Archiv pro rubriku: 2019

Mistrovství České republiky kadetů, Prostějov, 26.4. – 28.4.

Startovali:
Petr Horvát
Marcel Misar
František Tawil

Trenéři: Jan Balog

Vyřazovací boje:
Petr Horvát – Lacko, BC Brno, 48 kg, WP prohra
Tento zápas jsme dle mého názoru zbytečné prohráli. Petr se soupeře zbytečně zalekl a po prvním počítání zápas vzdal. Škoda, tento zápas se dal určitě vyhrát, soupeř byl stejné kvality jak náš borec. Prohráli jsme právem.

Marcel Misar – Fuxa, BC Poděbrady, 54 kg, WP prohra
Marcel se zbytečně soupeře, kterého už jednou porazil, zalekl. Nepochopitelně tento zápas vzdal, i přesto, jak jsme již zmínili, soupeře již jednou porazil. Tato prohra byla z mé strany zcela zbytečná a stála nás medaili z tohoto turnaje.

Boje o finále:
František Tawil – Gábor, Baník Most, 75 kg, RSC prohra ve 2. kole
Velmi silný soupeř, který nakonec celý tento turnaj vyhrál. Františkovi scházela větší odvaha a chuť soupeře porazit. Z mého hlediska, šel do tohoto zápasu poměrně apaticky smířený s třetím místem. Prohra byla na místě.

Závěr:
Z tohoto turnaje si odvážíme jeden bronz. Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Oblastní kolo juniorské ligy, Hostivice, 7.4.

Startovali:
Petr Horvát
Marcel Misar
Enrico Misar
František Tawil

Trenéři: Jan Balog

Marcel Misar – Lukáš, SKP Sever Ústí nad Labem, 57 kg, WP výhra
Tři kola v naší režii. Soupeř, který byl z jiné oblasti, se opravdu snažil, ovšem ten den na našeho Marcela nestačil. Marcel boxoval v klidu a s rozvahou. Vyhráli jsme právem.

Enrico Misar – 63 kg, RSC prohra
Enrico měl první minutu rozhodně navrch, dokonce dostal soupeře do počítání. Stačilo jenom poslechnout pokynů trenérů a zcela určitě bychom tento zápas vyhráli. Bohužel Enrico zpanikařil, začal sklánět hlavu a tím se nechal diskvalifikovat. Tím si zápas sám prohrál.

Ostatní nenalezli soupeře.

Závěr:
Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Oblastní kolo juniorské ligy, Chotěboř, 23.3.

Startovali:
Filip Šenki
Marcel Misar
František Holub
František Tawil

Trenéři: Jan Balog

Filip Šenki – Tlaskal, BC Poděbrady, 48 kg, RSC výhra
Filip boxoval svůj třetí zápas a musím říct, že se mu opravdu povedl. Po 15 vteřinách trefil soupeře zadním hákem. Soupeř po prvním počítání zápas vzdal. Výhra RSC v prvním kole byla na místě.

Marcel Misar – Fuxa, BC Poděbrady, 57 kg, WP výhra
Tři kola v naší režii, Marcel boxoval s poměrně dobrým soupeřem. Soupeř se jevil místy jako velmi zdatný v obraně a dokázal Marcela zasahovat z dobře připravené obrany. Přesto byl Marcel po tři kola techničtější a přesnější. Je třeba zlepšit fyzickou zdatnost a zapracovat na vzdálenosti. Výhra byla na místě.

František Holub – Hodovanety, Kutil Gym, 60 kg, RSC prohra
Velké zklamání, které jsme nečekali. Už druhý zápas, který Franta nezvládl fyzicky. Po lehkých úderech na spodek a soustavném tlaku v prvním kole v podstatě Franta tento zápas vzdal. Celkově se ukazuje, že Franta nemá fyzickou zdatnost a tím pádem nemůže ani rozvíjet svou psychickou odolnost. Přestože soupeř byl velmi zkušený, tak jsme tento zápas vyhrát mohli. Stačilo by, aby František poslouchal to, co se mu říká a začal soustředěně a disciplinovaně rozbíjet útoky. Bohužel je nutné velmi tvrdě zapracovat na fyzické zdatnosti. Opět se vrátit k již už dobře naučenému soustřednému postupu v boji, přestat spoléhat na finální úder. Prohra byla na místě.

