Archiv pro rubriku: 2019

Mistrovství republiky mužů, Praha, 1.11.

Startoval:
Tomáš Pollák

Trenér:
Jan Balog

Tomáš Pollák – Chmela, BC Kroměříž, 91+ kg, WP prohra
Po patnáctileté přestávce se nominoval na mistrovství republiky mužů i náš bývalý vynikající boxer Tomáš Pollák. V tomto velmi zajímavém zápase si Tomáš sáhl až na samotné dno svých možností, neboť startoval ve váze, kde jsou velcí a těžcí soupeři. Tomáš tento zápas zvládl na výbornou; s velmi zkušeným soupeřem zaboxoval vyrovnaný zápas a se ctí prohrál. Velká gratulace za schopnost a chuť bojovat i ve váze, ve které Tomáš nemá žádné zkušenosti, a přesto dokáže soupeře potrápit a sobě dokázat, že dobrý boxer může boxovat v jakékoli váze.

Oblastní kolo juniorské ligy, Hostivice, 20.10.

Startovali:
Dan Batyi
Khalid Kováče
Filip Šenki
Marcel Misar

Trenéři: Jan Balog

Dan Batyi – neměl soupeře

Khalid Kováče – Badanovič, BC Táty Němce České Budějovice, 45 kg, WP výhra
Tři kola jsme jasně vyhráli. Khalid se od posledního zápasu strašně zlepšil, byl mnohem tvrdší a měl přesnější údery. Mile mě překvapila Khalidova kondice. Pochvala za chuť vyhrát a obecné zlepšení.

Filip Šenki – Prkna, Čelákovice, 52 kg, WP prohra
Filip si tento zápas prohrál sám, neboť špatně rozvrhl síly a ve třetím kole se nechal zbytečně odpočítat. Přestože jsme celý zápas vedli na body, došla Filipovi kondice a v krizi nedokázal v posledních 20 vteřinách odejít ze soupeřových útoků. Zde se ukázalo, že Filip potřebuje přidat na kondici a zlepšit postavení nohou a rukou. Zbytečná prohra, která mě strašně mrzela.

Marcel Misar – Rajdl, SK Boxing Praha, 60 kg, WP prohra
Marcel neudržel váhu a startoval v těžším klukem, než je zvyklý. Soupeř byl technicky slabší, ovšem na svoji váhu velmi silný. Dvě a půl kola jsme jasně vedli, bohužel, v závěru třetího kola došly Marcelovi síly a nechal se zbytečně jednou počítat a podruhé už byl zápas ukončen. Opět zbytečná prohra, je nutné začít pracovat s tím, že pokud váhu neudržím, musím být schopen boxovat i o váhu výš

Závěr:
Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Oblastní kolo juniorské ligy, Sokolov, 21.9.

Startovali:
Dan Batyi
Khalid Kováče
Filip Šenki
Marcel Misar

Trenéři: Jan Balog

Dan Batyi – Marcín, Pražský Rohovník, 32 kg, nerozhodně
Velmi vyrovnaný zápas, ze kterého jsme měli velkou radost. Dan byl vyrovnaný soupeřem mistra republiky. Byl to Danův první zápas a my jsme opravdu s úžasem sledovali, jak je vyrovnaným soupeřem hodně zkušenému borci.

Khalid Kováče – Bažant, SKB Dřetovice, 45 kg, WP prohra
Tři kola velmi pěkného boxu, ze kterého jsme odešli jako poražení. Nemyslím si, že v tomto případě Khalid prohrál oprávněně. Viděl jsem spíše tento zápas na remízu. Khalid velmi pěkně pracoval na nohou, snažil se uhýbat. Je potřeba zlepšit důraz v úderech a sjednotit koordinaci rukou a nohou.

Filip Šenki – Tsybuljak, BCOS Plzeň, 50 kg, WP prohra
Tři kola jsem jasně vyhrávali a dokonce ve druhém kole byl soupeř po úderu počítán. Přesto jsme tento zápas prohráli na body. Z mé strany nemám Filipovi co vytknout, pochvala za bojovnost a chuť vyhrát. Tento zápas jsme určitě neprohráli.

Marcel Misar – nenalezl soupeře

Závěr:
Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Oblastní kolo juniorské ligy, Plzeň, 8.6.

Startovali:
Petr Horvát
Marcel Misar
Khalid Kováče

Trenéři: Jan Balog

Khalid Kováče – Samko, BCOS Plzeň, 50 kg, AB prohra
Khalid nastoupil do svého prvního zápasu proti velmi zkušenému soupeři, který byl o dvě váhy těžší a o dva roky starší. Do tohoto zápasu jsme bohužel museli nastoupit, protože tohoto kola se zúčastnilo málo borců z kategorie přípravka. Po zhruba asi minutě jsem zápas ukončil, protože soupeř se zdál být nad naše síly. Přesto Khalid ukázal, že je nebojácný a má obrovskou touhu reprezentovat náš oddíl.

