Archiv pro rubriku: 2014

Další kolo juniorské ligy konané dne 13. 12. v Brandýse nad Labem

Startovali
Vladislav Protovchanskij
Samir Inam
Michal Popp

Trenéři
Jan Balog, Alexander Verchkayzer

První utkání
Vladislav Protovchanskij – Kotlář, BK Baník Most, NB
Tři kola v naší režii. Vláďa boxoval pěkně a s přehledem. Velmi chválím za práci na nohou a trupu. Díky skvělé fyzické a taktické připravenosti našeho borce si soupeř s naším Láďou nevěděl rady. Je třeba ještě malinko zapracovat na obraně, ve které jsou ještě nepatrné skulinky. Vyhráli jsme právem

Druhé utkání
Samir Inam – Král, SAC Praga, VZD
Bohužel Samir se soupeře zalekl, nezvládl jeho úvodní tlak a nechal se zbytečně zatlačit do provazů a následně odpočítat. K tomuto zápasu není co víc říct, musí prostě příště lépe zvládat strach a používat práci na nohou a dobrou obranu. Prohráli jsme právem

Třetí utkání
Michal Popp – Karanazaki, BC Žižkov, NB
Soupeř boxoval všechny tři kola hodně nečistě, chodil hlavou pod pás. Přesto jej rozhodčí ani jednou veřejně nenapomínal. Michal si zachoval jasnou hlavu, boxoval přesně tak, jak jsme mu naordinovali, a to byl důvod naší výhry. Michala chválím za čisté, tvrdé údery, a vynikající chuť vyhrát. Je potřeba zlepšit odhad vzdálenosti a přitvrdit přední direkt. Vyhráli jsme právem.

Z tohoto kola si odvážíme 2 výhry a jednu prohru. Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Dne 6. 12. se konal mládežnický turnaj v hotelu Olšanka, pořádajícím oddílem byl Kutil box klub Praha.

Tohoto turnaje se za náš oddíl zúčastnil Vladislav Protovchanskij.

Trenéři
Alexander Verchkayzer, Jakub Majzel

Vladislav Protovchanskij – Bobek, BK Baník Most, NB
Tři pěkná a bojovná kola, po kterých jsme my odešli jako vítězové. Vláďa oproti soupeři disponoval velkou fyzičkou, což přispělo k naší výhře. Chválím Vláďu za dobrý odhad a zkracování vzdálenosti, a také práci přední rukou. Je vidět, že má vůli na sobě dále makat a zlepšovat se. Vyhráli jsme právem.

Děkuji všem zúčastněným za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Další kolo juniorské ligy konané dne 29. 11. 2014 v Novém Strašecí

Startovali:
Vladislav Protovchanskij
Michal Popp

Trenéři:
Jan Balog, Alexander Verchkayzer

První utkání
Vladislav Protovchanskij – Dominik Pinc, Tj České Budějovice, NB
Tři kola jasné výhry pro našeho borce. Láďa se hodně zlepšil, soupeře převyšoval hlavně čistou prací na nohou a tvrdými údery. Dále musím pochválit také práci trupu a vynikající odhad vzdálenosti. Vyhráli jsme právem

Druhé utkání
Michal Popp – Veselý, Tj boxing Kladno, TKO 2
Michal nastoupil k prvnímu utkání, kterého se zhostil na výbornou. Boxoval s o rok mladším soupeřem, který nezvládl jeho nástup a tvrdost úderu. Ve druhém kole soupeře poslal již po druhé do počítání, a tím zápas ukončil. Výhra byla na místě.

Z tohoto kola si odvážíme stoprocentní úspěšnost. Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Další kolo juniorské ligy konané dne 4. 10. 2014 v Turnově

Startovali:
Vladislav Protovchanskij
Volodymyr Zaychenko
Michal Popp

Trenéři:
Jan Balog, Alexander Verchkayzer

První utkání
Vladislav Protovchanskij – Janoušek, Kutil Gym, NB
Velmi pěkný zápas, ze kterého jsme my odešli jako vítězové. Vláďa poslouchal rady trenérů, za což jej chválím. Vláďa prokázal, že je na tom dobře jak po fyzické, tak po technicko-taktické stránce. Je třeba ovšem zapracovat ještě na obraně. Vyhráli jsme právem.

