinským borcem.

Po třinácti letech je to další obrovský úspěch pro český box. Patrik Balog je vůbec prvním českým boxerem, který získal medaili na evropském šampionátu v kategorii školní mládeže do 15 let. Tímto výkonem si Patrik vybojoval účast na Mistrovství světa kadetů (do 16 let), které by mělo proběhnout v roce 2009 v Arménii.

 

Memoriál Štefana Matějčíka v Bratislavě 21 – 22. 6. 2008

Memoriál Štefana Matějčíka v Bratislavě 21 – 22. 6. 2008

Startovali:
Aleksi Telvák
Patrik Balog
Aleksandr Andrle
Této výpravy se také zúčastnili David Pazdera BC Děčín, Petr Křivanec BC Plzeň.

Trenér: Jan Balog

První utkání:
Aleksi Telvák – Mario Čonka Bc KIJ Zno váha 38 kg. NB

Tři kola, ze kterých jsme odešli jako poražení. Aleksi se tak trochu soupeře zalekl a místo útoku se soustředil jen na obranu. Je to škoda, osobně si myslím, že se tento soupeř dal porazit. Prohráli jsme právem.

Druhé utkání:
Patrik Balog – Mário Michalička BCS Nitra váha 57 kg. RSC

Patrik nedal soupeři žádnou šanci. Po dvaceti vteřinách zápas ukončil čistou sérií, která znamenala soupeřovo počítání. Patrik je opravdu dobře připraven jak fyzicky tak psychicky. Po prvním počítání rozhodčí zápas ukončil. Vyhráli jsme právem.

Třetí zápas:
Alexandr Andrle – Roland Záviský ŠKP Komárno váha 60. NB

Tři kola jsme jasně vedli. Saša byl celý zápas prostě lepší, a přesto jsme prohráli na body. Tento zápas rozhodčí prostě otočili v náš neprospěch. Bohužel se s tím nedalo nic dělat. Saša potřebuje přitvrdit úder. Když to dokáže, může takové zápasy rozhodnout předčasně a pak mu nikdo výhru nemůže vzít.

Druhý den boj o třetí místo:

Aleksi Telvák – Křivanec BC Plzeň váha 38 kg. NB
Tři kola v naší režii. Aleksi byl po celá tři kola lepším boxerem, a tak i právem vyhrál tento zápas na body.

Alexander Andrle –Daniel Buga ŠKP Bratislava 60 kg. NB
Tři kola jsme byli jasně lepší. Výhra byla na místě. Saša pracoval pěkně přední rukou a nenechal se vtáhnout do zbytečných výměn. Boxoval chytře a s přehledem.

Z tohoto turnaje si odnáší náš oddíl jedno první a dvě druhá místa. Z této výpravy si ještě první místo odnáší také Pazdera z Děčína. Krásný box v pěkném prostředí. Poděkování také zaslouží organizátor tohoto pěkného turnaje pan Štraser.