František Tawil – Dimitrievič, Kutil Gym, 80 kg, WP prohra
František boxoval o kategorii výš s juniorem, který byl fyzicky opravdu silnější. My jsme k tomuto zápasu svolili z důvodu přípravy na mistrovství ČR. Tři kola velmi pěkného boxu, ze které jsme my odešli těsně odešli jako poražení. Je třeba u Františka zlepšit kondici. Dále je potřeba se soustředit na finální úder. Jinak pochvala za bojovnost a chuť vyhrát.

Závěr:
Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Mistrovství ČR školní mládeže, České Budějovice, 9.3

Startovali:
Filip Šenki

Trenéři: Jan Balog

Boj o medaile:

Filip Šenki – Porubský, Box Havířov, 48 kg, RSC prohra

Filip zaboxoval s mistrem ČR výborný zápas, který jsme na konci třetího kola bohužel prohráli. Filip se ukazuje jako velmi statečný a talentovaný boxer, který má velký zájem se v boxu prosadit. Z tohoto mistrovství si s Filipem odvážíme zaslouženou bronzovou medaili.

Závěr:
Děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Oblastní kolo juniorské ligy, Třeboň, 23.2

Startovali:
Filip Šenki
Marcel Misar
František Holub
František Tawil

Trenéři: Jan Balog, Petr Asim

Filip Šenki – Abduloski, BC TN České Budějovice, 48 kg, RSC výhra
Tři kola v naší režii, Filip boxoval velmi statečně. Přestože to byl jeho první zápas, boxoval s přehledem a jistotou. Do budoucna je nutné zlepšit povolení na nohou, odhad vzdálenosti a celkovou koordinaci. Vyhráli jsme právem.

Marcel Misar – Morkus, BC Chrudim, 57 kg, WP výhra
Velmi pěkný zápas, který náš borec s jistotou vyhrál. Musíme upozornit na nečistý způsob boje ze strany našeho soupeře, který ringový rozhodčí nechtěl vidět, přestože jsme na něj upozorňovali. Marcel boxoval s velkou převahou v oblasti techniky, nenechal se vtáhnout do zbytečných výměn. Vyhráli jsme právem. Je třeba zlepšit finální úder a odchody z útoku.

František Tawil – Popovič, BC TN České Budějovice, 80 kg, WP prohra
Velmi tvrdá tři kola, která skončila bohužel naší prohrou. Franta předvedl, že boxovat opravdu umí a že se soupeře nebojí. Přestože soupeř byl mnohem silnější, měl Franta v jeden moment v zápase navrch. Ve druhém kole Franta zasáhl soupeře levým hákem, mohl celý zápas vyhrát, kdyby v útoku pokračoval. Bohužel Franta se soustředil více na obranu a tím zápas těsně prohrál. Je nutné do budoucna zlepšit finální úder a zlepšit odhad vzdálenosti. Prohráli jsme právem.

Závěr:
Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Oblastní kolo juniorské ligy, Rakovník, 10.2.

Startovali:
František Holub
František Tawil

Trenéři: Jan Balog, Petr Asim

František Holub – Hlavatý, TJTZ Rakovník, 60 kg, ABD prohra
František boxoval se soupeřem z kategorie juniorů a bohužel tento západ nezvládl. Možná především po fyzické stránce. Bylo vidět, že František dlouho neboxoval a přestože byl na soustředění nemá dobrou fyzickou zdatnost. V prvním kole byl František jasně lepší, ovšem na konci prvního kola mu došel dech. Do druhého kola František nastupoval už velmi vyčerpaný a v podstatě odevzdaný. Zápas jsme po prvním počítání vzdali. Prohra byla na místě. Bohužel František musí více zapracovat na fyzické zdatnosti.

František Tawil – Nohejl, Kutil Gym, 80 kg, WP výhra
Franta byl celé tři kola jasně lepší. Boxoval po delší době, přesto po technické stránce moc nechyboval. Soupeř se snažil Františka zasahovat čas od času nečistým úderem, to ovšem František eliminoval dobrým pohybem na nohou. Franta musí zlepšit fyzickou kondici a upravit váhu. Výhra byla na místě.

Závěr:
Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.