Druhé utkání
Volodymyr Zaychenko – Forejtek, Pražský rohovník, NB
Bojovný zápas, ze kterého jsme odešli jako poražení. Vláďa dlouhodobě vykazuje nechuť k trénování a snahu se podceňovat. Bohužel to se také projevilo v zápase, a proto jsme prohráli. Tři kola chodil pouze do obrany a z toho málo těžil. Prohráli jsme právem.

Michal Popp v tomto kole nenalezl soupeře.

Závěr
Z tohoto kola si odvážíme jednu prohru a jednu výhru. Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Mezinárodní turnaj v irském Dublinu, konaný ve dnech 4.7. – 7.7. 2014

Za Českou republiku startovali:
Protovchanski Vladislav, váha 44 kg, Bc Palaestra – osobní trenér Alexander Verthkayzer
Volodymyr Zaychenko, váha 48 kg, Bc Palaestra – osobní trenér Jan Balog, Jakub Majzel
Petr Asim, váha 51 kg, Bc Palaestra – osobní trenér Jan Balog, Jakub Majzel
Jakub Šuda, váha 60 kg, Bc Broumov – osobní trenér Filip Miňovský

Doprovod: Jan Balog

Vyřazovací boje
Protovchanski Vladislav – volný los

První utkání
Volodymyr Zaychenko(CZE) – Cameron Fox, Monkostown, váha 48 kg, NB
Tři kola velmi vyrovnaného boje, který skončil bohužel naší prohrou 2:1 na body. Osobně si myslím, že tento zápas jsme měli vyhraný, bohužel rozhodčí to viděli jinak. Jen chci podotknout, že v rohu byl sekundantem našeho soupeře pořadatel celého turnaje. Láďa dle mého, byl každé kolo o malinko lepší, boxoval čistě a důrazně od prvého kola.

Druhé utkání
Petr Asim (CZE) – Mark Dickinson, Birtley BC, váha 51 kg, NB
Bohužel Petrovi utekla první polovina utkání, dle mého názoru začal boxovat až od půlky druhého kola, a to bylo málo. Třetí kolo jsme jasně vyhráli, ovšem na celkové vítězství nestačilo. Napříště je třeba začít boxovat hned, od prvého kola a nenechat si utéct první kolo. Prohra byla na místě.

Třetí utkání
Jakub Šuda (CZE) – Paul Ryan, Bay City BC, váha 60 kg, NB
Jakub taktéž, jako Petr začal boxovat až na konci druhého kola. Na dobře technicky vybaveného soupeře, Jakub nalezl zbraň až na konci druhého kola. Přestože jsme se mu snažili spolu s kolegama ze Slovenska radit, jak zkrátit vzdálenost. Třetí kolo jsme jasně vyhráli, scházelo nám ještě 20 vteřin k tomu, abychom soupeře zlomili a poslali do počítání. Velká škoda, tento zápas nás opravdu mrzel. Jakub prokázal, že má na to boxovat mezinárodní soutěže. Potřebuje jen upravit technicko-taktické dovednosti.

Semifinále
Vladislav Protovchanski – Fir, výběr Anglie, NB
Láďa dle mého názoru předvedl nejvíc, co jsem kdy u něho viděl. Dle mého názoru jsme tento zápas měli vyhraný. Bohužel bodoví rozhodčí, kteří byli částečně z Anglie, stejně tak jako náš soupeř, to viděli v náš neprospěch, a to pro jistotu 3:0 na body. Pochvalu zaslouží za nasazení a snahu o výhru.

Závěr
Z tohoto turnaje si česká výprava odváží bohužel pouze jeden bronz. Domnívám se, že kdybychom neboxovali s domácími borci, tak bychom zcela jistě přivezli domů do Čech více medailí. Přesto mohu říci, že jsme prokázali velmi vysokou sportovní úroveň, neboť naši borci prohrávali ve vyřazovacích bojích pouze o jeden bod. Dále oceňuji podporu ze strany rodičů, kteří si tento turnaj z velké části financovali. Dále děkuji generálnímu sekretáři ČBA za podporu a částečný příspěvek ČBA.

