Archiv pro rubriku: 2017

Další oblastní kolo juniorské ligy, České Budějovice, 25.11.

Startovali:
František Tawil
František Holub
Max Hájek
Michal Hájek
Michal Kolek

Trenéři: Jan Balog
Asistent trenéra: Petr Asim

František Holub – Marčan, SK Box Třeboň, 54 kg, WP výhra
Tři kola v naší režii, o kterých nebylo pochyb, že náš borec vyhraje. František se opravdu zlepšil, boxoval čistě a s přehledem. Soupeře zasahoval jednotlivými údery, přesto často a čistě. Pochvala za práci na nohou a úhyby tělem. Vyhráli jsme právem.

František Tawil – Aftenij, Champions Příbram, 70 kg, WP výhra
Tři kola v naší režii, František se od posledního zápasu velmi zlepšil. Po úpravě váhy byl rychlejší a přesnější. Soupeř nestačil reagovat na útoky našeho Františka. František tento zápas vyhrál s převahou. Je třeba zlepšit pohyb na nohou a zrychlit odchody z útoku a práci na nohou. Vyhráli jsme právem.

Max Hájek v tomto kole nenalezl soupeře.

Michal Hájek – Tafiychuk, SKPŠ Praha, 57 kg, VZ prohra
Michal do tohoto zápasu šel s přesvědčením, že tento zápas nemůže nemůže vyhrát. Boxoval velmi ustrašené a nepřesně. Soupeř, který byl stejné úrovně tento zápas právem vyhrál. Projevil chuť bojovat a jí si pro vítězství. Michalovi jsem v závěru třetího kola hodil do ringu ručník a tento zápas vzdal. Po poradě s klukama jsem se rozhodl, že Michala nebudeme nějaký čas stavět do zápasu.

Michal Kolek v tomto kole nenalezl soupeře.
Michal tento zápas vypustil. Nechal se ovlivnit vztahem se soupeřem, se kterým se kamarádí, a neměl chuť vyhrát. Dále scházela přesnost úderů. Prohráli jsme právem.

Závěr:
Součástí této oblasti bylo i naše soustředění, které proběhlo dobře a našim klukům doufejme dodá potřebnou fyzickou kondici. Všem děkuji za vzornou reprezentaci oddílu.

Mezinárodní turnaj olympijských nadějí, který se konal 17. – 20. 11. v Ústí nad Labem

Startoval:
Michal Kolek

Trenéři: Jan Balog

Michal Kolek – Kušnír CZ, 80 kg, RSC prohra
Michal na tohoto soupeře rozhodně měl, ovšem přílišná nervozita mu nedovolila tento zápas doboxovat. Soupeř, se kterým už prohrál na mistrovství republiky v boji o medaili, byl technicky o hodně horší, ovšem projevoval obrovskou chuť tento zápas vyhrát, a tak se i stalo. Michal nedokázal udržet soupeře na dlouhou vzdálenost a tím celý zápas prohrál. Ve druhém kole inkasoval úder na pas a nechal se zbytečně odpočítat. Ve třetím kole Michalovy úplně došly fyzické síly a tak ho rozhodčí znovu počítal. Po tomto počítání byl zápas ukončen. Michal musí zlepšit fyzickou zdatnost a zpřesnit údery. Dále je nutné, aby nervozitu z utkání nechával doma. Prohráli jsme právem. Přesto je toto pro Michala velmi cenná zkušenost, která mu doufejme pomůže uspět v dalších zápasech.

Další oblastní kolo juniorské ligy, Hostivice, 29.10.

Startovali:
František Tawil
František Holub
Max Hájek
Michal Hájek
Nikolaj Ljuljušin
Michal Kolek
Vladislav Protovshanskiy

Trenéři: Jan Balog
František Holub – Michal Hájek, BC Palaestra, 54 kg, WP výhra
Zápas našich dvou borců, kteří se dobře znají z tréningu. Přesto jsme k tomuto zápasu svolili, neboť je potřeba sbírat zkušenosti před veřejností. Velmi vyrovnaný zápas, který po právu vyhrál František Holub.

