Archiv autora: admin

Mistrovství republiky juniorů, Třeboň, 24.-26.9.2021

Startovali:
Marcel Misar, 60 kg

Trenéři: Jan Balog

Vyřazovací boje:

Postoupili jsme bez boje.

Semifinále:

Marcel Misár – Patrik Halt, BC Kroměříž
Velmi těžká tři kola, která bohužel nepřinesla očekávánou výhru. Marcel sice bojoval jako lev, ale bez taktiky a bez toho, aby poslouchal moje rady. Soupeř ten den byl o něco silnější a nutno i říci více kondičně připravený. Přesto, že jsme boxovali lépe, Marcel odešel kondičně ve třetím kole a to rozhodlo. Je potřeba začít víc běhat a víc posilovat. Prohra byla na místě.

Z tohoto turnaje si odvážíme bronzovou medaili a to je také úspěch. Příště to bude snad lepší.

 

Oblastní kolo juniorské ligy, Praha, 18.9.

Startovali:
Marek Kováč
Marcel Misar

Trenéři: Jan Balog

Asistent trenéra: Karel Missár

Dne 18.9.2021 se po dlouhé covidové pauze opět konala oblastní soutěž juniorské ligy  na které startovali naši borci a to Marek Kováč a Marcel Misár.

 

Marek Kováč – Hauer P. BC Žižkov, 44 kg, NB výhra
Marek, boxoval svůj první zápas a nutno říci, že se mu opravdu povedl. Boxoval o skoro o dva roky starším soupeřem a přesto nebylo o jeho výhře pochyb. Krásné 3 kola, kde jsme jasně dominovali . Pochvala za nasazení a chuť vyhrát. také chválim práci na nohou a dobře používaný zadní direkt. Vyhráli jsme právem.

 

Marcel Misar – Otta Tomáš, BC Kutil Gym, 60 kg, NB prohra
Příliš nervů a zbytečného vzruchu. Marcel boxoval s velmi silným a zkušeným borcem. Zde je nutno říci, že Marcel poslouchal jen jedno kolo. Ostatní kola byl mimo moje nařízení a rady. No a to je hlavně důvod proč jsme prohráli. Určitě se tento borec dal porazit ale chtělo to více pokory a disciplíny. Prohra byla na místě.

Závěr:
Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

 

Oblastní kolo juniorské ligy, Praha, 26.1.

Startovali:
Marek Košťák
Khalid Kováče
Dan Batai
Marcel Misar

Trenéři: Jan Balog

Dan Batyi – Tsoy Mikhail, Kutil Gym, 36 kg, WP prohra
Bohužel Dan byl po nemoci a tento zápas se mu opravdu nepovedl. Asi po 20 vteřinách úvodního kola Dan zjistil, že ho bolí v krku a tak jsme zápas pro jistotu vzdali. To se někdy v boxu stane, že se zápas z různých důvodů nepovede, v tomto případě nemoc a přílišná nervozita. Prohráli jsme právem.

Khalid Kováče – Lagron Jaroslav, Pražský Rohovník, 45 kg, WP prohra
Soupeř, který na váze měl 49 kg bohužel byl z hlediska hmotnosti příliš na našeho borce. K tomuto zápasu jsme svolili z důvodu toho, že soupeř byl o rok mladší, než je náš borec. Přesto se ukázalo, že váha byla nad síly našeho borce. Tři kola velmi pěkného boje, který jsme těsně prohráli na body. Khalid si odnáší mnoho zkušeností, které do dalších bojů potřebuje. Prohráli jsme právem.

Marek Košťák – Moravec Lubomír, SKB Dřetovice, 52 kg, RSC výhra
Marek je velmi talentovaný boxer, který dle mého názoru má před sebou slibnou kariéru. Hned v prvním zápase prokázal vysokou disciplinovanost a sílu úderu. Soupeře nepustil do boje a sám zápas tvrdými údery ukončil. Výhra je na místě, d dalšího boje je potřeba vylepšit přípravu na útok.

Marcel Misar – Hančiuta Rafael, SK Box Mělník, 60 kg, WP výhra
Tři kola v naší režii, Marcel ve všech třech kolech prokázat vysokou disciplinovanost, jak fyzickou, tak psychickou, v krizových momentech se choval velmi obezřetně a snažil se boxovat vprostřed ringu, což je to, co jsme potřebovali pro vítězství. Velmi silný soupeř neměl schopnost překonat našeho borce především na technické úrovni. Výhra je na místě.

Závěr:
Všem děkujeme za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Mistrovství republiky mužů, Praha, 1.11.

Startoval:
Tomáš Pollák

Trenér:
Jan Balog

Tomáš Pollák – Chmela, BC Kroměříž, 91+ kg, WP prohra
Po patnáctileté přestávce se nominoval na mistrovství republiky mužů i náš bývalý vynikající boxer Tomáš Pollák. V tomto velmi zajímavém zápase si Tomáš sáhl až na samotné dno svých možností, neboť startoval ve váze, kde jsou velcí a těžcí soupeři. Tomáš tento zápas zvládl na výbornou; s velmi zkušeným soupeřem zaboxoval vyrovnaný zápas a se ctí prohrál. Velká gratulace za schopnost a chuť bojovat i ve váze, ve které Tomáš nemá žádné zkušenosti, a přesto dokáže soupeře potrápit a sobě dokázat, že dobrý boxer může boxovat v jakékoli váze.

