Archiv pro rubriku: 2015

Další kolo juniorské ligy konané dne 8. 11. V Novém Strašecí

 

Další kolo juniorské ligy konané dne 8. 11. V Novém Strašecí

 

Startovali:

 

Lukáš Bui

 

Samir Inam

 

 

Trenéři: Patrik Balog, Eva Krtková

 

 

První utkání

 

Lukáš bui – Rudolf Kraj, SK Boxing Mělník váha 48 kg, NB

 

Tři kola pěkného boxu, ze kterého jsme my vyšli jako vítězové. Lukáš první kolo začal poněkud nejistě, ale po radách trenérů se uklidnil, začal boxovat to, co jsme mu řekli, a to se mu také vyplatilo. V posledním kole se ukázaly nedostatky ve fyzické kondici a obraně. Je třeba se více zaměřit na práci na nohou a zvýšení fyzické kondice. Vyhráli jsme právem.

 

 

Druhé utkání

 

Samir Inam – Pinc, BC České Budějovice, váha 60 kg, NB

 

Samir nastoupil proti vyrovnanému soupeři, kterého se zbytečně zalekl. Z nepochopitelných důvodů Samir psychicky tento zápas prostě nezvládl. Z boxerské stránky nepředvedl požadovaný výkon. Zbytečně se zabýval tím, že soupeř boxuje z obráceného gardu. Přestal poslouchat pokyny trenérů, a tím celý zápas zkazil. Na příště doporučujeme důsledně poslouchat rady trenéra, a  nervozitu nechat doma. Prohráli jsme právem.

 

 

Závěr

 

Z tohoto kola si odvážíme jednu výhru a jednu nepěknou prohru. Všem děkuji za reprezentaci našeho oddílu.

 

 

Další kolo juniorské ligy konané v Českých budějovicích dne 24. 10. 2015

Další kolo juniorské ligy konané v Českých budějovicích dne 24. 10. 2015

 

Startovali:

Jan Hašek

Vasil Ryško

Michal Turkovič

Michal Kolek

Samir Inam

Lukáš bui

 

Trenéři:

Jan Balog, Eva Krtková

 

První utkání

Jan Hašek – Horváth, ČB, 30 kg N

Tři kola velmi vyrovnaného boxu, ze kterého jsme odešli jako neporažení. Přestože rozhodčí zvedl ruku domácímu, výsledek v registračce byl zaznamenán jako nerozhodně. Jeník boxoval svůj první zápas proti velmi zkušenému borci z domácího oddílu. Jéňa prokázal obrovskou statečnost a chuť se učit. Boxoval tak, jak jsme mu naordinovali, a to moc oceňujeme. Pochvala za nasazení a chuť bojovat. Remíza byla na místě.

 

Michal Kolek – Trikal, BC Poděbrady, váha 81, TKO 1

Michal nastoupil ke svému prvnímu zápasu, který bohužel nezvládl. Nechal se v prvním kole zastrašit poměrně nezkušeným a nečistým způsobem boje. Soupeř byl nad síly našeho borce. Po prvním počítání jsem zápas přerušil. Michal musí posílit sebevědomí a spolehnout se na to, co se na tréninku naučil. Prohra byla namístě.

 

Samir Inam – Matějů, BC Třeboň, váha 60 NB

Samir se na tento zápas špatně vyspal. Vůbec nezvládl strategii soupeře, která byla velmi jednoduchá a čitelná. Místy to vypadalo, že Samir zapomněl boxovat. Ani jednou neuposlechl pokyny trenérů, a boxoval si posvém, což nutně vedlo k jasné prohře. Prohráli jsme právem.

 

Lukáš Bui –Mižigár, BC Plzeň, váha 50, NB

Lukáš svým způsobem zaboxoval podobně, jako Samir, absolutně neuposlechl pokynů trenérů a boxoval bez hlavy. Dokonce po prvním kole chtěl zápas vzdát, ovšem to jsme mu nedovolili. S boží pomocí doboxoval třetí kolo, které jsme tak či tak prohráli. Celkově Lukáš neodvedl dobrý výkon, řekl bych, že odvedl 50 % z toho, co běžně dělá na tréninku. Prohráli jsme právem.