František Tawil – v tomto kole nenalezl soupeře.

Max Hájek v tomto kole nenalezl soupeře.

Nikolaj Ljuljušin – Kazda, BCTN ČB, 70 kg, WP výhra
Nikolaj zaboxoval celkem dobře. Soupeř měl slabí techniku, ale o to větší sílu. Všechny zři kola jsme jednoznačně vyhráli díky čistým direktům, které vždy zasáhly soupeře. Ve třetím kole došly našemu borci síly a my jsme byli rádi, že jsme tento zápas doboxovali. Nikolaj musí zabrat v tréninku a zlepšit fyzickou zdatnost. Výhra byla právem.

Michal Kolek – Popovič, BCTN ČB, 80 kg, WP prohra
Michal tento zápas vypustil. Nechal se ovlivnit vztahem se soupeřem, se kterým se kamarádí, a neměl chuť vyhrát. Dále scházela přesnost úderů. Prohráli jsme právem.

Vladislav Protovshanskiy – Bobek, Baník Most, 69 kg, WP prohra
Tři kola velmi vyrovnaného boxu, ze kterého jsme my z našeho hlediska vyšli jako neprávem poražení. Vláďa boxoval čistě a přesně, přesto některé údery rozhodčí nechtěli bodovat. Velmi zkušený soupeř z mého hlediska dal méně úderů a byl méně přesný. Prohráli jsme neprávem.

Děkuji všem za vzornou reprezentaci.

Další oblastní kolo, Brandýs nad Labem, 14.10. 2017

Startovali:
František Tawil
František Holub
Max Hájek
Nikolaj Ljuljušin
Michal Kolek
Vladislav Protovshanskiy

Trenéři: Jan Balog, Alexandr Verchkayzer

František Holub – Bradka, BC Sokol Mšené Lázně, 54 kg, RSC výhra
Jasná výhra z naší strany. František se hodně zlepšil. Pochvala za práci na nohou a postavení rukou. Franta od prvního kola jasně dominoval. Nedal soupeři v podstatě žádnou šanci. Po zásahu tvrdým direktem soupeř již dál nechtěl boxovat. Vyhráli jsme právem.

František Tawil – Hunka, BC Kravec Gym, 75 kg, WP výhra
Tři kola v naší režii, František boxoval v klidu a s přehledem, soupeře držel na vzdálenost, která mu vyhovovala. Je třeba zlepšit přípravu na útok a zefektivnit všechny toky. Vyhráli jsme právem.

Max Hájek v tomto kole nenalezl soupeře.

Nikolaj Ljuljušin – Krišťál, SKB Praha, 70 kg, WP prohra
Nikolaj tento zápas opravdu nezvládl. Byl příliš apatický, neměl chuť po vítězství, nedbal pokynů trenéra. Celkově lze říct, že to byl špatný výkon ze všech pohledů. Prohráli jsme právem.

Michal Kolek – Laube, BC Pardubice, 80 kg, WP výhra
Poměrně dramatický zápas, ze kterého jsme my vyšli jako vítězové. Michal se jednoznačně zlepšil, především v přípravě na útok a v provedení zadního direktu. Je potřeba zlepšit finální úder a odhad vzdálenosti. Dále je nutné, aby Michal zapracoval na kondici, protože v závěru třetího kola se ukázalo, že mu docházejí dramaticky síly. Výhra byla na místě.

Vladislav Protovshanskiy – Gazdík, Box Mělník, 69 kg, WP výhra
Tři kola velmi pěkného boxu, ze kterých my vycházíme jako vítězové. Vláďa předvedl opravdu pěkný box. Velmi zkušeného a silově dobře vybaveného soupeře předčil svojí vynikající taktikou a schopností poslouchat pokyny trenéra. Této zápas byl z Vláďovy strany velmi dobře techniky zvládnut. Je potřeba ještě zapracovat na fyzické kondici. Výhra byla na místě.