Oblastní kolo juniorské ligy, Hostivice, 20.10.

Startovali:
Dan Batyi
Khalid Kováče
Filip Šenki
Marcel Misar

Trenéři: Jan Balog

Dan Batyi – neměl soupeře

Khalid Kováče – Badanovič, BC Táty Němce České Budějovice, 45 kg, WP výhra
Tři kola jsme jasně vyhráli. Khalid se od posledního zápasu strašně zlepšil, byl mnohem tvrdší a měl přesnější údery. Mile mě překvapila Khalidova kondice. Pochvala za chuť vyhrát a obecné zlepšení.

Filip Šenki – Prkna, Čelákovice, 52 kg, WP prohra
Filip si tento zápas prohrál sám, neboť špatně rozvrhl síly a ve třetím kole se nechal zbytečně odpočítat. Přestože jsme celý zápas vedli na body, došla Filipovi kondice a v krizi nedokázal v posledních 20 vteřinách odejít ze soupeřových útoků. Zde se ukázalo, že Filip potřebuje přidat na kondici a zlepšit postavení nohou a rukou. Zbytečná prohra, která mě strašně mrzela.

Marcel Misar – Rajdl, SK Boxing Praha, 60 kg, WP prohra
Marcel neudržel váhu a startoval v těžším klukem, než je zvyklý. Soupeř byl technicky slabší, ovšem na svoji váhu velmi silný. Dvě a půl kola jsme jasně vedli, bohužel, v závěru třetího kola došly Marcelovi síly a nechal se zbytečně jednou počítat a podruhé už byl zápas ukončen. Opět zbytečná prohra, je nutné začít pracovat s tím, že pokud váhu neudržím, musím být schopen boxovat i o váhu výš

Závěr:
Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Oblastní kolo juniorské ligy, Sokolov, 21.9.

Startovali:
Dan Batyi
Khalid Kováče
Filip Šenki
Marcel Misar

Trenéři: Jan Balog

Dan Batyi – Marcín, Pražský Rohovník, 32 kg, nerozhodně
Velmi vyrovnaný zápas, ze kterého jsme měli velkou radost. Dan byl vyrovnaný soupeřem mistra republiky. Byl to Danův první zápas a my jsme opravdu s úžasem sledovali, jak je vyrovnaným soupeřem hodně zkušenému borci.

Khalid Kováče – Bažant, SKB Dřetovice, 45 kg, WP prohra
Tři kola velmi pěkného boxu, ze kterého jsme odešli jako poražení. Nemyslím si, že v tomto případě Khalid prohrál oprávněně. Viděl jsem spíše tento zápas na remízu. Khalid velmi pěkně pracoval na nohou, snažil se uhýbat. Je potřeba zlepšit důraz v úderech a sjednotit koordinaci rukou a nohou.

Filip Šenki – Tsybuljak, BCOS Plzeň, 50 kg, WP prohra
Tři kola jsem jasně vyhrávali a dokonce ve druhém kole byl soupeř po úderu počítán. Přesto jsme tento zápas prohráli na body. Z mé strany nemám Filipovi co vytknout, pochvala za bojovnost a chuť vyhrát. Tento zápas jsme určitě neprohráli.

Marcel Misar – nenalezl soupeře

Závěr:
Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Oblastní kolo juniorské ligy, Plzeň, 8.6.

Startovali:
Petr Horvát
Marcel Misar
Khalid Kováče

Trenéři: Jan Balog

Khalid Kováče – Samko, BCOS Plzeň, 50 kg, AB prohra
Khalid nastoupil do svého prvního zápasu proti velmi zkušenému soupeři, který byl o dvě váhy těžší a o dva roky starší. Do tohoto zápasu jsme bohužel museli nastoupit, protože tohoto kola se zúčastnilo málo borců z kategorie přípravka. Po zhruba asi minutě jsem zápas ukončil, protože soupeř se zdál být nad naše síly. Přesto Khalid ukázal, že je nebojácný a má obrovskou touhu reprezentovat náš oddíl.

Petr Horvát – Tsubuwak, BCOS Plzeň, 48 kg, AB prohra
V podstatě předem prohraný zápas. Petr se strašně v zásadě bál soupeře, a tak po prvním kole jsme zápas vzdali. Petr bohužel v sobě nenašel žádnou snahu udržet disciplínu v boji, a tak jsme se po tomto zápase domluvili na tom, že Petr přestane reprezentovat náš oddíl. Prohra byla na místě.

Marcel Misar – Malý, Baník Sokolov, 57 kg, WP výhra
Tři kola v naší režii. Marcel prokázal, že je velmi schopný a nadějný borec. Boxoval s klukem, který běžně poráží borce, kteří mají 40 zápasů. Sám má naboxováno 50 zápasů a je finalistou MČR kadet ve váze 64 kg. Tento zápas nám udělal opravdu velkou radost, neboť Marcel poslouchal všechny pokyny a boxoval s přehledem. Vyhráli jsme právem.