Jan Balog
BC Palaestra Praha

Další kolo juniorské ligy, konané dne 14. června 2014 v Praze

Další kolo juniorské ligy, konané dne 14. června 2014 v Praze
Startovali:
Vladislav Protovchanski
Volodymyr Zaychenko
Samson Oslakov
Jakub Vitula

Trenéři: Jakub Majzel, Alexander Vertskhayzer

První utkání
Vladislav Protovchanski – Pinc, BC TN České Budějovice, váha 46 kg, NB
Velmi pěkné a bojovné utkání, ze kterého jsme odešli jako vítězové. Láďa poslouchal a plnil pokyny, které jsme mu se Sašou dávali. Pochvala patří Láďovi především za jeho fyzickou připravenost, přesné údery a odchody z útoků. Vyhráli jsme právem

Druhé utkání
Volodymyr Zaychenko – Forejtek, Pražský rohovník, váha 48 kg, NB
Vláďa tento zápas technicky a fyzicky zvládl hůře. S bojovným a oproti Vláďovi silným soupeřem se pouštěl do zbytečných výměn, které byly sice vyrovnané, ale rozhodčí bohužel bodovali spíše ve prospěch našeho soupeře. Stačilo poslechnout rady, které jsme Vláďovi říkali, výsledek by byl úplně jiný. Je zapotřebí zapracovat na přípravě na útok, rychlém a tvrdém útoku, a odchodu z něho. Snaha přebít soupeře v klinči, a ještě ke všemu bez obrany, není v zápase efektivní. Tomuto utkání by spíše slušela remíza.

Třetí utkání
Samson Oslakov – Krupa, Unisport Ústí n. L., Váha 60 kg, TKO 2
Samson byl již před zápasem velmi neklidný, a nervozita přetrvávala bohužel i v tomto zápase. Psychika Samsona svazovala natolik, že nebyl schopen ani pokusu o zásah soupeře. Ačkoliv jsme mu radili, aby boxoval na delší vzdálenost a soupeřovy útoky zastavoval kontra údery, Samson ani tyto jednoduché rady neuposlechl. Ve druhém kole inkasoval tvrdší úder na obličej, po kterém rozhodčí zápas ukončil. I zde platí jednoduché pravidlo – „Neboxuješ, dostaneš“. Prohráli jsme právem

Čtvrté utkání
Jakub Vitula – Mikeš, SK Boxing Mělník, Váha 70 kg, TKO 2
Kubovou prohrou bylo především to, že neudržel váhu, kterou jsme mu stanovili, a proto boxoval s těžším a silnějším soupeřem. Na Jakubovi bylo vidět, že se soupeře příliš zalekl a přestal boxovat. Celý zápas byl spíše utíkání z rohu do rohu a čekání na soupeřovy útoky. Jakub neboxoval tak, jak jsme mu řekli, čili útoky rovnými údery ze spodku na hlavu, a zápas si prohrál sám. Ve druhém kole inkasoval několik nepříjemných úderů na hlavu a na spodek a rozhodčí zápas ukončil. Prohráli jsme právem

Memoriál Štefana Matějčíka konaný ve dnech 31. 5. – 1. 6. v Bratislavě

Startovali:

Petr Asim

Samson Oslakov

Jakub Vitula

Patrik Balog

Vojtěch Hataš

Trenér: Jan Balog

První den

první utkání

Samson Oslakov – Houblica, MŠK Vranov, váha 59, NB

Velmi pěkný a vyrovnaný zápas, ze kterého jsme bohužel odešli jako poražení. Soupeř byl o malinko přesnější, a to rozhodlo. Je třeba zlepšit přípravu na útok a odchody z útoků.

druhé utkání

Petr Asim – Verečka, BC Dubnica, váha 52 kg, TKO

Petr nedal soupeři žádnou šanci, boxoval čistě a s přehledem. Po velmi čistém zadním direktu v podstatě soupeř zápas vzdal. Pochvala za práci na nohou a provedení úderu. Vyhráli jsme právem

třetí utkání

Jakub Vitula – Vago, Nitra, váha 70 kg, NB

Tři kola velmi zajímavého utkání, které jsme právem prohráli. Kuba v úvodu zbytečně skláněl hlavu a nedíval se po soupeři. Přesto boxoval velmi tvrdě a místy byl i lepší než jeho soupeř. Pochvalu zasouží za práci na nohou a čistý tvrdý úder. Je třeba zlepšit práci rukou v obraně a odchody z útoků.