Petr Horvát – Tsubuwak, BCOS Plzeň, 48 kg, AB prohra
V podstatě předem prohraný zápas. Petr se strašně v zásadě bál soupeře, a tak po prvním kole jsme zápas vzdali. Petr bohužel v sobě nenašel žádnou snahu udržet disciplínu v boji, a tak jsme se po tomto zápase domluvili na tom, že Petr přestane reprezentovat náš oddíl. Prohra byla na místě.

Marcel Misar – Malý, Baník Sokolov, 57 kg, WP výhra
Tři kola v naší režii. Marcel prokázal, že je velmi schopný a nadějný borec. Boxoval s klukem, který běžně poráží borce, kteří mají 40 zápasů. Sám má naboxováno 50 zápasů a je finalistou MČR kadet ve váze 64 kg. Tento zápas nám udělal opravdu velkou radost, neboť Marcel poslouchal všechny pokyny a boxoval s přehledem. Vyhráli jsme právem.

Závěr:
Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Mistrovství České republiky kadetů, Prostějov, 26.4. – 28.4.

Startovali:
Petr Horvát
Marcel Misar
František Tawil

Trenéři: Jan Balog

Vyřazovací boje:
Petr Horvát – Lacko, BC Brno, 48 kg, WP prohra
Tento zápas jsme dle mého názoru zbytečné prohráli. Petr se soupeře zbytečně zalekl a po prvním počítání zápas vzdal. Škoda, tento zápas se dal určitě vyhrát, soupeř byl stejné kvality jak náš borec. Prohráli jsme právem.

Marcel Misar – Fuxa, BC Poděbrady, 54 kg, WP prohra
Marcel se zbytečně soupeře, kterého už jednou porazil, zalekl. Nepochopitelně tento zápas vzdal, i přesto, jak jsme již zmínili, soupeře již jednou porazil. Tato prohra byla z mé strany zcela zbytečná a stála nás medaili z tohoto turnaje.

Boje o finále:
František Tawil – Gábor, Baník Most, 75 kg, RSC prohra ve 2. kole
Velmi silný soupeř, který nakonec celý tento turnaj vyhrál. Františkovi scházela větší odvaha a chuť soupeře porazit. Z mého hlediska, šel do tohoto zápasu poměrně apaticky smířený s třetím místem. Prohra byla na místě.

Závěr:
Z tohoto turnaje si odvážíme jeden bronz. Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Oblastní kolo juniorské ligy, Hostivice, 7.4.

Startovali:
Petr Horvát
Marcel Misar
Enrico Misar
František Tawil

Trenéři: Jan Balog

Marcel Misar – Lukáš, SKP Sever Ústí nad Labem, 57 kg, WP výhra
Tři kola v naší režii. Soupeř, který byl z jiné oblasti, se opravdu snažil, ovšem ten den na našeho Marcela nestačil. Marcel boxoval v klidu a s rozvahou. Vyhráli jsme právem.

Enrico Misar – 63 kg, RSC prohra
Enrico měl první minutu rozhodně navrch, dokonce dostal soupeře do počítání. Stačilo jenom poslechnout pokynů trenérů a zcela určitě bychom tento zápas vyhráli. Bohužel Enrico zpanikařil, začal sklánět hlavu a tím se nechal diskvalifikovat. Tím si zápas sám prohrál.

Ostatní nenalezli soupeře.

Závěr:
Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Oblastní kolo juniorské ligy, Chotěboř, 23.3.

Startovali:
Filip Šenki
Marcel Misar
František Holub
František Tawil

Trenéři: Jan Balog

Filip Šenki – Tlaskal, BC Poděbrady, 48 kg, RSC výhra
Filip boxoval svůj třetí zápas a musím říct, že se mu opravdu povedl. Po 15 vteřinách trefil soupeře zadním hákem. Soupeř po prvním počítání zápas vzdal. Výhra RSC v prvním kole byla na místě.

Marcel Misar – Fuxa, BC Poděbrady, 57 kg, WP výhra
Tři kola v naší režii, Marcel boxoval s poměrně dobrým soupeřem. Soupeř se jevil místy jako velmi zdatný v obraně a dokázal Marcela zasahovat z dobře připravené obrany. Přesto byl Marcel po tři kola techničtější a přesnější. Je třeba zlepšit fyzickou zdatnost a zapracovat na vzdálenosti. Výhra byla na místě.

