Mezinárodní turnaj Štefana Matejčíka v Bratislavě dne 2-3.5.2009.

Za náš oddíl startovali:
Aleksi Telvák
Patrik Balog
Alexandr Andrle
Denis Telvák
Jakub Majzl

První utkání:
Aleksi Telvák – Farkaš OBKT Tomašikovo váha 42 kg. NB

Jednoznačná výhra z naší strany. Myška boxoval opravdu velmi pěkně a po zásluze také vyhrál na body. Pochvala za práci přední ruky a celkové pojetí zápasu.

Druhé utkání:
Patrik Balog – Tomáš Zold BT Lučenec váha 66 kg. NB

Patrik nastoupil proti velmi zkušenému reprezentantovi Slovenska. A aby to nebylo málo, tak o dvě váhově kategorie výš než běžně boxuje. Poměrně pěkný zápas ze kterého jsme bohužel odešli s prohrou, ale jen o tři body. Patrik měl dvě kola na vrh, ale to třetí jsme prostě prohráli, a tak se nedá nic dělat. Soupeř byl prostě silnější v závěru, i když si myslíme, že Patrik mohl zvolit ve třetím kole jinou strategii a víc útočit hlavně přední rukou. Jsme rádi, že tento zápas Patrik absolvoval. Je to po dlouhé době opět výborná zkušenost, kde jsme si mohli mnoho nových věci vyzkoušet. Prohráli jsme právem.

Třetí utkání:
Alexandr Andrle – Kristián Lakatoš, Boxing club Galanta Váha 66 kg.

Saša se opravdu snažil, ovšem boxoval o dvě váhy výš, a ještě k tomu s velmi dobrým soupeřem, který již dva roky reprezentuje Slovensko. Přesto se Saša nebál a boxoval to, co umí. Velmi pěkně uhýbal a pracoval na nohou. Bohužel soupeř byl příliš silný, a ještě k tomu fauloval, a to velmi nebezpečně. V druhém kole když faul opakoval potřetí, a rozhodčí na něj nijak nereagoval, jsem zápas vzdal. Nebylo to od našeho soupeře čisté a jednoznačné. Ovšem pro další boje je to pro nás velmi cenná zkušenost. Prohráli jsme právem.

Čtvrté utkání:
Denis Telvák – Peter Šenky, MŠK Vranov váha 54 kg. VZ

Denis nastoupil do druhého utkání s reprezentantem Slovenska, kterého už známe dlouhou dobu. Denis prostě neměl žádnou šanci na výhru. Přesto se nebál a několikráte se do obávaného soupeře trefil. Pro jistotu jsem zápas ke konci prvního kola vzdal. Pochvala za nebojácnost a chuť boxovat.

Páté utkání:
Jakub Majzel – David Zold, ŠKP Nitra váha 57 kg.

Jakub byl první kolo jasně lepší, ve druhém kole ovšem inkasoval čistý úder, po kterém se mu spustila krev. Druhé a třetí kolo bylo poměrně vyrovnané. Ovšem rozhodčí po poradě s lékařem zápas ukončili ve prospěch našeho soupeře. Jakub předvedl velmi pěkný výkon, ze kterého mám upřímnou radost.. Prohráli jsme právem.

Druhý den, boj o třetí a první místo.

Aleksi Telvák- David Uhlár, BC Agent 007 Slov.n.Mesto váha 42 kg. NB
Opět jednoznačná výhra z naší strany. Myška boxoval s velkým nasazením a s velkou chutí. Tři kola jsme jasně dominovali.Soupeř se sice snažil, ovšem ten den na našeho reprezentanta neměl. Vyhráli jsme právem.

Patrik Balog – Peter Tomčo, BC Agent 007 Slov.n.Mesto váha 66kg. RSC
Už od začátku bylo jasné, že se jedná o vyrovnaný zápas. Soupeř se opravdu snažil, ovšem Patrik se na tento zápas velmi dobře vyspal. Ve druhém kole soupeře dvakrát přesně a čistě trefil na bradu a břicho. Po prvním počítání soupeř ovšem nebyl schopen již dál v boji pokračovat. Výhra z naší strany je na místě. Pochvala za práci přední ruky a práci na nohou.

Denis Telvák – Luboš Ferdinand, OBKT Tomáškovo váha 54 kg. VZ
Velmi zkušený borec nedal našemu začínajícímu borci žádnou šanci. A tak jsem ke konci prvního kola opět zápas pro jistotu vzdal. Denis bojoval jako lev, ovšem ten den by to prostě nevyhrál.

Z tohoto turnaje si odvážíme jedno zlato, jedno stříbro a dva bronzy. Je to pro nás velmi cenné, když uvážíme, že tři naši borci boxovali o váhu výš než byli nominovaní. Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.