Archiv autora: admin

Mistrovství ČR školní mládeže, České Budějovice, 9.3

Startovali:
Filip Šenki

Trenéři: Jan Balog

Boj o medaile:

Filip Šenki – Porubský, Box Havířov, 48 kg, RSC prohra

Filip zaboxoval s mistrem ČR výborný zápas, který jsme na konci třetího kola bohužel prohráli. Filip se ukazuje jako velmi statečný a talentovaný boxer, který má velký zájem se v boxu prosadit. Z tohoto mistrovství si s Filipem odvážíme zaslouženou bronzovou medaili.

Závěr:
Děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Oblastní kolo juniorské ligy, Třeboň, 23.2

Startovali:
Filip Šenki
Marcel Misar
František Holub
František Tawil

Trenéři: Jan Balog, Petr Asim

Filip Šenki – Abduloski, BC TN České Budějovice, 48 kg, RSC výhra
Tři kola v naší režii, Filip boxoval velmi statečně. Přestože to byl jeho první zápas, boxoval s přehledem a jistotou. Do budoucna je nutné zlepšit povolení na nohou, odhad vzdálenosti a celkovou koordinaci. Vyhráli jsme právem.

Marcel Misar – Morkus, BC Chrudim, 57 kg, WP výhra
Velmi pěkný zápas, který náš borec s jistotou vyhrál. Musíme upozornit na nečistý způsob boje ze strany našeho soupeře, který ringový rozhodčí nechtěl vidět, přestože jsme na něj upozorňovali. Marcel boxoval s velkou převahou v oblasti techniky, nenechal se vtáhnout do zbytečných výměn. Vyhráli jsme právem. Je třeba zlepšit finální úder a odchody z útoku.

František Tawil – Popovič, BC TN České Budějovice, 80 kg, WP prohra
Velmi tvrdá tři kola, která skončila bohužel naší prohrou. Franta předvedl, že boxovat opravdu umí a že se soupeře nebojí. Přestože soupeř byl mnohem silnější, měl Franta v jeden moment v zápase navrch. Ve druhém kole Franta zasáhl soupeře levým hákem, mohl celý zápas vyhrát, kdyby v útoku pokračoval. Bohužel Franta se soustředil více na obranu a tím zápas těsně prohrál. Je nutné do budoucna zlepšit finální úder a zlepšit odhad vzdálenosti. Prohráli jsme právem.

Závěr:
Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Oblastní kolo juniorské ligy, Rakovník, 10.2.

Startovali:
František Holub
František Tawil

Trenéři: Jan Balog, Petr Asim

František Holub – Hlavatý, TJTZ Rakovník, 60 kg, ABD prohra
František boxoval se soupeřem z kategorie juniorů a bohužel tento západ nezvládl. Možná především po fyzické stránce. Bylo vidět, že František dlouho neboxoval a přestože byl na soustředění nemá dobrou fyzickou zdatnost. V prvním kole byl František jasně lepší, ovšem na konci prvního kola mu došel dech. Do druhého kola František nastupoval už velmi vyčerpaný a v podstatě odevzdaný. Zápas jsme po prvním počítání vzdali. Prohra byla na místě. Bohužel František musí více zapracovat na fyzické zdatnosti.

František Tawil – Nohejl, Kutil Gym, 80 kg, WP výhra
Franta byl celé tři kola jasně lepší. Boxoval po delší době, přesto po technické stránce moc nechyboval. Soupeř se snažil Františka zasahovat čas od času nečistým úderem, to ovšem František eliminoval dobrým pohybem na nohou. Franta musí zlepšit fyzickou kondici a upravit váhu. Výhra byla na místě.

Závěr:
Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Oblastní kolo juniorské ligy, Praha, 18.11.

Startovali:
František Holub
Michal Turyna

Trenéři: Jan Balog

Michal Turyna – Nohejl, Kutil Gym, 44 kg, WP prohra
V tomto zápase jsme v podstatě každé kolo těsně prohráli. Michalovi schází disciplína na obraně a dále také kondice. Pokud nedojde ke zlepšení, nemá smysl, aby Michal nastoupil do dalších závodů.

František Holub – Vozábal, BCTN České Budějovice, 60 kg, ABD výhra
Velmi zajímavé první kolo, kdy soupeř se rozhodl, že našeho borce zkusí porazit hned v prvním kole. Franta se nenechal zaskočit soupeřovým nástupem a velmi efektivně čelili všem útokům, které mnohdy byly nečisté. Soupeř po prvním kole, které jsme z mého pohledu jasně vyhráli, západ vzdal. Výhra byla na místě.

Závěr:
Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Oblastní kolo juniorské ligy, Hostivice, 15.9.