čtvrté utkání

Patrik Balog – Kollár, BA Boxerňa, váha 75, NB

Krásné utkání, ze kterého máme velkou radost. Patrik vyhrál 3:0 na body. První kolo byl jasně lepší, držel si vzdálenost a velmi čistě zasahoval jak na hlavu, tak na tělo. Druhé kolo ještě přidal a poslal soupeře na zem. Bohužel na konci druhého kola byl soupeř zlomený a Páťa chtěl tuto situaci využít, a tak se fyzicky vyčerpal. Třetí kolo bylo opět v naší režii, bohužel v závěru nám došly síly a opticky to vypadalo tak, že soupeř má malinko navrch. Vyhráli jsme právem.

páté utkání

Vojtěch Hataš – Strapec, SVK, Bc Komárno, NB

Vojta boxoval na půl plynu. Z mého pohledu nepředvedl dobrý výkon. Byl příliš pomalý a apatický. Boxoval velmi přímočaře a bez vtipu. Soupeř, ačkoliv byl zkušenější, neměl z hlediska techniky, úroveň Vojty. Vojta nedokázal nic vymyslet a neuposlechl rad trenéra a svých kamarádů. Prohráli jsme těsně, což nás mrzí. Je třeba se lépe koncentrovat a připravovat váhu již 14 dní dopředu.

Druhý den

První utkání

Samson Oslakov – Macko, Vranov, váha 59, NB

Jednoznačná výhra z naší strany. Samson se soupeře nezalekl a boxoval čistě a s přehledem. Velmi agresivní soupeř se snažil našeho borce trefit jedním úderem, ovšem náš borec velmi pěkně unikal na nohou. Pochvala za bojovnost a nasazení.

druhé utkání

Patrik Balog – Lamanec, Stropkov, váha 75 kg, NB

Tři kola velmi bojovného utkání. Patrik se na soupeře z Vranova velmi těšil. Bohužel Patrik inkasoval ránu hlavou do nosu a měl vážné zranění. Přesto zápas nevzdal a se ctí doboxoval. Prohrál 2:1 na body a více méně nás výsledek potěšil, protože se patrik ten den opravdu překonal. Patrik dle mého názoru udělal chybu v oblasti taktiky, kdy se ve druhém kole pustil do stejného způsobu boje – na blízko. Dle mého názoru se neměl se soupeřem přebíjet a měl boxovat spíše na distanc. Respektuji názor patrika, že s tímto zraněním se nedalo bojovat jinak. Musím pochválit Patrika, který dle mého názoru zápas vyhrál. Po shlédnutí videa jsem se v tomto názoru utvrdil. Soupeřovy údery převážně končily na obraně našeho borce. Patrik byl přesnější a tvrdší. Přesto velmi tvrdý a výborně boxersky vybavený borec byl pro Patrika skvělou prověrkou jeho dosavadní přípravy na jeho mezinárosní výpravy.

Závěrem chci poděkovat Martinu Štraserovi za pozvání a za skvělou atmosféru, která zde panovala. Zcela jistě bychom rádi přijeli i příští rok.

 

Mezinárodní turnaj konaný ve dnech 23. – 24. 5. v Třeboni

Startovali:

Volodymyr Protovchanskij

Volodymyr Zaychenko

Petr Asim

Vojtěch Hataš

Trenéři: Jan Balog

První den

První utkání

Vladislav Protovchanskij – Pinc, České Budějovice, váha 46 kg, NB

Více méně tři kola v naší režii, Vláďa nepodal výkon na sto procent, ovšem k vítězství na body to stačilo. Je potřeba zlepšit práci tělem a zvýšit frekvenci úderů. Musím pochválit také soupeře, který velmi agresivně se snažil našeho borce zasáhnout, ovšem Vláďa vždy velmi pěkně ze soupeřova útoku unikl.