 

Závěr

Z tohoto kola si odvážíme jednu remízu a tři prohry. Vzhledem k tomu, že jsme na tomto kole absolvovali soustředění, vnímám tyto zápasy jako vloženou pasáž do tréninkového procesu.

Další kolo juniorské ligy konané v Dřetovicích u Kladna dne 19. 9. 2015

Další kolo juniorské ligy konané v Dřetovicích u Kladna dne 19. 9. 2015

 

Startovali:

Samir Inam

Bui Hoang Long

Artem Horbachenko

 

Trenéři:

Jan Balog

 

Bohužel na tomto kole ligy se pro naše borce nenašel žádný soupeř, a tak jsme si z tohoto kola odvezli jen body za účast. Přesto děkuji všem zúčastněným za dodržení našich pravidel a za kvalitní přípravu na tento zápas.

Další kolo juniorské ligy konané v Praze dne 13. 6.

Startovali:

 

Samir Inam

Maxim Starovatykh

 

Trenéři: Jan Balog, Alexander Verchkayzer

 

První utkání

Maxim Starovatykh – Novák, SKP Praha, N

Tři kola velmi vyrovnaného boje, ve kterém nikdo nevyhrál. Maxim boxoval svůj první zápas, vynikal až ve druhým a ve třetím kole, kde soupeře jasně předčil na úrovni techniky.

 

Druhé utkání

Samir Inam – Ďuraško, Plzeň, WP

Tři kola v naší režii. Samir prokázal, že je výborný a že se lepší. Boxoval vklidu a bez respektu. Soupeře čistě trefoval tvrdými rovnými údery. Pochvala za nasazení a chuť vyhrát. Vyhráli jsme právem.

 

Všem zúčastněným děkuji za reprezentaci našeho oddílu na tomto kole boxerské ligy.

Další kolo juniorské ligy konané 25. 4. V Dřetovicích u Kladna

Startovali:

Petr Asim

Jiří Zákostelecký

Samir Inam

Matěj Čermák

 

Trenéři: Jan Balog

 

První utkání

Jiří Zákostelecký – Parči, Plzeň, WP

Jirka tento zápas bohužel nezvládl fyzicky. Boxoval příliš s respektem. První kolo jasně prohrál, ve druhém kole začal soupeře dohánět a v některých momentech byl i lepší. Ve třetím kole došly Jirkovi síly, a my jsme byli rádi, že jsme zápas doboxovali. Je zapotřebí zvýšit fyzickou kondici a zapracovat na psychice. Prohráli jsme právem.

 

Druhé utkání

Petr Asim – Vytvar, Kutil gym, WP

Velmi vyrovnaný zápas, ze kterého jsme vyšli jako vítězové. Petr boxoval velmi chytře, soupeře porazil hlavně ve třetím kole svým důrazem a chutí vyhrát. Vyhráli jsme právem.

 

Samir Inam a Matěj Čermák v tomto kole nenalezli soupeře.

 

Všem zúčastněným děkuji za vzornou docházku a reprezentaci našeho oddílu.

Další kolo juniorské ligy konané dne 28. 3. v Mělníku

Startovali:
Samir Inam
Jiří Zákostelecký
Petr Asim

Trenéři: Jan Balog, Jakub Majzel

První utkání
Samir Inam – Král SAC Praga Praha, váha 52 kg, NB
Tři kola pěkného boje, bohužel tento zápas jsme prohráli. Osobně si myslím, že tomuto zápasu by slušela remíza. Samir se výrazně zlepšil, soupeř, se kterým minule prohrál vzdáním ve druhém kole, tentokrát měl co dělat, aby Samira porazil. Pochvala za práci přední ruky a poslouchání pokynů trenéra.

Druhé utkání
Jiří Zákostelecký – Kapr, Baník Sokolov, váha 46 kg, TKO 2
Jirka nastoupil po dlouhé pauze, a bylo to znát. Přestože se snažil, zápas ovšem nezvládl, hlavně fyzicky. U Jirky je potřeba zlepšit nejdříve psychickou a fyzickou zdatnost. Jinak první kolo Jirka boxoval velmi dobře, bylo vyrovnané, chvílema se ukazovalo, že je zkušenější a fyzicky vyspělejší. Ovšem při první krizi zápas nezvládl. Prohráli jsme právem.