Startovali:
František Holub
Michal Turyna

Trenéři: Jan Balog

František Holub – Landsinger, BC ASK Stará Boleslav, 63 kg, WP prohra
Startovali jsme o váhu výš, se současným mistrem ČR v této kategorii. Franta potřebuje získávat zkušenosti a proto jsme k tomuto zápasu přistoupili, přestože jsme očekávali, že tento zápas nevyhrajeme. Tři kola pěkného boje, ze kterých si odnášíme mnoho cenných zkušeností, které určitě v budoucnu využijeme

Michal Turyna – Otta, SKP Rakovník, 44 kg, WP prohra
Tři kola poměrně vyrovnaného boje, kde soupeř prokazoval lepší psychickou zdatnost. Prohráli jsme právem, Michal potřebuje zlepšit fyzickou a psychickou zdatnost.

Závěr:
Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Oblastní kolo juniorské ligy, Praha, 27.5.

Startovali:
František Tawil
Michal Turyna
Vladislav Protovshankiy

Trenéři: Jan Balog

František Tawil – Hafiyak, BC Preždský Rohovník, 75 kg, WP prohra
Franta boxoval o váhu výš, boxovals klukem, který je v této váze a v naší oblasti velmi dobrý. V podstatě jsme prohráli každé kolo. Franta nestíhal eliminovat soupeřovy útoky. Boxoval velmi stereotypně a v podstatě celé tři kola držel jenom obranu. Jeho protiútoky byly slabé a místy až nerozvážné. Prohra na body byla na místě.

Michal Turyna – Otta, SKP Rakovník, 42 kg, WP prohra
Michal se nechal v podstatě zaskočit soupeřem a nezvládl soupeřovy nekoncepční útoky a de facto se nechal zbytečně rozhodčím ze zápasu vyautovat. Prohra byla na místě.

Vladislav Protovshankiy – Žítek, BC Chimera Plzeň, 57kg, WP výhra
Velmi krásné utkání, ze kterého Vláďa vyšel jako vítěz. Soupeře Vláďa porazil především svojí zkušeností a unikátní prací na nohou a prací tělem. Velmi silný soupeř byl z prohry opravdu zklamaný. Přesto my jsme vyhráli právem. Pochvala za práci na nohou a uposlechnutí trenérových pokynů.

Závěr:
Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Mistrovství ČR školní mládeže, Prostějov, 4.-6.5.

Startovali:
František Holub
Michal Turyna

Trenéři: Jan Balog

Vyřazovací boje

Michal Turyna – Pelnář, Praha, 42kg, WP prohra
Velmi vyrovnaný zápas, který jsme bohužel prohráli těsně 3:2 na body. Michalovi schází dostatečná příprava, přesto hodnotím tento zápas kladně a ukazuje se dlouhodobě, že Michal je opravdový talent a velkou nadějí našeho klubu.

František Holub – Malý, BC Sokolov, 57 kg, RSC výhra
Jasná převaha v prvním kole znamenalo ukončení zápasu před limitem v náš prospěch. Franta velmi tvrdě a přesně zasahoval soupeře, který nestačil reagovat na Frantovy útoky. Rozhodčí ukončil zápas předčasně. Výhra nás posunula do semifinále.

Semifinále
František Holub – Laburda, BC Kroměříž, 57 kg, RSC výhra
Opět jasná převaha v prvním kole znamenala jasnou výhru před limitem. František šel jasně po vítězství, soupeři nedal žádný prostor. Výhra nás posunula do finále.

Finále
František Holub – Balog, BC Lipník, 57 kg, WP prohra
Reprezentant a mistr republiky s minulého roku se Františka opravdu bál. Ovšem jeho zkušenosti obzvláště ve druhém a třetím kole rozhodli zápas v jeho prospěch. Tři kola velmi vyrovnaného boje, kde ke konci kola a ve výměnách byl soupeř vždy o malinko lepší. Prohra v tomto případě byla naprosto objektivní. Krásný zápas, kde Franta prokázal nejen republikovou, ale i evropskou úroveň. Právem jsme z toho mistrovství odvezli zaslouženou stříbrnou medaili, za kterou Františkovi děkujeme a zároveň mu k tomuto úspěchu gratulujeme.

Závěr:
Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Oblastní kolo juniorské ligy, Brandýs nad Labem, 26.4.