Druhé utkání

Volodymyr Zaychenko – Bárnet, BC Sokolov, váha 52 kg, NB

Vláďa nepustil velmi silného soupeře k ničemu. Silného, tím mám na mysli po stránce fyzické. Soupeř převáděl velmi silový boj, který nestačil na našeho, dobře technicky vybaveného borce. Vláďa pěkně pracoval na nohou, a z toho trefoval soupeře do hlavy.

Finále

Vladislav Protovchanskij – Diviš, BC Třeboň, váha 46 kg, TKO

Jednoznačná výhra z naší strany. Soupeř po zásahu několika údery zápas vzdal. Vláďa předvedl, že umí boxovat nejen technicky, ale také tvrdě. Pochvala za důraz v boji a povolování na nohou. Vyhráli jsme právem

Petr Asim – Volodymyr Zaychenko, oba BC Palaestra, váha 52 kg, NB

Velmi vyrovnaný zápas, který těsně vyhrál díky závěru ve třetím kole Petr Asim. Vláďa v tomto zápase předvedl, že na Petra boxovat umí, ovšem musí být dostatečně fyzicky připravený. Ve třetím kole se zbytečně rozebíhal, a tím dával možnost Petrovi, aby ho z ústupu kontroval. Velmi pěkné utkání, ze kterého máme velkou radost. Naši borci předvedli vysokou sportovní úroveň.

Vojtěch Hataš – David Hošek, Pražský rohovník, Váha 91 kg, VZD

Tento zápas byl pro nás více méně překvapení. Ovšem jsme se mu nemohli vyhnout. Vojta nastoupil proti extraligovému borci, který byl o váhu výš. Tento zápas se neměl uskutečnit, ovšem do váhy 81 nepřijel nikdo, a obdobně i do váhy 91. Proto na žádost pořadatele jsme svolili k tomuto zápasu. Úvod byl jednoznačně pro našeho soupeře, a tak jsem po 15 vteřinách zápas ukončil.

Závěr

Z tohoto turnaje si odvážíme jedno dvě zlata a dvě stříbra. Všem děkuji za vzornou reprezentaci.

Další kolo juniorské ligy, konané 29. 3. 2014, v Dřetovicích u Kladna

Další kolo juniorské ligy, konané 29. 3. 2014, v Dřetovicích u Kladna

 

Startovali:

Vladislav Protouchanskij

Volodymyr Zaychenko

Jindřich Krupička

Jaroslav Protouchanskij

Vojtěch Hataš

 

Trenéři: Jan Balog, Alexander Vertshkayzer

 

První utkání

Vladislav Protouchanskij – Habrbla, BC Kladno, váha 46 kg, WP

Tři kola velmi pěkného boxu. Každé kolo bylo poměrně vyrovnané, avšak my jsme byli ti, kteří trefovali přesněji a měli větší důraz v úderech. Vláďa poslechl veškeré pokyny, které jsme mu udělili, za což ho chválím. Je třeba zlepšit odhad vzdálenosti, přípravu na útok a odchody z útoků. Vyhráli jsme právem

 

Druhé utkání

Volodymyr Zaychenko – Hamid, SKP Pardubice, váha 57, WP

Tři kola velmi zajímavého boxu. Bohužel Vláďa nezvládl třetí kolo, které velmi těsně prohrál. Vláďa neuposlechl pokyny trenérů, začal o 7 kilo těžšímu soupeři chodit na krátkou vzdálenost, a tím zápas prohrál. Osobně si myslím, že tento zápas mohl skončit remízou, ovšem sudí byli jiného názoru. Je třeba zlepšit přípravu na útok, disciplínu v obraně a poslouchat pokyny trenérů.

 

Třetí utkání

Jindřich Krupička – Teplý, SKP Třeboň, váha 60, WP

Jindra ten den byl opravdu lepší než jeho soupeř. Tři kola, které nás opravdu potěšily. Jindra boxoval disciplinovaně a s přehledem. Poslechl pokyny trenérů, a tím zápas vyhrál. Pochvala za zadní direkt a práci na nohou.