Závěr:
Z toho kola si odvážíme 4 cenné výhry a jednu porážku. Všem děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Mistrovství ČR školní mládeže, Karviná, 18.5. – 20. 5. 2017

Startovali:
František Tawil
František Holub

Trenéři: Jan Balog

Vyřazovací boje:
František Holub – Mišurda, Baník Most, 54 kg, RSC prohra
František začal velmi dobře, v prvních 20-30 vteřinách boje měl navrch, ovšem při jedné výměně špatně postavil nohu a v ústupu si vyvrkl koleno. Bohužel bolest byla tak veliká, že již nemohl pokračovat v boji, a tak tento zápas nešťastným způsobem prohráváme předčasně, přestože František mohl tento zápas zcela určitě vyhrát. Tímto se František z bojů o další postup vyautoval.

Semifinálové boje:
František Tawil – Vít, BC Děčín, 70 kg, WP výhra
František nás mile překvapil, boxoval nebojácně a šel si tvrdě pro výhru. Dle rozhodčích vyhrál všechny tři kola, jednoznačně na body. František se velmi zlepšil, a to především v oblasti přípravy na útok a daleko efektivněji začal nakládat se svojí fyzickou zdatností. Všechny tři kola byl lepší, hlavně byl lepší v závěrech kol, kde je to velmi důležité.

Finále:
František Tawil – Prozpěch, BC Havířov, 70 kg, WP výhra
Opět tři kola v naší režii, František nedovolil soupeři žádné kolo vyhrát. Byl všude první a také končil velkým nasazením závěr z kol. Bylo vidět, že o vítězi tohoto zápasu není pochyb, z čehož jsme měli velkou radost. Také jsme tento zápas vyhráli výsledkem 3:0 na body. František prokázal, že je talentovaný boxer a že má chuť na sobě dlouhodobě pracovat. Pochvala za bojovnost, nasazení a práci na nohou.

Závěr:
Mistrem ČR pro tento rok ve váze do 70 kg se stal František Tawil, BC Palaestra.

Juniorská liga, Dřetovice, 13.5.2017

Startovali:
Nikolaj Ljuljušin
František Tawil
František Holub
Max Hájek

Trenéři: Jan Balog

Max Hájek – Hemr, Hřebeč, 52 kg, WP prohra na body
Max boxoval svůj druhý zápas. Bohužel i tento zápas prohrál. Přestože se z minulého zápasu poučil, nebyl schopen tento zápas dovést do vítězného konce. Ještě pořád je třeba zlepšit odhad vzdálenosti a daleko lépe používat přední ruku. Prohra byla na místě.

František Holub – Habor, BC Chrudim, 54 kg, WP prohra na body
František se první dvě kola v podstatě jenom bránil a nebyl schopný efektivně pracovat přední rukou. Byl příliš daleko od soupeře a tudíž všechny jeho útoky byly vidět. Je třeba zlepšit fyzickou zdatnost, která se ve třetím kole ukázala jako nedostatečná, Dále je třeba zlepšit razanci úderu a práci na nohou. Prohra byla na místě.

František Tawil – Dušek, Respekt Neratovice, 70 kg, WP prohra
Myslíme si, že tento zápas jsme měli vyhraný, ovšem rozhodčí to viděli obráceně. František všechny tři kola bojoval a byl aktivnější. Pracoval velmi dobře na nohou a ve výměnách byl přesnější. František prokázal, že je schopen boxovat i větší turnaje, proto z této prohry nejsme smutní. Prohra nebyla na místě.

Nikolaj Ljuljušin – Bargel, Respekt Neratovice, 70 kg, WP prohra
Tři kola velmi vyrovnaného boje, které jsme neprávem prohráli 2:1 na body. Velmi tvrdý a vyrovnaný zápas, ve kterém z našeho pohledu byl o malinko lepší náš Nikolaj, a to z důvodu přesnějších zásahů a práce přední ruky, která častěji trefovala soupeře, než soupeř zasahoval Nikolaje. U Nikolaje je třeba zlepšit fyzickou kondici, dále je třeba zlepšit tvrdost úderu. Prohráli jsme neprávem.