Třetí utkání
Petr Asim – Vytvar, Kutil gym, váha 60 kg, NB
Tři kola pěkného boxu, ze kterého jsme vyšli jako vítězové. Petr první kolo prohrál, ovšem poslechl rady trenérů, změnil způsob boje, přidal na frekvenci úderů, a tím zápas otočil. Petr jasně prokázal, že je technicky vyspělejší a fyzicky zdatnější, než soupeř. Jinak velmi talentovaný soupeř ten den prokázal velké odhodlání našeho borce porazit. Vyhráli jsme právem.

Závěr
Z tohoto zápasu si odvážíme jednu nezaslouženou prohru, jednu zaslouženou prohru, a jedno cenné vítězství. Dlouhodobě se ukazuje, že naši kluci mají velmi dobrou technickou a taktickou průpravu. Ovšem je potřeba zapracovat na fyzické zdatnosti našich borců.

Další kolo juniorské ligy konané dne 28. 2. 2015 v Českých Budějovicích

Startovali:
Samir Inam
Volodymyr Zaychenko
Petr Asim
Vasil Stojka
Jiří Zákostelecký

Trenéři: Jan Balog, Patrik Balog

První utkání
Samir Inam – Nohejl, Kutil gym, váha 54 kg, WP
Samir tento zápas vyhrál bez boje, neboť soupeř tento zápas vzdal.

Druhé utkání
Volodymyr Zaychenko – Šindelář, BC České Budějovice, váha 57 kg, NB
Tři kola poměrně zajímavého boxu, ze kterých jsme bohužel my odešli jako poražení. Vláďa první kolo neboxoval, soustředil se především na obranu a úniky ze soupeřových útoků. Druhé kolo začal Vláďa boxovat a dle mého názoru soupeře zaskočil. Třetí kolo dle názoru mého a bodových rozhodčích vyhrál. Škoda, že Vláďa nezačal boxovat již od prvního kola, protože se tento zápas dle trenérů dal vyhrát. Je třeba zlepšit odhad vzdálenosti a disciplínu v boji. Prohráli jsme právem.

Třetí utkání
Petr Asim – René Hejda, Baník Sokolov, váha 57 kg, NB
Tři kola v naší režii. Petr v tomto zápase předvedl, že je opravdový talent a mistr boxu. Soupeře nepustil k žádnému většímu útoku, pěkně pracoval přední rukou a držel soupeře na distanc. Pochvala za taktiku a dodržení všech pokynů, které jsme mu s Patrikem dali. Výhra jednoznačně namístě.

Čtvrté utkání
Vasil Stojka – Zmeko, BC Star Plzeň, váha 69 kg, TKO
Vasil svůj první zápas bohužel moc dobře nezvládl. V prvním kole špatně rozložil své síly a pustil se do zbytečných výměn, ve kterých byl lepší. Bohužel ho to stálo příliš sil. Ve druhém kole se nechal odpočítat ringovým rozhodčím z důvodu nedostatečné kondice a psychické nestability. Je třeba napříště nechat nervozitu doma, soustředit se na obranu a dobře provedené údery. Prohráli jsme právem.

Závěr
Z této oblasti si odvážíme dvě výhry a dvě prohry. Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Toto kolo bylo také včleněno do soustředění našeho oddílu, které probíhalo ve dnech 26. 2. – 1. 3. 2015 v krásném prostředí boxareny v Českých Budějovicích.

Mistrovství České republiky školní mládeže a kadetů konané 13. – 15. 2. 2015 v Mostě

Mistrovství České republiky školní mládeže a kadetů konané 13. – 15. 2. 2015 v Mostě

Startovali:
Samir Inam
Vladislav Protovchanskij
Petr Asim

Trenéři:
Jan Balog, Alexander Verchkayzer

První den
Vladislav Protovchanskij – Diviš, Třeboň, váha 46 kg, NB
Krásný zápas v naší režii, Vláda boxoval v podstatě jednou rukou, krásně povoloval a soupeře trefoval kombinacemi úderů na hlavu a spodek. Pochvala za disciplinovanost a práci na nohou. Vyhráli jsme právem.

Druhý den, boj o finále

První utkání
Samir Inam – Martin, Třeboň, váha 50, TKO
Po první výměně trefil Samir soupeře čistým hákem na hlavu, soupeř tento úder neunesl, a rozhodčí po prvním počítání zápas ukončil. Samir do tohoto zápasu nastupoval s velkým odhodláním a chutí po vítězství. Pochvala za nasazení a práci na nohou. Vyhráli jsme právem.