 

Čtvrté utkání

Jaroslav Protouchanskij – Kalajev, SK Boxing Praha, váha 81, TKO 2

Jarda nezvládl úvodní nátlak soupeře, na kterého platilo povolení a zadní direkt. Bohužel, po prvním kole Jarda sám zápas vzdal, a tím nám způsobil velkou ostudu. Pokud se Jarda nezlepší v oblasti psychiky, nemůže boxovat utkání.

 

Páté utkání

Vojtěch Hataš – Smutný, BC Jičín, váha 81 kg, WP

Opět velmi pěkný zápas, ze kterého jsme odešli jako vítězové. Vojta boxoval dle mého názoru velmi průměrně. Osobně si myslím, že se trochu zalekl soupeře, který byl o 5 kilo těžší. Po prvním kole opatrného boxu jsme Vojtovi poradili, aby začal boxovat na dlouhou vzdálenost, a zrychlil odchody z útoků. Vojta po druhém kole poslechl všechny pokyny, které jsme mu udělili, a tím zápas vyhrál. Vyhráli jsme právem.

 

 

Závěr

Z Tohoto kola si odvážíme 3 výhry a 2 prohry. Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Mistrovství České republiky konané 15. – 17. 2. v Českých Budějovicích

Mistrovství České republiky konané 15. – 17. 2. v Českých Budějovicích

 

Startovali:

Vladislav Protochanskij

Wolodymyr Zaychenko

Petr Asim

Samson Oslakov

Jakub Vitula

 

Trenéři: Jan Balog, Saša Verschajev

 

První den

 

První utkání

Jakub Vitula – Gazdík, BC mělník, váha 66 kg, TKO

Tři kola velmi bojovného utkání, ze kterého jsme my díky krvácení z nosu soupeře, odešli jako vítězové. Jakub neboxoval to, co měl, boxoval příliš silově a s velkou nervozitou. Přesto se mu podařilo trefit soupeře, kterému začal příliš krvácet nos a po ošetření lékaře, byl zápas zastaven.

 

Den druhý

 

První utkání

Vladislav Protochanskij – Konečný, BC Kroměříž, váha 44 kg, TKO

Vláďa ten den nechtěl boxovat. Po obdržení jednoho silnějšího úderu, zápas vzdal. Bohužel zbytečná prohra z naší strany. Prohráli jsme právem.

 

Druhé utkání

Wolodymyr Zaychenko – Holub, BC Chlumec, váha 48, NB

Tři kola v naší režii. Bohužel ve třetím kole se Vláďa nechal strhnout soupeřem a začal boxovat na blízko. Po jedné z výměn obdržel nečistý úder hlavou na nos, a my byli rádi, že celý zápas doboxoval. Přestože jsme byli jasně lepší, je potřeba na příště se nenechat strhnout a boxovat to, co trenéři poradí. Vyhráli jsme právem

 

Třetí utkání

Samson Oslakov – Hamid, Kutil gym, Váha 57, NB

Přestože jsme tento zápas prohráli, měli jsme z tohoto zápasu radost. Samson boxoval v rámci svých možností maximum. Bohužel soupeř byl o hodně zkušenější, a tak jsme zápas právem prohráli.

 

Čtvrté utkání

Jakub Vitula – Horn, BC Mělník, váha 66 TKO

Hrozný výkon z naší strany. Jakub se ten den asi špatně vyspal a boxoval špatně a se strachem. Ve třetím kole bohužel odešel fyzicky, a to znamenalo konec našich snah o finále. Prohráli jsme právem

 

Finále

 

Petr Asim – Wolodymyr Zaychenko, oba BC Palaestra, váha 48, NB

Velmi vyrovnaný zápas, ve kterém lehkou převahu měl Petr. Oba boxovali technicky a čistě. Bohužel u Vláďi se projevilo zranění z minulého dne, a tak nemohl boxovat naplno. Petr vyhrál oprávněně.

Z tohoto mistrovství si odvážíme jednu zlatou, jednu stříbrnou a tři bronzové medaile.

Mistrem republiky ve váze 48 se stal Petr Asim

Finalista v téže váze byl Wolodymyr Zaychenko

Bronzové medaile obdrželi Jakub Vitula, Vladislav Potochenski a Samson Oslakov.

Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.