Závěr:
Z tohoto kola si odnášíme 4 prohry, ovšem musíme říct, že dvě byly nespravedlivé. Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Oblastní soutěž, Rakovník, 29.4.2017

Startovali:
Nikolaj Ljuljušin
František Tawil
František Holub
Michal Hájek
Max Hájek

Trenéři: Jan Balog
Asistenti: Petr Asim

Nikolaj Ljuljušin – Vlček, Rakovník, WP prohra
Nikolaj boxoval se starším soupeřem, neboť na toto kolo přijelo málo účastníků a bylo potřeba nějak rozlosovat soupeře. Tři kola velmi vyrovnaného boxu, kde z mého hlediska rozhodlo posledních 20 vteřin, kde bohužel Nikolaj inkasoval několik málo úderů. Je potřeba zlepšit odchody z útoku a práci na nohou.

František Tawil – Mišálko, Hřebeč, 2.ABD
Opět František startoval se starším soupeřem, který byl o hodně silnější a tak jsem ve druhém kole zápas vzdal. Přesto máme radost, že se František nebál a boxoval skoro kolo a půl. Prohra byla na místě.

Max Hájek – František Holub, oba Palaestra Praha, výhra Holub
Velmi vyrovnaný zápas, ve kterém mírně navrch, a to především v závěru kola, měl vždz Franta. Velká pochvala obou dvou našich borců za všeobecné zlepšení a za chuť a bojovnost, se kterou do zápasu nastoupili. Do budoucna je třeba zlepšit postavení rukou a nohou.

Michal Hájek – Hemr, Hřebeč, WP prohra
Michal bohužel nezvládl svůj první zápas. Boxoval velmi opatrně a bylo vidět, že se bojí. Přestože, v zápase opticky vypadal jako lepší, zápas po právu prohrál. Nebyl schopen soupeře pořádně zasáhnout. Prohra byla na místě.

Závěr:
Z tohoto turnaje si odvážíme hodně cenných zkušeností. Je třeba zlepšit práci na nohou, odchody z útoku a fyzickou kondici.

Mistrovství republiky kadetů, Česká Kamenice, 21.4.2017

Startovali:
Nikolaj Ljuljušin
Michal Kolek

Trenéři: Jan Balog
Asistenti: Petr Asim

Nikolaj Ljuljušin – Samir Inam, Palaestra Praha, WP prohra
Nikolaj boxoval se Samirem, který již rok se snaží přestoupit do oddílu Kutil Gym. Bohužel, jeho nový oddíl není schopný vyplnit přestupní lístky a tak Samir musí startoval za náš oddíl. Tři kola velmi pěkného boxu, kde Nikolaj ukázal, že přesto, že má pouze tři zápasy, je schopný být silným soupeřem. Myslíme si, že první kolo jsme vyhráli, druhé kolo jsme lehce prohráli a třetí kolo jsme prohráli. O hodně zkušenější soupeř boxoval velmi nečistě a hodně fauloval. Přesto tento zápas jsme po právu prohráli.

Michal Kolek – Kušniarik, BC Respect, RSC ve druhém kole
Michal první kolo zcela určitě vyhrál, bohužel nezvládl ke konci prvního kola soupeřův tlak a by po právu počítán. Druhé kolo jsme opět jasně vyhrávali, bohužel Michal chodil příliš dozadu k provazům a náhodou zakopl a rozhodčí jej začal počítat. Přestože jsme podávali protest, Michal tento zápas prohrál RSC v druhém kole (dvakrát počítání a prohra).

Závěr:
Z tohoto turnaje si odvážíme hlavně cenné zkušenosti.