Druhé utkání
Vladislav Protovchanski – Gaži, Chlumec, váha 46 kg, NB
Tři kola poměrně vyrovnaného boje, ze kterého jsme my odešli jako vítězové. Vítězství nám zajistil především perfektní úhyb a povolení na nohou a velká vůle ze strany našeho borce. Chci Láďu pochválit za perfektní obranu a odchody z útoků. Vyhráli jsme právem.

Třetí utkání
Petr Asim – Sněhota, Chlumec, váha 54 kg, TKO
Petr boxoval s poměrně silným soupeřem, kterého porazil díky disciplinovanosti v obraně a preciznímu zadnímu direktu. Petr boxoval s přehledem a hlavně s klidem. V závěru zápasu se mu podařilo soupeře trefit čistým úderem, a tím zápas předčasně vyhrál. Pochvala za provedení úderu a obranu. Vyhráli jsme právem.

Třetí den, finále

První utkání
Samir Inam – Kovacz, Chlumec, Váha 50 kg, NB
Tři kola vyrovnaného boje, ze kterého jsme odešli jako poražení. Samir boxoval se soupeřem, který měl o hodně víc naboxováno a nutno říct, že byl fyzicky zdatnější. Přestože se snažil, tak inkasoval čisté údery, které se nedaly přehlédnout. Ukázala se Samirova nezkušenost a do jisté míry boxerská nevyzrálost. Prohráli jsme právem.

Druhé utkání
Vladislav Protovchanskij – Dočekal, Chlumec, váha 46 kg NB
Tři kola velmi vyrovnaného boje, bohužel, soupeř byl nad naše síly, v některých momentech převyšoval Vláďu zejména z hlediska síly a důrazu v úderu. Prohráli jsme právem.

Třetí utkání
Petr Asim – Artur Šachbazjan, váha 54 kg, NB
Tři kola velmi vyrovnaného boje, který jsme bohužel prohráli, a to z důvodu především Petrovy slabší fyzické zdatnosti. Péťa se na tento turnaj připravoval pouze 2 měsíce, a to bylo znát. Jsem přesvědčen, že kdyby Petr absolvoval alespoň jedno delší soustředění, že by tento zápas vyhrál. Dokonce jsem zaznamenal poznámky některých účastníků, že tento zápas Petr vyhrál. Ovšem já se domnívám, že při současném bodování vyhrál zaslouženě náš soupeř. Petr zaslouží pochvalu za nebojácnost, chuť si zaboxovat a soupeře potrápit. Prohráli jsme právem.

Závěr
Z tohoto turnaje si odnáší náš oddíl ze třech startujících tři stříbrné medaile. Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Další kolo juniorské ligy konané 31. ledna 2015 v Rakovníku

Startovali:
Vladislav Protovchanskij
Petr Asim
Samir Inam

Trenéři: Jan Balog, Alexander Verchkayzer

První utkání
Vladislav Protovchanskij – Kapr, Baník Sokolov, váha 46 kg, NB
Tři kola v naší režii. Láďa nastoupil do tohoto zápasu s lehkým nachlazením, a to se také projevilo na jeho celkovém výkonu. Na Láďovi byla vidět únava, přesto dokázal zápas dokončit do vítězného konce. Pochvala za bojovnost a poslechnutí rad trenéra. Vyhráli jsme právem.

Druhé utkání
Petr Asim – Karvánek, BK Baník Most, váha 56 kg, NB
Tři kola pěkného boxu ze strany našeho borce. V prvním kole nasadil tempo, ve kterém se našemu soupeři boxovalo velmi těžce. Druhé kolo Petr malinko polevil, a dal tím soupeři možnost prosadit si svůj styl boxu. Poslední kolo opět jasně v naší režii. Chválím Petra za čistý zadní direkt a za práci přední rukou. Dle mého názoru je Péťa jasným adeptem na získání medaile na blížícím se Mistrovství ČR. Vyhráli jsme právem.

Samir Inam v tomto kole nenalezl soupeře.

Závěr
Z tohoto utkání si odnášíme dvě výhry a mnoho zkušeností. Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.