Závěr:
Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Mistrovství České republiky kadetů, Prostějov, 26.4. – 28.4.

Startovali:
Petr Horvát
Marcel Misar
František Tawil

Trenéři: Jan Balog

Vyřazovací boje:
Petr Horvát – Lacko, BC Brno, 48 kg, WP prohra
Tento zápas jsme dle mého názoru zbytečné prohráli. Petr se soupeře zbytečně zalekl a po prvním počítání zápas vzdal. Škoda, tento zápas se dal určitě vyhrát, soupeř byl stejné kvality jak náš borec. Prohráli jsme právem.

Marcel Misar – Fuxa, BC Poděbrady, 54 kg, WP prohra
Marcel se zbytečně soupeře, kterého už jednou porazil, zalekl. Nepochopitelně tento zápas vzdal, i přesto, jak jsme již zmínili, soupeře již jednou porazil. Tato prohra byla z mé strany zcela zbytečná a stála nás medaili z tohoto turnaje.

Boje o finále:
František Tawil – Gábor, Baník Most, 75 kg, RSC prohra ve 2. kole
Velmi silný soupeř, který nakonec celý tento turnaj vyhrál. Františkovi scházela větší odvaha a chuť soupeře porazit. Z mého hlediska, šel do tohoto zápasu poměrně apaticky smířený s třetím místem. Prohra byla na místě.

Závěr:
Z tohoto turnaje si odvážíme jeden bronz. Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Oblastní kolo juniorské ligy, Hostivice, 7.4.

Startovali:
Petr Horvát
Marcel Misar
Enrico Misar
František Tawil

Trenéři: Jan Balog

Marcel Misar – Lukáš, SKP Sever Ústí nad Labem, 57 kg, WP výhra
Tři kola v naší režii. Soupeř, který byl z jiné oblasti, se opravdu snažil, ovšem ten den na našeho Marcela nestačil. Marcel boxoval v klidu a s rozvahou. Vyhráli jsme právem.

Enrico Misar – 63 kg, RSC prohra
Enrico měl první minutu rozhodně navrch, dokonce dostal soupeře do počítání. Stačilo jenom poslechnout pokynů trenérů a zcela určitě bychom tento zápas vyhráli. Bohužel Enrico zpanikařil, začal sklánět hlavu a tím se nechal diskvalifikovat. Tím si zápas sám prohrál.

Ostatní nenalezli soupeře.

Závěr:
Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Oblastní kolo juniorské ligy, Chotěboř, 23.3.

Startovali:
Filip Šenki
Marcel Misar
František Holub
František Tawil

Trenéři: Jan Balog

Filip Šenki – Tlaskal, BC Poděbrady, 48 kg, RSC výhra
Filip boxoval svůj třetí zápas a musím říct, že se mu opravdu povedl. Po 15 vteřinách trefil soupeře zadním hákem. Soupeř po prvním počítání zápas vzdal. Výhra RSC v prvním kole byla na místě.

Marcel Misar – Fuxa, BC Poděbrady, 57 kg, WP výhra
Tři kola v naší režii, Marcel boxoval s poměrně dobrým soupeřem. Soupeř se jevil místy jako velmi zdatný v obraně a dokázal Marcela zasahovat z dobře připravené obrany. Přesto byl Marcel po tři kola techničtější a přesnější. Je třeba zlepšit fyzickou zdatnost a zapracovat na vzdálenosti. Výhra byla na místě.

František Holub – Hodovanety, Kutil Gym, 60 kg, RSC prohra
Velké zklamání, které jsme nečekali. Už druhý zápas, který Franta nezvládl fyzicky. Po lehkých úderech na spodek a soustavném tlaku v prvním kole v podstatě Franta tento zápas vzdal. Celkově se ukazuje, že Franta nemá fyzickou zdatnost a tím pádem nemůže ani rozvíjet svou psychickou odolnost. Přestože soupeř byl velmi zkušený, tak jsme tento zápas vyhrát mohli. Stačilo by, aby František poslouchal to, co se mu říká a začal soustředěně a disciplinovaně rozbíjet útoky. Bohužel je nutné velmi tvrdě zapracovat na fyzické zdatnosti. Opět se vrátit k již už dobře naučenému soustřednému postupu v boji, přestat spoléhat na finální úder. Prohra byla na místě.

František Tawil – Dimitrievič, Kutil Gym, 80 kg, WP prohra
František boxoval o kategorii výš s juniorem, který byl fyzicky opravdu silnější. My jsme k tomuto zápasu svolili z důvodu přípravy na mistrovství ČR. Tři kola velmi pěkného boxu, ze které jsme my odešli těsně odešli jako poražení. Je třeba u Františka zlepšit kondici. Dále je potřeba se soustředit na finální úder. Jinak pochvala za bojovnost a chuť vyhrát.

Závěr:
Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.