Další juniorské kolo v Praze, 26. 3. 2017

Startovali:
Jan Hašek
František Holub
František Tawil
Max Hájek
Nikolaj Ljuljušin
Michal Kolek

Trenéři: Jan Balog
Asistenti: Petr Asim

Jan Hašek – Zelený T., BC Chrudim, váha do 36 kg, prohra na body
Jenda boxoval s poměrně silným soupeřem, který od samého začátku velmi tvrdě útočil na našeho borce. Jenda se bohužel tohoto tlaku jaksi zalekl a celé dvě kola v zásadě jen unikal. Až ve třetím kole začal útočit a soupeře dokázal eliminovat. Byla velká škoda, že Jenda první dvě kola zaspal, protože si myslím, že na tohoto soupeře rozhodně měl. Je potřeba zlepšit postavení rukou a nohou a odchody z útoku.

Max Hájek – František Holub, oba BC Palaestra, nerozhodně
Velmi pěkná tři kola. Oba naši borci předvedli velmi pěkný box, ve kterém uplatnili všechno, co se u nás naučili. U obou je potřeba zlepšit postavení rukou a nohou.

František Tawil – Matěs, BC Třebíč, nerozhodně
František boxoval svůj první zápas a musím říct, že velmi dobře. Soupeř byl velmi tvrdý a místy používal nečisté údery. Přesto náš František dokázal vše dobře zpracovat a ve vypjatých situacích dobře reagovat. Pochvala za bojovnost a dodržení všech pokynů od trenéra. Je třeba zapracovat na kondici a zlepšení obrany.

Nikolaj Ljuljušin – Duňka D., ASK Brandýs nad Labem, RSC
Nikolaj soupeře jednoznačně porazil. Hned od prvního kola měl jasnou převahu a to především v boji na dlouhou vzdálenost. Nikolaj ve druhém kole přesně zasáhl soupeře a ten již do dalšího boje nepokračoval. Pochvala za bojovnost a nasazení. Je třeba zlepšit přípravu na útok a zachovat klid ve vypjatých situacích. Vyhráli jsme právem.

Michal Kolek – Popovič, BC ČB, výhra
Tři kola v naší režii, Michal nepřipustil, aby se soupeř dostal do zápasu, celou dobu pěkně pracoval na nohou a nenechal se zahnat do provazů. Přesto, že soupeř byl hodně útočný, tak Michal si zachoval chladnou hlavu a používal velmi pěkně odchody z útoku. Pochvala za uposlechnutí všech pokynů od trenéra a chuť vyhrát.

Závěr:
Z tohoto kola si odvážíme dvě výhry, dvě remízy a jednu prohru. Co je pro nás důležité je to, že si odvážíme hodně cenných zkušeností, kteří naši boxeři potřebují. Všem děkuju za vzornou reprezentaci.

Juniorské kolo v Rakovníku, 28. 1. 2017

Juniorské kolo v Rakovníku, 28. 1. 2017

Startovali:
Nikolaj Ljuljušin
František Tawil
Michal Kolek
Trenéři: Jan Balog
Asistenti: Petr Asim, Jiří Zákostelecký

Fratišek Tawil
V tomto kole nenalezl soupeře.

Nikolaj Ljuljušin – Křišťál, SK Box Praha, váha do 70 kg, nerozhodně
Tři kola velmi vyrovnaného boxu, které po právu skočily remízou. Nikolaj měl svůj první zápas a nutno říct, že se ho velmi dobře zhostil. Dle názoru jiných trenérů jsme měli tento zápas vyhraný. Je třeba zlepšit přípravu na útok a odchody z útoku.

Michal Kolek – Brausent, Kutil Gym, váha do kg, WP prohra
Michal úvod zápasu poněkud nezvládl, byl příliš opatrný a nechal se zaskočit soupeřovými útoky. Druhé kolo začal boxovat, ovšem pořád měl problém začít útočit. Příliš se věnoval obraně a příliš ustupoval. Ve třetím kole začal konečně boxovat a to už bohužel bylo pozdě, proto jsme tento zápas právem prohráli na body. Přestože Michal boxoval více techniky, ke nutné zapracovat na finálním úderu a na kombinaci silnějších úderů. Dále je potřeba, aby Michal nechal nervozitu doma.

Závěr:
Z tohoto kola si odvážíme jednu remízu, jednu prohru a mnoho cenných zkušeností do příští soutěže. Všem děkuji za vzorné reprezentování našeho oddílu.