František Holub – Hodovanety, Kutil Gym, 60 kg, RSC prohra
Velké zklamání, které jsme nečekali. Už druhý zápas, který Franta nezvládl fyzicky. Po lehkých úderech na spodek a soustavném tlaku v prvním kole v podstatě Franta tento zápas vzdal. Celkově se ukazuje, že Franta nemá fyzickou zdatnost a tím pádem nemůže ani rozvíjet svou psychickou odolnost. Přestože soupeř byl velmi zkušený, tak jsme tento zápas vyhrát mohli. Stačilo by, aby František poslouchal to, co se mu říká a začal soustředěně a disciplinovaně rozbíjet útoky. Bohužel je nutné velmi tvrdě zapracovat na fyzické zdatnosti. Opět se vrátit k již už dobře naučenému soustřednému postupu v boji, přestat spoléhat na finální úder. Prohra byla na místě.

František Tawil – Dimitrievič, Kutil Gym, 80 kg, WP prohra
František boxoval o kategorii výš s juniorem, který byl fyzicky opravdu silnější. My jsme k tomuto zápasu svolili z důvodu přípravy na mistrovství ČR. Tři kola velmi pěkného boxu, ze které jsme my odešli těsně odešli jako poražení. Je třeba u Františka zlepšit kondici. Dále je potřeba se soustředit na finální úder. Jinak pochvala za bojovnost a chuť vyhrát.

Závěr:
Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Mistrovství ČR školní mládeže, České Budějovice, 9.3

Startovali:
Filip Šenki

Trenéři: Jan Balog

Boj o medaile:

Filip Šenki – Porubský, Box Havířov, 48 kg, RSC prohra

Filip zaboxoval s mistrem ČR výborný zápas, který jsme na konci třetího kola bohužel prohráli. Filip se ukazuje jako velmi statečný a talentovaný boxer, který má velký zájem se v boxu prosadit. Z tohoto mistrovství si s Filipem odvážíme zaslouženou bronzovou medaili.

Závěr:
Děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Oblastní kolo juniorské ligy, Třeboň, 23.2

Startovali:
Filip Šenki
Marcel Misar
František Holub
František Tawil

Trenéři: Jan Balog, Petr Asim

Filip Šenki – Abduloski, BC TN České Budějovice, 48 kg, RSC výhra
Tři kola v naší režii, Filip boxoval velmi statečně. Přestože to byl jeho první zápas, boxoval s přehledem a jistotou. Do budoucna je nutné zlepšit povolení na nohou, odhad vzdálenosti a celkovou koordinaci. Vyhráli jsme právem.

Marcel Misar – Morkus, BC Chrudim, 57 kg, WP výhra
Velmi pěkný zápas, který náš borec s jistotou vyhrál. Musíme upozornit na nečistý způsob boje ze strany našeho soupeře, který ringový rozhodčí nechtěl vidět, přestože jsme na něj upozorňovali. Marcel boxoval s velkou převahou v oblasti techniky, nenechal se vtáhnout do zbytečných výměn. Vyhráli jsme právem. Je třeba zlepšit finální úder a odchody z útoku.

František Tawil – Popovič, BC TN České Budějovice, 80 kg, WP prohra
Velmi tvrdá tři kola, která skončila bohužel naší prohrou. Franta předvedl, že boxovat opravdu umí a že se soupeře nebojí. Přestože soupeř byl mnohem silnější, měl Franta v jeden moment v zápase navrch. Ve druhém kole Franta zasáhl soupeře levým hákem, mohl celý zápas vyhrát, kdyby v útoku pokračoval. Bohužel Franta se soustředil více na obranu a tím zápas těsně prohrál. Je nutné do budoucna zlepšit finální úder a zlepšit odhad vzdálenosti. Prohráli jsme právem.

Závěr:
Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Oblastní kolo juniorské ligy, Rakovník, 10.2.

Startovali:
František Holub
František Tawil

Trenéři: Jan Balog, Petr Asim

František Holub – Hlavatý, TJTZ Rakovník, 60 kg, ABD prohra
František boxoval se soupeřem z kategorie juniorů a bohužel tento západ nezvládl. Možná především po fyzické stránce. Bylo vidět, že František dlouho neboxoval a přestože byl na soustředění nemá dobrou fyzickou zdatnost. V prvním kole byl František jasně lepší, ovšem na konci prvního kola mu došel dech. Do druhého kola František nastupoval už velmi vyčerpaný a v podstatě odevzdaný. Zápas jsme po prvním počítání vzdali. Prohra byla na místě. Bohužel František musí více zapracovat na fyzické zdatnosti.

František Tawil – Nohejl, Kutil Gym, 80 kg, WP výhra
Franta byl celé tři kola jasně lepší. Boxoval po delší době, přesto po technické stránce moc nechyboval. Soupeř se snažil Františka zasahovat čas od času nečistým úderem, to ovšem František eliminoval dobrým pohybem na nohou. Franta musí zlepšit fyzickou kondici a upravit váhu. Výhra byla na místě.

Závěr:
Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.