Startovali:
František Tawil
František Holub
Trenéři: Jan Balog

František Holub – Lancinger, BC Brandýs nad Labem, 57 kg, WP prohra
Franta boxoval s domácím soupeřem, který ve své kategorii je reprezentantem ČR. Franta byl upozorňován na to, že je nutné, aby udržel váhu a startoval ve své kategorii, což je 54 kg, Bohužel měl Franta o malinko více a tak musel jít o kategorii výš, kde narazil na finalistu mistrovství ČR v této váze.
První kolo se Franta opravdu snažil zasahovat soupeře přední rukou. Bohužel soupeř byl mnohem zkušenější a ve výměnách silnější. Prvním kolo hodnotím jako velmi vyrovnané. Druhé kolo Franta již nezvládl, jen stěží dokázal udělat obranu na soupeřův tlak. Toto kolo Franta jasně prohrál. Třetí kolo jsem z důvodu startu na mistrovství ČR vzdal a tím umožnil Frantovi přípravu a start bez komplikací a zranění na MČR školní mládeže. Prohra byla na místě.

František Tawil – nenalezl v tomto kole soupeře

Závěr:
Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Mistrovství ČR kadetů, České Budějovice, 23.3.

Startovali:
Max Hájek
František Tawil

Trenéři: Jan Balog
Asistenti: Petr Asim

Max Hájek – Horváth, Havířov, 57 kg, WP prohra
Velmi silný soupeř byl nad naše síly. Přesto jsme se snažili zápas doboxovat se ctí. Max potřebuje nutně zlepšit finální úder a odhad vzdálenosti. První kolo Max zbytečně nechal soupeře pracovat a tak se dostal do pozice prohrávajícího. Druhé kolo Max neposlech pokyny trenérů a i druhé kolo boxoval z ústupu a nevýrazně. Ve třetím kole Max začal používat zadní direct a začal soupeře trefovat. To ovšem na vítězství úž nestačilo. Max předvedl celkem slušný výkon, který nebyl přesvědčivý a byl spíše nevýrazný. Prohráli jsme právem.

František Tawil – Láník, Kroměříž, 75 kg, WP prohra
Velmi vyrovnaný zápas, který jsme bohužel prohráli. Franta boxoval snaživě, přesto mu scházely čisté finální údery. Soupeř Frantu výborně odhadl a boxoval ekonomicky a čistěji. První kolo Franta nedokázal soupeře trefit tak, aby rozhodčí byli přesvědčení o tom, že je lepší. Boxoval bez koncepce a to se opakovalo i ve druhém a třetím kole. Soupeř, který měl o trochu víc zápasů byl o něco mále ve výměnách přesvědčivější. U Franty je potřeba zlepšit psychickou kondici a zlepšit koordinaci jednotlivých kombinací. Prohra byla na místě.

Závěr:
Děkuji všem za reprezentaci našeho oddílu a doufám, že příště to bude s medailí.

Další oblastní kolo juniorské ligy, Nové Strašecí, 11.3.

Startovali:
František Holub
Max Hájek
František Tawil
Michal Turyna

Trenéři: Jan Balog

Michal Turyna – Hamerník, SKB Třeboň, 42 kg, WP prohra
První zápas našeho poměrně talentovaného borce, který bohužel dopadl v náš neprospěch. Michal se opravdu snažil, ovšem soupeř byl nad jeho síly. Přesto jsme nasbírali cenné zkušenosti, které nutně potřebujeme pro případný start na mistrovství republiky v květnu. Prohráli jsme právem.

František Tawil – Veselý, Kutil Gym, 75 kg, WP výhra
Nominační zápas o mistrovství republiky kadetů. Franta tento zápas zvládl velmi dobře. Jasně jsme všechny tři kola vyhráli, přesto je ještě co zlepšovat. Franta potřebuje nutně zlepšit finální úder a taktéž je potřeba se psychicky uvolnit. Jasná výhra z naší strany, ze které jsme měli velkou radost.

František Holub – Marčan, SKB Třeboň, 54 kg, RSC výhra
František startoval s lehčím soupeřem, který nastoupil do zápasu beze strachu a bez respektu. Franta se nechal tímto způsobem boje lehce zaskočit. Po prvním kole jsem Frantovi důrazně domluvil. Franta vše, co jsem mu vytkl pochopil a hned zkraje druhého kola zápas jednoznačně vyhrál. Změna nastala především v přesnoti a tvrdoti úderů. Soupeř, který inkasoval velmi tvrdý úder na nos po prohlídce lékaře nebyl vpuštěn do dalšího boje. Tímto jsme zápas předčasně ukončili a vyhráli. Výhra byla na naší straně.

Řízený sparring:
Max Hájek – Roman Malý, Baník Sokolov, 57 kg
Max se nechal v prvním kole totálně zaskočit soupeřem. Až ve druhém kole začal boxovat to, na co je zvyklý. Pochvala za perfektní side-stepy a úhybné manévry. Jinak je to velmi dobrá zkušenost, kterou, doufejme, Max zhodnotí na mistrovství republiky kadetů v Českých Budějovicích. Tento zápas se nebodoval.

Závěr:
Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.